Dahon Vitesse D8 ilk deneyim

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında cenkgultekin tarafından paylaşıldı.

1. cenkgultekin

cenkgultekin Kıdemli Üye

Adı:
    Ahmet Cenk Gültekin
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Arkadaşlar slmlar;
    Maalesef geçen hafta TREK 4500 özel toplanmış dağ bisikletim çalındı!
    Bende zaten bir yol bisikleti var işe gidip gelmek için yeni bir bisiklet bakim derken bu katlanırlara gözüm takıldı. Sonrasında bir araştırma yaparak Dahon Vitesse D8 almaya karar verdim.
    Dün bisikleti aldım ve kargo elime ulaştı. Bisikleti kurdum ve sabah işe geldim!
    Ne yalan söyliyim 20" olması 8 vites olması bide normal bisikletlerden daha farklı bir şekilde olması kafamı çok kurcalamıştı. Ancak burada yapılan yorumlar yurtdışı izlenimler vs. aldım gitti :)

Yaklaşık 20 yıllık bir bisiklet kullanıcısı olarak nacizane, bisikletin tam da beklediğim gibi 20" olmasındna dolayı çok çevik olduğunu söyleyebilirim. Çok yorucu değil ancak bugün ilk defa böyle bir bisiklete bindiğim için nabız ortalamam 160lar seviyesinde oldu. Güzergah olarak Bakırköy-Şişli gibi düşünebilirsiniz. Öte yandan 8 vites olması çok yorucu değil, tahmin edersiniz ki güzergahta birçok yokuş var. Bence bundan sonraki dönemde işe sıklıkla bu bisikletle gidip gelebilirim. Sürmesi çok hoş, oturuş pozisyonu hiç yorucu değil. Tek eksiği ağırlığı ve vites sayısının az olması. Ancak ilerde belki küçük bir modifikasyonla 16 vites yapılabilir. Tek sıkıntı aynakolun nasıl takılacağı. Anladığım kadarıyla vitesse deki aynakol kısmı eski usul Shimano'nun aynakolu buna takılamayabilir. Neyse bu haliyle zaten yeterli :)

Mutlulukla pedallamalar...

2. Dethagorf

Dethagorf Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hayırlı olsun bende de aynı model var, giant revel3 mtbden sonra çok akıcı geldi bana.

VolkanÖzcan bunu beğendi.
  3. Yusuf'san

Yusuf'san ((( Sadece Bisiklet )))

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @cenkgultekin hayırlı olsun emin ol yeni midillin kısa zamanda alışkanlık yapacak.

cenkgultekin bunu beğendi.
  4. mehmet ugur demir

mehmet ugur demir Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @cenkgultekin hayırlı olsun Allah bana da nasip etsin☺ fotoğraf da yuklemenizi bekliyorum☺

5. cenkgultekin

cenkgultekin Kıdemli Üye

Adı:
    Ahmet Cenk Gültekin
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Sizce bu Dahon'a Shimano XT v-fren güncellemesi yapsam nasıl olur? Yaklaşık 95 kilyoum, içinde gelen frenler bir miktar yetersiz kaldı!

6. ternium

ternium Üye

Bisiklet:
    Tern
    Seviye:
    Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın :) Tern Link D8 sahibi olarak katlanırların çevik olması benim de çok hoşuma gidiyor:):):)

7. hidromek

hidromek Forum Demirbaşı

Adı:
    Vedat S
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hayırlı olsun güle güle binin :)

8. Üye Adı

Üye Adı Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Bende Salı günü aldım dvd8imi. Daha önce Sedona 410um ve Btwin Bfold 320mim vardı. Katlanır bisiklet bana daha uygun. Bfold 320le aralarında birkaç olumsuz fark var. Benim için en önemlisi gidonun içe katlanır olması hoşuma gitmedi, bisikleti daha hacimli yapıyor. Dahon seyahat çantamı henüz denemedim umarım bu hacimden dolayı sığar.

9. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Hayırlı olsun. Ben de 8 vitesli Tern kullanıyorum. yaz tatillerim de dahil olmak üzere her yere götürüyor, günlük hayatımda da kullanıyorum. Ufak tefek turlar yapıyorum. Sık bozulan V fren ayarları ve bu nedenle janta sürten fren pabuçları dışında çok çok memnunum.

Üye Adı bunu beğendi.