Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dahon Vitesse D8 Prime

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Serdar Kaptı tarafından paylaşıldı.

1. Serdar Kaptı

Serdar Kaptı Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Herkese Merhaba,
    Birkaç ufak aksesuar eklediğim (ayna, ufak bir zil, ön arka far, sele altı çanta) 2013 mü 2014 mü hala işin içinden çıkamadığım (Faturamda 2014 yazıyor) ancak 20 gündür keyifle kulladığım Dahon vitesse D8 prime

pilot, Berk Akgun ve Ömer D. bunu beğendi.
  2. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    güle güle kullanın :)

3. Serdar Kaptı

Serdar Kaptı Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Teşekkür ederim :)

4. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Güle güle kullanın.Bu arada fotografları çektiğiniz mahalle?

5. Serdar Kaptı

Serdar Kaptı Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Teşekkür ederim. Fotoğrafları çektiğim mahalle İstanbul/Eyüp.

6. Kürşat Altunay

Kürşat Altunay Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Konuyu hortlatalım..
    Arkadaşlar ben de de Dahon Vitesse D8 Prime var, çoğunuzda olduğu gibi. İstanbul'da yaşıyorum. Bisikleti 2014 Mart'ta aldım o zamandan beri bakım yapmadım desem yeridir. Bu sene de hem okulumun son senesi olmasından hem de havaların elverişsizliğinden yeni yeni binmeye başladım ama aynı tadı vermiyor çünkü bisikletin zincirler kir içinde, kadro çamur/yağmur damlacıkları lekeleri var. Jantların iç kısmı da kirle kaplandığı için abim arada görünen turuncu boyayı pas zannetti.:komik::komik:

Neyse demem o ki iyi bir bakıma ihtiyacı var bisikletin. Ve garanti süresince toplamda 2 defa olan ücretsiz bakımlardan biri de duruyor. Siz hangi bisikletçiye bakım yaptırıyorsunuz? Bu bakım neleri kapsıyor? Temizliğini falan ben yaparım süngerle ama özellikle zincir için biraz detaylı bir bakım gerekiyor. Aldığım yere çok güvenemiyorum (marmaray-sirkeci'nin asansör çıkışının hizasında. Aslında adamın ustalığı iyi ama bana mı özenmiyor yoksa Dahon bilgisi mi kısıtlı onu bilemedim) Aslı Bisiklet'in baştan savma yapacağını tahmin ediyorum yine. Beşiktaş'taki Bike and Outdoor biraz daha özenir diye tahmin ediyorum ama dediğim gibi bakımlar neyi kapsıyor? Siz nereleri tavsiye edersiniz?

7. Yusufclp

Yusufclp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Şayet Avcılar Beylikdüzü cıvarına yakın iseniz gözünüzün arkada kalmayacağı Çelikoğlu Bisiklet`i önerebilirim bakım için. Ayrıca temizleyip teslim ediyorlar. Fiyat olarak ta digerlerine göre makul bir yer.

8. Serdar Kaptı

Serdar Kaptı Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    O bahsettiğiniz ücretsiz bakımlarda bisiklete sadece bakıyorlar! aklınızda bulunsun...
    Ben bu konuyu anlamadım gitti. Bisiklet çokluğundan mı yoksa yokluğundan mı ustalar hep dertli hep somurtkan. Bugün isim vermiycem bir yeri aradım genel bir bakım yaptırmak istiyorum diye. Servis elemanı bugün izinli dediler. Sonra bastım başka bir yere spontan gittim. Bizde satış var servis yok dedi. (Dahon) Durumuma üzüldü sorun ne ki dedi? Gidon göbeğinden ufak bir uğultu sesi geliyor önlem olsun diye baktırayım dedim. Sağ olsun bir bakim dedi içeri gitti geldi. Anahtar yokmuş! Teşekkür ettim. En azından baktı.

pilot bunu beğendi.
  9. Yusufclp

Yusufclp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Serdar bey maalesef öyle. Ama bir önceki mesajımda bahsettiğim yere ücretsiz bakımları için gitmiştim geçen sene Vybe aldığımda. Kurulumu kendim yaptım. İnce ayarlara götürdüm. Dahon servisi olduğunu bilmiyordu ilk gidişimde. Ben de klavuzdaki listeden ismini gösterince tamam dedi. Bütün ayarlarına bakıp, jant akortlarını kontrol ederek ve ön tekerdeki bozukluğu düzelterek yağlamalarını yaptı ve binip test etti. Servis fişlerini imza/kaşeleyip garantiyi başlattı. Her uğrayışımda da bir sorun varmı diye de soruyordu. Bu durum bana hep ilginç gelmiştir. Alışık olmadığımız bir durum çünkü. Bu ilginin sebebini sordum bir gün ve şöyle dedi. Amacımız bisikleti bizden alın ya da almayın. İnsanları bisikletten soğutmadan işimizi yapmak ve daha çok kişiye bisikleti özendirmek demişti.

10. Kürşat Altunay

Kürşat Altunay Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    @Serdar Kaptı ben de onu sormuştum aslında.. Muhtemelen frenleri sıkıp gönderiyorlardır.. Peki detaylı bir bakım için nereyi önerirsiniz?

11. pilot

pilot Forum Demirbaşı

Adı:
    mehmet coşkun uzak
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    hayırlı uğurlu olsun. güzel bi bisikletiniz var. tadını çıkarın.

12. Serdar Kaptı

Serdar Kaptı Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Valla tebrik ediyorum o kişiyi. Mutlaka gidicem. Bugün bostancı'ya kadar gittim. Ama bu sefer daha profesyonel bir yaklaşım gördüm. Sevindim sizin yaşadıklarınızı da okuyunca :)

Aslında fren vites ve yağlama işlerini belli zamanlarda kendimiz yapabilirsek, genel bakım uzman kişinin kontrol etmesi oluyor benim için. Gidon ve göbek yağlamaları zaten onların işi. Ben yapamam. Zaten uzun yıllar gerekmez diye biliyorum. Tabi kullanıma göre değişebilir. Nereye götürebiliriz diye sormuşsunuz. İnanın bende deneme gezip görme aşamasındayım. Beşiktaş bike and outdoor, bisikletsepeti bostancı, yardımcı olabilecek yerler gibi görünüyor şimdilik.

Yusufclp bunu beğendi.
  13. Kürşat Altunay

Kürşat Altunay Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    @Serdar Kaptı Beşiktaş Bike and Outdoor'a sordum. "Bisikletinizi ilk aldığınızda ki ince ayarları kapsıyor" dedi. Fren-vites ayarları. Alyanlarin kontrolü falan. Zincir temizleme için 15TL dedi. "Menteselere falan da pas koruyucu sikariz problem olmaz" dedi.