İnceleme Dahon Vitesse D8 Mango

Scudo

ihtiyar07

Üye
Tepki
20
İsim
Ahmet
Foruma yeni üye oldum İsmim Ahmet öğretmenim. 35 yaşındayım 15 yıldır otomobil kullanıyorum. Her yere arabayla gidiyorum bu arada Antalya da yaşıyorum. Kolestrol rahatsızlığım var bundan dolayı bir bisiklet almaya karar verdim okulum evime 3 km bu yolu bisikletle gidip 600 metre ilerdeki fırına arabayla değil bisikletle gidip gelmek çocuklarımla deniz kenarında bisiklet gezintileri yapmak için bir bisiklet arayışına girdim. ilk başta büyük bir bisiklet almak istiyordum ama araca üç bisikleti sığdırmanın zor olacağını bildiğim için (iki çocuğum var) katlanır bisikletleri tanıdım ve bu alan yöneldim. Uzun bir araştırmanın sonunda piyasadaki bütün katlanır bisikletleri hemen hemen yerinde görüp inceledikten sonra bazı bisikletleri gözüme kestirdim. Bunları sırasıyla aşağı yazıyorum.

Mosso marine 20 fiyatı taksitli sıfır kapalı kutu 780 tl ye buldum.
Dahon Vitesse D8 2016 model Naki 1500 tl sıfır kapalı kutu taksit olursa 1600 tl
Dahon mariner 2016 model sıfır kapalı kutu 1500 tl
Dahon vibe D7 2016 Model sıfır kapalı kutu 1200 tl

Yerli kron, ümit, salcano, carraro, hepsini inceledim ve istenen paraları haketmediklerini gözlemledim malzeme kalitelerinden dolayı.

yukarıda beni caydıran Mosso marine 20 Malzeme kalitesi ve tasarımı çok güzel.

SİZDEN YARDIM istedediğim konu Dahon vitesse d8 e iki katı fiyat vermeye değer mi acaba. Yoksa MOSSO yu alıp paşalar gibi bineyim mi? Yardımcı olursanız sevinirim

Dahon derseniz VİTESSE mi Marineri mi alayım buda benim için çok önemli karar veremiyorum. ŞİMDİDEN teşekkürler

iogee

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
@ihtiyar07
Merhabalar, öncelikle bisiklete yonelme dusunceniz icin kutlarim hareket etmek gerek. Dogrudan gecis yapilma adina ve kisa mesafe icin katlanir guzel tercih. Hangi bisiklet konusunda size ilk tavsiyem butce meselesi. Amac hareket etmek isinizi gormekse seceneklerin hepsi karsilar bu dusuncenizi. Ama gercekten Dahon a verecegim paranin karsiligini verecekse o parayi veririm sorun olmaz diyorsaniz Dahon Tern gibi markalari oneririm. Antalya nin genel olarak egimsiz bolgesinde iseniz Dahon D7 isinizi gorur bence fazlasi ile. Hem ileriye tasidiginizda diyelim satmak istediniz Dahon bisikletlerin 2. El piyasasi daha iyi herseyi dusunmek lazim bence.

ihtiyar07

Üye
Tepki
20
İsim
Ahmet
@iogee
Dahon vibe D7 diyorsunuz değilmi 1200 tl ye alabiliyorum, ikinci ellerine bu fiyatları yazmışlar sahibinden de aşağıda inmedikleri gibi bir sürü tirip yapıyorlar. Bütçe olarak 1500 tl ye de alabilirim ama gerek varmı diye düşünüyorum sonra pompası var 8 vites biraz daha hafif aynası büyük vites sistemi daha kaliteli gibi özelliklere bakıyorum. Klasik Türk insanı modeli almışken iyisini alayım diyorum. Bide korkum alır binmezsem hanımla kavga ederiz bu sefer. Bisikleti satmam oğlum büyüyor o biner bir iki yıl sonra ama işte ne bileyim. Bu arada Antalyanın düz kesiminde yaşıyorum yokuşla hiç işim olmuyor

uğur kocaağa

Daimi Üye
Tepki
193
Lüleburgaz Güven Bisikletten bugün siyah dahon d8 aldım. Hoş akıcı bir bisiklet. Ben almayı düsunenlere tavsiye ederim. Hızlanması 8 vites oluşu ve sele borusundaki pompasıyla diğerlerine göre avantajlı. Bagajla birlikte 12.3 kilo civarı geliyor. Konforu katlanır bisiklete göre iyi. Sele alışkın olmayanları uzun mesafede yorabilir. ilk ilenimlerim gayet olumlu..

• Beğen
Tepkiler: iogee

mehmetpala

Üye
Tepki
40
İsim
Mehmet Pala
Bisiklet
KTM
2017 yılı için bu renk artık mariner serisinde ve yine d8 vitesli olarak gelecek. Stoklara girmesini bekliyorum. günde 3 defa acıp acıp bakıyorum

• Beğen
Tepkiler: iogee ve Üye Adı

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@mehmetpala subat mart gibi stoklara girecek, bende sabırsızlıkla bekleyenlerdeniz. subat mart ayını bekleyin. o heyecanı bastıramıyorsanız siz yinede günde 3 5 kere sayfalara bakın.

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
Mariner D8 in Magnum rengi de çok hoşuma gitti benim, fotolarından daha güzel, yakından incelemek lazım. Tabii turuncu renk ayrı güzel, muhtemel satış tarihi Şubat ortası gibi olacakmış.

mehmetpala

Üye
Tepki
40
İsim
Mehmet Pala
Bisiklet
KTM
Pendik Merkez Bisiklete gümüş gri modelini incelemek için gitmiştim 2 hafta once. Bana 2 yada 3 hafta içinde geleceği soylenmişti. Bekleyelim bakalım. Ayağımızı yerde değil sonucta :)

iogee

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
Evet yeni sezonda bu renk baya satılacak gibi @mehmetpala sizden fotoğraf bekliyoruz alacaksanız. Tahminim köklü değişiklikler yok ama renkler güzel bu sezon. 2016 ları beğenmedim çok fazla .

ugurr_ynt

Üye
Tepki
0
İsim
ugur yönet
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar bende mariner d8 modelini almaya niyetlendim fakat gri veya turuncu renklerden birine karar veremiyorum siz olsanız hangisini alırdınız?

mehmetpala

Üye
Tepki
40
İsim
Mehmet Pala
Bisiklet
KTM
Ben mariner mango rengini bekliyorum ama bu zevk meselesi. Suan piyasadaki gri de magnum rengiydi sanirsam oda guzel.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: ugurr_ynt

iogee

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
@alterno1903
Hayirli olsun Hocam gule gule kullanin [emoji4]

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ugurr_ynt Yol bisikletim de var genelde hep yol bisikletine binerim ve rengi de mat siyah. Ama katlanır bisiklete gelince kesinlikle canlı renkli olmalı diye düşünenlerdenim.

• Beğen
Tepkiler: ugurr_ynt

mehmetpala

Üye
Tepki
40
İsim
Mehmet Pala
Bisiklet
KTM
Bugun bisikletcide vitesse d8 ve carraro flexi 107 inceledim. Bu nexus vites olayi cok hosuma gitti bence tum katlanirlarda standart olmali

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: iogee

iogee

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
göbekten vites candır bakım derdi az temizlemesi sorun değil. En güzeli vites geçişleri :) @mehmetpala

• Beğen
Tepkiler: mehmetpala

mehmetpala

Üye
Tepki
40
İsim
Mehmet Pala
Bisiklet
KTM
Aklima düştü zaten nexus icin mariner yerine carraro alinirmi ?