Dahon vybe C7A

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bagaj demirinde yeri var oraya taklıyor

Scudo

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tepki
18
İsim
Volkan
Bisiklet
Mosso
@BEDRETTİN GÜRCAN
Hayırlı olsun. Kazasız sürüşler dilerim.

agasarca

Üye
Tepki
24
Merhabalar, ben de 2. el vybe c7a aldım. Kullanımı keyifli gerçekten. Benim bisiklette beyaz sele ve beyaz silikonumsu elcik var. Lastiklerde DE beyaz fosforlu şeritli. Birde 30. yıl logoosu var. Fark bundan mı acaba.

Asıl sorum ise şu. Yedek iç lastik almak istiyorum. Birebir aynı ölçüde, hatta mümkünse içindeki ile aynı bulabilir miyiz. Ölçüsü nedir ki bunların?

tugrulboraerkil

Forum Demirbaşı
Tepki
520
Bisiklet
Tern
@agasarca
Lastigin uzerinde yazmasi lazim,dis lastikten bahsediyorum.Ya 1.35 tir,ya 1.50, ya da 1.75

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@agasarca dış lastiklerinde fosforlu şerit var ise değişmiştir orjinalinde yok. 30. yıl logosu benimkinde de mevcut.
İç lastik olarak 20" ebatinda istediğin bir maka olabilirsiniz. Ben Decathlon dan almıştı. 8 küsür lis idi.

agasarca

Üye
Tepki
24
@tugrulboraerkil

Dış lastikteki rakama bakmadım. Bakayım.

@Yusuf'san değişm

Bisiklet en fazla 100 km kullanılmış. Lastiklerin değişmiş olması ihtimal dışı, zevkine değiştirilmedi ise tabi. :) . "tugrulboraerkil"in dediği gibi 1,35 vs. gibi ölçüler önemli değil mi?

Bir diğer sorun ise benim mil somunlarının bir tanesindeki kauçuk tapa eksik. Fonksiyon etkisi olmasa bile canımı sıkıyor eksiklik. Bulunabilir bişey midir bu ya :)

Dosyalar

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@agasarca Kendi lastikleri gibi görünüyor...

Bazen fabrika model yılına göre farklı lastik ile gönderebiliyor...

• Beğen
Tepkiler: agasarca

agasarca

Üye
Tepki
24
@massaget sanırım fosforlu bişey. Gece bakmak gerek.

mil somunu için kauçuk kapak bulmak mümkün müdür

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@agasarca Flaşlı bir fotoğraf çekerseniz fosforlu şerit var ise parlayacaktır.

Kauçuk kapak zor bulunur gibi kendin bir şeyler uydurmaya çalışsan.

Tepki
5
Bisiklet
Salcano
Çok değerli Dahon Vybe kullanan arkadaşlar geçen hafta itibariyle hibrit bisikletimi bir arkadaşıma sattım nedeni Ankara'da Cevizlidere semtine taşındım (Ankara'lı olanlar bilir acayip yokuşlara sahip bir yer) burada bisiklet kullanmanın çok zor olacağını düşünerek sattım. Bu aralar katlanır bisikletlere bakmaya başladım kullanım amacım şehir içine gittiğimde otobüsle geri gelirim diye düşünüyorum. Ayrıca yapar mıyım bilmiyorum ancak hafta sonları otobüse atlayıp bu bisikleti de yanıma alıp yeni şehir keşiflerine çıkmayı düşünüyorum. Katlanır bisikletlerde de bir çok marka seçeneği var ama herhalde katlanırların üstadı olarak dahon markası geçtiğinden bu markaya yöneldim ayrıca fiyat ucuzluğundan bu Dahon'nun bu modeline yöneldim kullanan arkadaşlara naçizane bir kaç sorum olacak;
- Bu modeli tavsiye eder misiniz?
- Birazcık daha paraya kıyıp yüksek modellere veya yüksek modellerin ikinci ellerine yöneleyim mi?
- Dikkat ettiğim kadarıyla bu modelde gidon ayarlama kısmı bulunmuyor gidonu yükseltip alçaltabileceğimiz bunun etkisi nasıl yani keşke ayarlı olsaydı dedirtiyor mu?
- Son olarak da katlandığında sabit durması için mıknatıs olayı varmış bu bisiklette var mı?

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Buğra Otaklı Bu modeli tavsiye etmekle beraber imkânın var ise daha üst Dahon modellerine de bak derim.
Özellikle (link) modelini öneririm.

Gidon yükseklik ayarlı kullanan bir kaç arkadaş biraz sorun yaşamıştı. Forumda arama yapıp bakabilirsiniz. Ben ihtiyaç hissetmedim.

Katlandığında mıknatıs değilde dişi-erkek şeklinde birbirine geçen aparatı var.

Hangi modeli olursa olsun Dahon, bence iyiki aldım diyeceğin kullanması çok keyifli bir bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: Buğra Otaklı

agasarca

Üye
Tepki
24
@Buğra Otaklı daha önce kısa süre carraro ve mosso katlanır kullandım. Dahon gerçekten farklı. Detaylarda kendini belli ediyor. Katlama mekanizması, katlanınca açılmaması, katlanınca değenyerlere yapılan korumlara ve genel malzeme kalitesi farklı.

Kullanım amacınıza göre model tercihine bişey diyemem. 7 vitesli model bayırlarda zor olur.

• Beğen
Tepki
5
Bisiklet
Salcano
@Yusuf'san hocam visc 18 modeline baktim da 2800 lira fiyati var o beni baya bi aşar. Yorumunuz icin tesekkur ederim ben vybe 7 modeline biraz daha yogunlasayim peki bu bisikleti sifir en ucuz nerde bulabiliriz.

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Buğra Otaklı en son Bedrettin Gürcan almış 1250 TL ye Ankara Performans Bisiklet'ten.
Ben de geçen sene taşıma çantası ile birlikte oradan almıştım ve tatmin edici bir indirim yapmışlardı. Esnaflıklarından müşteri ilişkilerinden gayet memnun kalmıştım ve eşe-dosta gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
Açılmamış kurulmamış vitrinde beklememiş ürün istemiştim stoklarının o an 7 tane olduğunu ve aynen istediğim gibi göndereceklerini aksi halde iade edebileceğimi söylemişlerdi aynen konuştuğumuz gibi gönderdiler.
Ara görüş pazarlık yap ne derler bak.
Başka yerleri de ara mukayese edersin.
Şimdiden hayırlı olsun :)

• Beğen

agasarca

Üye
Tepki
24
Evet arkadaşlar. Bisiklet merakı hep kenarda duruyordu ama araba boya koruma, detaylı temizlik, bakım işlerimi (bkz (link) ) kendim yaptığım için bisiklete de el atayım dedim. Genel detaylı temizlik ve bakım sonrası fotoğrafları burada. Binmeye fırsatım yok ama en azından temiz. :) Hem de Dahon almak isteyenlere yardımcı olur.

5. fotoğrafta bulunan göbek milinin somunu üzerindeki koruyucu plastik için Bursa'da servise uğradım. Servis o parçanın gelmediğini, önemsiz olduğunu söyledi. Dün ithalatçı Aslı Bisikleti arayınca onlar da önemsiz diyince kızdım. Dedim o zaman neden ekstra ödeyip Dahon alıyoruz. Eğer o parçanın bir görevi yoksa fabrikada oraya koymazlardı dedim ve ithalatçı olarak parçayı temin etmelerini rica etim. Yoksa bile iade olan bisikletlerden gönderin dedim. Sonra dönüş yaptılar ve bulamıyoruz, siz normal bisikletler kutuda gelirken somuna takılı olan büyük plastiğin halka kısmını keserek kullanın dediler. Şaka gibi yani.

Belki önemli bir değil ama detay benim için önemli. :) . Nasıl buluruz bu parçayı be dostlar.

Dosyalar