Dahon servis

hardal

Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
Selam,

Forumda bir kaç kişiyle beraber Dahon D8 almış ekiptenim. Bir kaç gözlemimi paylaşmak istiyorum.

Ilk otuz binişten sonra bisikletin ön tekeri papuçlara belli yerlerde sürtmeye başladı ve bisiklet eksisi gibi ivmelenmiyordu. Üstüne, nereden geldiğini çözemediğim "çıt çıt çıt" diye sesler gelmeye başladı. Bu ses arnavut kaldırımlı bir yolda sürerken çok net duyuluyordu. Ayrıca ön tarafta bir yalpalama, denge sorunu gibi ilk aldığımda olmayan sorunlar baş gösterdi.

Bisikleti ilk olarak bike&outdoor mağzasına götürdüm. Ben sorunları söyledikçe yetkili arkadaşın hiç bir not almaması dikkatimi çekti. Iki gün sonra bisikleti teslim aldığımda bütün sorunların devam ettiğini gördüm. Sonra bir daha gittim bu sefer sorunları kağıda yazdım. Bu sefer "çıt çıt" sesi dışında herşey normal görünüyordu. Bir hafta sonra yine ön teker papuçlara bellir yerlerde sürtmeye başlamıştı ve bisiklettin gidonundaki o dengesizlik devam ediyordu. Tekrardan bike&outdoor'a götürmeye sıkıldığımdan Aslı bisiklete götürdüm. Ilgili arkadaşa bisikletin sorunlarını anlatırken arkadaşın Dahon'un nasıl katlandığını bilmediğini gözlerimle gördüm. Şöyleki ; katlamak için önce gidon sütunu yükselti (ben zaten katlanabilmesi için olan max yükseklikte kullanıyorum,kırmızı noktada) sonra gidonu fren kolları yukarı bakacak şekilde çevirdi. Ee tabi bisiklet o mandalına sabitlenemedi. Ben nasıl katladığını gösterdim. Bu sadece dikkatimi çeken bir nokta oldu. Şimdi bisikleti oraya bıraktım ama pek umudum da yok açıkcası. Türkiye'de satış sonrası destek kalitesi malesef çok zayıf.

Ben sadece izlenimlerimi paylaşmak istedim. Bana katılmayanlar olabilir. Söylediklerim sadece beni bağlar.

• Beğen
Tepkiler: naimgenc.ng
Scudo
Tepki
7
Ülkemizdeki 10 bisikletciden 7 si böyle malesef... Ürünü satana kadar muhabbet çok koyu sattıktan sonra çoğu işlemi,oluşan soruları istemeye istemeye onariyorlar...

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Bisikletçiye katlanır bisikleti götürdüm arka lastik patlak diye, baktı göbekten vites yok ya bu zor iş filan dedi yapamam bunu ben dedi sonra birde nerden buluyon böyle abidik gubidik bisikletleri dedi. Baktım dedim boşuna nefesini sinirlerini tüketme yazık değmez dedim çıktım geldim.

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
Decathlon diyorum başka bir şey demiyorum. Başka yerden bisiklet alsanız bile bisikleti götürüp eğitimli çalışanlarıyla kısa muhabbetten sonra sorunu anlatın ilgileneceklerdir. Marmaraforumun ordaki mağazayı diyorum.

ibrahim_D

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Dahon
Aslı bisiklete laf yok, Dahon tarafından yılın distribütörü seçildi :)

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
Bu konu cidden önemli. İki yanlış usta, adamı bisikletten soğutur. Şöyle işine aşık bir standardı olan ben görmedim. Servise bıraktığında oturup başında beklemek istiyorum. İçime kurt düşüyor çünkü. Bende kağıda yazıp veriyorum bakın sorun olduğunu düşündüğüm noktalar şunlar diye. Gerek yok biz komple bakıcaz zaten. Beklemenizede gerek yok. Üstüne hep mutsuzlar. Sonunda öğrenicem bu işi tam manasıyla açıcam bir dükkan. İsminide Smile koyucam :)

Tepki
4
Konuyla yarı alakalı ama birşey öğrenmek istiyorum siz değerli üstadlardan. Decathlon'un Marmara Forum mağazasından mı Forum İstanbul mağazasından mı alışveriş yapalım? (Not: İkisine de henüz gitmiş değilim). Neden böyle ilginç bir soru sordun derseniz; geçen bir konuda bununla ilgili bir yorum görmüştüm ama konuyu hatırlamıyorum. Bir arkadaş F.ist derken diğeri M.forum daha ilgili diyordu...

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Bostancı'da Bisikletsepeti'ni tavsiye ederim.

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
@Kenan SALMAN

Marmara forumdaki mağaza şekil olarak daha düzgün ve kargaşadan uzak. Yani ferah. İstanbul forum tamamen bir curcuna. Birine birşey sormak için epey bir beklemeniz hatta görevli bulmanız gerekebiliyor. Marmara forumda bisiklet kısmı hemen girer girmez başlıyor. U şeklinde geziyorsunuz. Bisiklet test yolu ve servis alanı bu parkurun tam ortasında yer alıyor. Bence daha sakin ve rahat alışveriş yapmak isterseniz Marmara forumdaki mağazayı tercih edebilirsiniz.

Tepki
33
Bisiklet
Dahon
Merhaba,
Bisikleti beraber almıştık, ben sizler kadar binemiyorum , ancak 200km filan yapabildim. Çıt çıt sesi sürekli olmamakla beraber düz yolda arasıra bende de geliyor. Fren pabuçlarında henüz bir sorun yok. Bu arada fren kolları gidon borusunu katlamadan önce ben de yukarı çeviriyorum, zaten kitapçığında da böyle gösteriliyor Dahon'un. Katlandığında da herhangi bir sorunum yok, mandalına sabitleniyor bende. Henüz servise götürmedim.

Tepki
19
bende mu p24 modelini kullanıyorum. o çıt çıt sesi aldığımın 2. günü gelmeye başladı. ses bisiklet esnediği zaman geliyo ve bisikletin bütün karizmasını bozuyo. Sonunda kaynağını bulup sıktım ama 2-3 gün sonra tekrar ses yapmaya başlıyor. kadronun orta kısmında katlanan yeri biraz sıkarsanız (fotoğrafta görünen kısım) ses kesiliyor. ben fazla sıkmadım ayarı bozulmasın diye. umarım yardımcı olmuşumdur.

(link)

Kürşat Altunay

Aktif Üye
Tepki
77
Bisiklet
Dahon
çıt çıt sesi bende de var, başta gidondan olduğunu zannediyordum ancak sonra orta menteşede olduğun fark ettim. Özellikle gidonu hafif itmek zorunda kaldığımda (yokuş aşağı mesela) ses ortaya çıkıyor. Kilo problemimle alakalı olduğunu zannediyordum ama herkeste olduğunu öğrenince rahatladım biraz. Yağ ya da sıkıştırma problemi olduğunu zannediyorum ben de, bakacağım uygun bir zamanda

Tepki
33
Bisiklet
Dahon
@Serdar Kaptı

Evet kitapçığında öyle gösteriyor. Aldığım yerdeki kişi de bana gösterirken yukarı doğru katlamıştı.

Tepki
1
Bisiklet
Dahon
Merhaba
bende vybe var, yaklaşık 3 aylık sürede 600km'ye yakın yol yaptım. Bu çıt çıt sesi bunların kronik sıkıntısı.Katlandığı yerden geliyor ses, bisikletçinize katlandığı kadro yerini iyice yağlamasını ve gerekli işlemleri yapmasını söylerseniz sorun çözülür.

Photobyme

Üye
Tepki
19
avrupa yakasında tavsiye ederseniz sevinirim :)

karşısı biraz uzak