Dahon Vitesse D7

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Çok güzel bisiklet güle güle kullanın. :)

Bunun eco modelini İzmir Üçkuyular iskelesinde girişteki demirlere bağlı olarak görüp uzun uzun incelemiştim, çok hoşuma gitmişti.Rengi yanılmıyorsam griydi, belki bu forumdandır. Özellikle önde vites olmayışı ilgimi çekmişti.Aslında arka vitesi de göbekten yapabilirlermiş.

Scudo

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Niye ithal etmiyorlar anlaşılır şey değil.Bence böyle bir bisikletin göbekten vitesli olması lazım.Ön tekerlek göbeğindeki dinamo da çok güzel bir ayrıntı onu unutmuşum :)

Tepki
6
nedenini bilmiyorum ama zaten ithal edilen birçok üründe alt modeller gelmiyor mu ki Türkiye'ye? göbekten vites sistemi az bakım gerektirdiği ve pislik, kir tutmadığı için daha iyi bir sistem.

Tepki
6
bende de aynı model ve renk bisiklet var. öncelikle iki günden beri bursa metrosuna rahatça girebildiğimi belirteyim. bisiklet gerçekten sağlam ve güven veriyor, bazen insanların arasında manevra yapmanız gerekince tekerlekler küçük olduğundan hızlı hareket edebiliyorsunuz ve bu güzel bir avantaj. yalnız katlandığında tahmin ettiğimden daha büyük oluyormuş, ayrıca bisiklet ağır. tamam kaldırıp götürmesi aşırı zor değil ama yürüyen merdiven veya asansör olmadığı zaman merdivenlerde 12 kg yük taşımak biraz yorucu oluyor.
düz zeminde genelde seleyi tam indirmeden tekerler üzerinde sürüklüyorum. vites sayısı yeterli, yokuşta sorun çıkarmıyor ancak teker çapı alıştığımızdan küçük olduğu için biraz fazla pedal çevirmek gerekiyor. katlanma ve açma süresinde bir sorun yok, bir kaç kere pratikten sonra alışıyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: Kamil BULUT

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
40 gün süren bir yurtdışı görevinden yeni döndüm annemi babamı kardeşlerimi yeğenlerimi öpüp hal hatır sorduktan sonra
çok özlediğim dahonumla dolaşmaya çıktım
galiba bu bile bazı şeyleri özetliyor

Tepki
6
hoşgeldiniz, deneyimlerden devam edelim. geçen gün bursa metrosundaki güvenlik görevlisi ile bisikleti gişeden geçirirken tartıştım kendisinin isteği bisikleti bir çöp poşetine sarmamdı ancak onun bulduğu çöp poşeti bisikletin yarısını taşırken ne değişti anlamadım ama akşam sinir olup kaçkar bisikletten dahon'un carry on kılıfını sipariş ettim. en hızlı ve kolay taşıma yöntemi sanırım bu aksesuarla olacaktır, çünkü bisikleti kaldırmadan koruma altına alabiliyorsunuz, özellikle yağmurlu günlerde çevrenizdeki insanların ve sizin kıyafetlerinizin lekelenmemesi, çamurlanmaması için iyi bir çözüm. e bayden aldığım çanta da güzel ancak bisikleti kaldırıp çantaya yerleştirme sorunu var onda. dahon'un carry on kılıfı daha güzel bir seçenek gibi geldi bana. herkese iyi pedallamalar.

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Gökhan Bey bisiklet katlıyken çekçekli valizler gibi çekilebiliyormu ?

Selçuk G

Daimi Üye
Tepki
323
İsim
Selçuk G.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Selam Gokhan. Benim de diger ismim gokhan :) Yeni bisikletin hayirli olsun. 2 sene once ilk kez yurtdisinda gormustum. Takim elbiseli bir adam sirtinda sirt cantasiyla birlikte kullaniyordu hatta, cok hosuma gitmisti. Tabi o zaman katlandigindan falan haberim yoktu. Daha sonralari spor ve gezi amacli bir bisiklet alayim dedim. En son kucukken bisiklet kullanmistim, kafamda hep vardi bir bisiklet almak. 3-4 gun internette kucuk capli bir arastirma yaptim , forumdaki yazilarini okudum ve diger olumlu yorumlari da okuyunca tamamdir dedim. Tam benim aradigim tarz bir bisiklet; ufak , saglam, performansli ve katlanabilir olmasi. Katla at arabanin arkasina, git tatile, doganin ve gezinin tadini cikar. Nedense diger buyuk bisikletler bana cok hantal gibi geliyor. Bu daha sevimli duruyor. iyi gunlerde kullanmani dilerim. insallah ben de en kisa surede bitane alirim :)

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
Teşekkürler Gökhan bisikleti alınca haber ver bir gezi grubu oluşturuyoruz seni de bekleriz
Gökay bisiklet katlanıp tekerinin üstünde gidiyor ama açıkca söylemek gerekirse bu özelliği Btwin hoptownlar kadar pratik değil bu özelliğine çok ihtiyaç duymadım

Selçuk G

Daimi Üye
Tepki
323
İsim
Selçuk G.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
@gokhan.gursel

OK dir. :)

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
Arkadaşlar bugün bisikletime büyük bir olasılıkla Brooks b17 sele alıyorum
bisikletim mavi bu konuda resimleri var
sizce hangi renk almalıyım
bal rengi? kırmızı? mavi? yeşil? sarı? siyah?
yardım ederseniz sevinirim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şimdi gördüm, tahmin ettiğim tondu. Zevk sizin ilk olarak, içinize hangisi siniyorsa onu alın tabi. Bi gidip görün derim (daha önce baktınız mı bilmiyorum), yakından bakınca ekrandakinden daha bi farklı görünüyorlar :) Denemezinde de sıkıntı olmaz sanırım.

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
yakından gördüm açıkcası görmeden aklımda mavi yada siyah vardı
siyah çok silik durucakdı mavi de bisikletimin rengi olduğu için donuk duracakdı
bal rengi brooks un şanından zannedersem
ama kırmızı garip bir şekilde çekiciydi
malüm brooks evladiyelik bir şey o yüzden karar veremiyorum
bu seleyi diğer bisikletlerimde de kullanacağım çünkü

Tepki
0
Merhabalar. Ben de Tern Link D8 almayı düşünüyorum. Forumda bu model için manyetik katlanma sabitleyicisinin kronik sorunu var demişsiniz. Daha sonra tekrar inceleme imkanınız oldu mu bu modeli, tavsiye eder misiniz?

Selçuk G

Daimi Üye
Tepki
323
İsim
Selçuk G.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
@gokhan.gursel

Merhaba Gokhan Bey. Brooks selenin adeta alamet-i farikasi olan bal rengini veya kahverengi olanini tavsiye ediyorum :)

Tepki
2
Bisiklet
Dahon
merhaba,

ben de bu bisikletten aldım. gidon hafif oynuyor fakat ben çok memnunum =) ilk gün sirkeci'den istinye'ye gittim mesela (15km gibi). sonra biraz rampayı görünce ilk günden çok yormayayım kendimi diye düşünüp katlayıp otobüse bindim.

ve ilk gün yaklaşık 5 kişi falan sordu. biri telefonundan bir fotoğraf gösterdi. onun da 20 senelik bir dahon'u varmış =)

alalı 5 gün falan oluyor. 10-15km'lik yollar yapıyorum şu an.

selesi biraz rahatsız gelmişti ilk gün. ikinci gün pedli tayt aldım ben de (içime giyiyorum :p) şimdi daha iyi. belki bir süre sonra ben de brooks sele alabilirim.

bunun dışında ben orijinal çantasını da aldım. ondan da memnunum. bisikleti alınca ön far, arka far ve kilit hediye ettiler. arka farı bu çantaya takabiliyorum, hoşuma gitti. çünkü oraya takmasam sele borusuna falan takmam gerekirdi sanki. orada hem daha az görünürdü hem de katlamadan önce sökmek falan gerekirdi.

bir de ileride aynakolu değiştirmeyi düşünüyorum. ikili şekilde. 53-39 gibi düşünüyorum aynakolu. öyle tavsiye etmişler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Korhan Kahraman

merhaba, bisiklet iiniz hayırlı olsun :) nerden hangi mağazadan ve kaça aldınız öğrenebilir miyim acaba :)