Dahon Vitesse D8 Alacağım fakat..

Tepki
0
Ben n11 den satın aldım. Sanırım beyaz olan 2014 model siyah olan 2013 model. Ben siyah istediğim için 2013 model aldım. Bana 1143 TL'ye gedi. 1309 TL- 55 TL kupon -111 TL Paraf puan= 1143 TL, avantajx iadesi de vardı ama ben unuttum (22 TL de avantajx iadesi olacaktı). Kısaca 1123 TL ye alınabiliyor bence bu fiyatlarda bulamazsınız.

Scudo

Altaycn

Üye
Tepki
0
Mesajınızı okuyunca kendime geldim Yalnız bende maximum kart var ne kadar indirim yapılır bi hesaplamada bana yaparmısınız 1 beyaz 1 siyah için

hardal

Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
Ben bir Dahon D8 kullanıcısı olarak verilen paranın karşılığı kalitede bir bisiklet olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca servis hiç ilgili değil. Evet sizi iyi karşılıyorlar ama bisikletin sorunları sonrasında devam ediyor. Ben 4 kere birkaç gün arayla geri getirdim de ancak akort,gıcırtı,gidon daki yalpalamayı düzeltiler. Ayrıca bisiklet katlandıktan sonra tekerleri üzerinde yürütülebilmeliydi. Almadan önce tabiki bu özelliğinin olmadığını biliyordum ama 1500 tl'lik bisiklette bu özellik olmalıydı. Ayrıca sele borusu ve gidon boğazı aşağı yukarı indiğinde mevcut boyası zamanla kalkıyor. Bu da normal titizlikte olan birisi için bile can sıkıcı. Eğer imkanınız varsa ve kesin katlanır model alacaksanız diğer alternatiflerini de gözden geçirin.

Altaycn

Üye
Tepki
0
Bu fiyata bundan daha iyi bir seçenek sunanilirmisiniz acaba? Çok araştırdım bu fiyata dediğiniz kriterlere uygun bir katlanır bulamadım. Ayrıca bu söylediğiniz problemler düzeltilmiyormu mesela sele borusuna bir ince bant kaplama, bir ön muayene vs. Bir de katlayıp sürme olayı ile ilgili bir video buldum bir izleyin. (link)
Bütçem 1100- 1200 arası +3 adet alacağız. Fiyatlar da okadar inmiş sizce alınmalı mı?

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Selamlar herkese...
2 haftadır forumu takip ediyorum. Bir şehir bisikleti almak istiyordum. Fakat katlanır bisikletleri görünce ve olumlu yorumları da okuyunca fikrim değişti. Apartmanda oturuyor olmamdan dolayı yer sıkıntısı da eklenince katlanır bisiklet en uygunu diye düşünüyorum. Bir arkadaşımın 3 yıldır kullandığını gördüm Dahonun bir modelini ve sorduğumda kendisi çok memnun olduğunu söyledi. Ben de Dahon Vitesse D8 modelini almak istiyorum. Fiyat beni biraz zorluyor. VYBE C7A biraz daha uygun fiyat. Ancak D8 deki entegre pompa ve ayarlanabilir gidon beni D8 e yönlendiriyor. 7 vites ve 8 vites arasındaki farkı da kullanmadan anlayabileceğimi sanmıyorum.

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Bu arada Bir arkadaşım amerikada . 4 aydır ilk defa bugün görüşebildim kendisiyle e-posta yoluyla. Müsait olabilirse fiyat öğrenmeye çalışacağım. Eğer buradan daha uygun fiyat ve Türkiye ye getirme olanağı olursa iyi olacak.
Yine de buradan uygun fiyata alabilirsem beklemeye de niyetim yok açıkçası. Ramazan dolayısıyla ilgilenemiyorum. Bayram sonrasını bekliyorum.
İş yerim Eminönü dolaylarında. Arada bir uğrayıp fiyat alıyorum oradaki dükkanlardan. En son Aslı bisiklete sormuştum. Her yerde aynı fiyat tabii ki.
Bir de Eminönüdeki dükkanlar hakkında hiç bilgim yok satış ve sonrasındaki süreçlerle ilgili. Sattıkları malın arkasında duruyorlarmı ya da satana kadar mı ilgililer?
Bu sebepten internetten satış yapan bayilerin dükkanlarından gidip görerek almak daha mı iyi olabilir? Bu konuda fikir paylaşacak bilgi sahibi arkadaşlar mutlaka vardır forumda.

Altaycn

Üye
Tepki
0
Yusuf bey ben 2 modelide bizzat görmüş biri olarak söylüyorum. Böyle şeyler 1 kere alınıyor. Vybe ve Vitesse modelleri arasında belirgin bir fark yok ( vites ve eklentiler dışında ) 2sinde de rahat edebilirsiniz. Bence bütçeniz neye yetiyorsa onu alın.

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Bugün işe gelirken (pazarları çalışıyorum) Sirkecide tramvaydan indim. Araba vapuru iskelesine dogru yürürken 55-60 yaşlarında bir adam Bike Friday katlanırla yanımdan geçti. Koştum yetişemedim. Belli ki turdaydı. Bisikletin tekerlekleri bagajı her yeri çantaydı. Araba vapuruna bindim bir baktım Bike Friday lı amca da bindi. Çok sevindim görünce. Biraz konuştum. Texaslı olduğunu Polonyadan tura başladığını söyledi. Bisikletin kalitesi kendini belli ediyordu. Biraz inceledim birkaç fotoğraf çektim gitti sonra. 20" tekerli bir bisikletle bu kadar uzun tura çıkan duydum ama ilk defa yakından gördüm. Şaşırdım da biraz. Ben istanbulda kullanmaya tereddütle yaklaşırken, alsam kullanabilirmiyim diye düşünürken insanlar ülkeleri geçiyor.

Katlanır bisiklet almayı düşündüğüm şu sıralar ilginç bir anı oldu bu da.

Tepki
4
@yusufclp
Çektiğiniz fotoğrafları paylaşma imkanınız var mı?

Ben de bugün Decathlon'a gittim. İki eş elinde birer tane Tilt serisinden almış gidiyordu. İçeride Tilt 5 ve Tilt 7 yi denedim. Tilt 9 un gelmesi ümidim var onu bekliyorum almak için, eğer gelmezse Tilt 5 alacağım sanırım. Çıkınca da yine bir arkadaş Tilt 5 almıştı. Bu ara peynir ekmek gibi katlanır satılıyor...

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Forumda yeniyim fotoğraf paylaşmayı ögrenince paylaşırim mutlaka.
Yine bugün eminönü sahilde orta yaşlı bir karı-kocaya rastladım. Adamda Ralleigh eşinde ise Dahon Vybe c7a vardı. Araştırma aşamasında olduğumu söyleyip konuşmak istedim. Sağolsunlar geri çevirmediler beni. Cok mamnun olduklarını ifade edip özellikle Dahon`u tavsiye ettiler. Avcılar dan çıkmışlar Sarıyere gidiyorlardı. Altaycn beyin de belirttiği üzere 7 ve 8 vites arasındaki farkın çok ta belirgin olmadığını da söylediler. Vybe c7a modelinin yükseklik ayarlı gidonu olanını bulursam da düşünüyorum almayı. D 8 ile arasında yaklaşık 300 tl fark var. Bakcaz artık.

Altaycn

Üye
Tepki
0
Selamlar
Bu hafta çok büyük ihtimalle dahonlarımızı alacağız. İstanbulda dahon satan yerlerin %80 ini ziyaret ettik. Bazısı 500€dan 1 kuruş inmem dedi, kimisi %5 kimisi %10 indirim sınırımız var yoksa bayiliğimizi elimizden alırlar dedi. Nakiti ve toplu alımı duyanların bazıları 1250ye kadar indi. Yani anlayacağınız pekte bir düzen yok ancak hepsi gayet ilgili zaten direk dahonlara yöneldiğimiz için ön araştırma yaptığımızı anlıyorlar. Nasipse bu hafta alacağız.
Bu arada yusuf bey dahonda karar kıldıysanız sizinle beraber alabiliriz sizin için de güzel bir indirim olur. Vybe modelini bende almayı düşündüm ancak entegre pompanın olmaması ve gidonun ayarlanamaması beni d8de karar kıldırdı kız arkadaşımla 2 tane alacağız. Karar verirseniz mesajla ulaşabilirsiniz

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Altaycn bey benim kararım Dahon. Vybe ila D8 arasında kaldım. 1250 tl ye alınabilecek yer varsa (çamurluk va bagaj da dahilse) D8 almak için katılabilirim size.

Altaycn

Üye
Tepki
0
Size özel mesaj yolladım yusuf bey sohbete ordan devam edebiliriz.

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Özel mesajınızı göremedim Altaycn bey.

muratty

Üye
Tepki
143
İsim
Murat
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar,
son 3 gündür, araştırdım, kullananlarla mailleştim, bolca video izledim ama kendim test etmeden bir dahon'a karar verdim.
http://i.imgur.com/Pjknevz.png
ulaşabileceğim fiyatta en uygun model, ben aslında arka lastiklerin pedallara kadar uçanan çatal tasarımını sevdiğim :)
inşallah yarın elimde olur, ilk deneyimlerimi de arzu edenler olursa burda paylaşırım.
----

Altaycn

Üye
Tepki
0
Murat bey hayırlı uğurlu olsun. Ben de araştırdım biceco modelini neden bukadar ucuz diye daha sonra yan sanayii olduğunu duydum. Benim için önemli olan uzun yıllar kullanılabilirlikti her zaman bu yüzden pek güvenmedin bicecolara açıkçası.
Umarım siz bu düşüncemi haksız çıkarırsınız iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

muratty

Üye
Tepki
143
İsim
Murat
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Evet ben de araştırdım Altay Bey,

Bu işi satıcılarla konuşmadım, herkes kendi elindeki ürünlerin satış planına göre cevaplamak durumundalar.

Biceco ve Tern, Powered by Dahon lisansı ile üretilen modeller.

Biceco'nun resmi sitesinde de, Dahon patenti ile üretildiği yazıyor zaten.

Yalnız aradaki fiyat farkları bu yüzden değil, kullanılan -değiştirilmeye müsait- parçaların farkları;

Biceco b7 ile D8 arasındaki teknik farkları da araştırdım genel olarak fren sistemlerinde, aynakol, sele vb d8 - Dahon iken, b7'de-Prowhell (bunlar sorun olması durumunda değiştirilebilirim diye düşündüm)
b7 - 7 vites'dir. - vites olmasa da olurdu benim için ama bu model var.

ana parçalar olan - kadro, gövde, gidon, sele ise dahon.

bu modelin fiyatı 1.150 tl (400 euro).

tabi sonuç itibari ile 20 yıl kullanacak değilim, bana arıza çıkartmasın ve dayanıklı olsun.

gerçi yarın sabah bende olacak, bir süre test aşamasından sonra daha net yazabilirim.

---//---

bu arada stokta 1 adet kalmış, aradığınız model : (link)
1.450 tl.

Altaycn

Üye
Tepki
0
Merhabalar
Sonunda bügun dahonlarımızı satın aldık 2-3 güne elimize ulaşır.
Sağolsunlar
Eren ve Yusuf beyde aramıza katılıp katlanır aldılar.
Toplamda 2 beyaz 1lacivert vitesse d8, 1de vybe c7a aldık.
Vitesseler 1230₺
Vybe 1035₺ tuttu.
Hepinize çok teşekkür ediyorum çok yardımcı oldunuz.
Tecrübelerimizi paylaşacağız.