Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dahon mu Tern mi?

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında Murat Santa tarafından paylaşıldı.

1. Murat Santa

Murat Santa Yeni Üye

Seviye:
    Uzun uzadiya bir arastirma icerisine girdim.Neredeyse tum forumu okudum katlanir bisikletle alakali.Konu acmaktan kendimi tutamadim,dayanamayip sonunda actim.Uzman biri sayilmam bisiklet konusunda.Sehir icinde ozellikle katlanir oldugu icin tercih sebebim.Butceyi inceleye inceleye baya sisirdik.

Sonunda arastirmalarim dahilinde listemde su bisikletlerle yalniz basima kaldim.

Dahon Eco C6 - 1050TL
    Dahon Eco C7 - 1026TL
    DAHON Vybe C7 A - 1134 TL
    Tern Link D8 - 1300 TL
    Vitesse D8 - 1350 TL

C6 cok tercihim olmayacaktir.Ama kaldim diger bisikletler arasinda.Kullanan uyeler vardir muhakkak,o yuzden tavsiyeleriniz dahilinde karar vericem.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
  3. Ceyhun Baydoğan

Ceyhun Baydoğan Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba. Alacağın bisiklet şimdiden hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanman dileğiyle. 4-5 ay önce Tern Link D8 aldım ve gayet memnunum. Şu ana kadar bir sıkıntısı çıkmadı ki aldığımda arka arttırıcı yamuktu garantiden ücretsiz değiştirdim. Yalnız Tern ile ilgili motobike fuarında görüştüğüm Aslı bisiklet yetkilileri artık Türkiye'ye Tern getirmeyeceklerini ve ağırlığı Dahon'a verdiklerini söylediler.

Zaten Dahon ve Tern baba oğul'un kurdukları firmalar.
    Oğlu babaya baş kaldırıp Tern markasını kuruyor :D Bu senede Dahon Aslı bisiklete ya benden al ya Tern'den diye rest çekince de Aslı bisiklet tercihini Dahon'dan yana kullanıyor.

Bu nedenle Dahon markasına yönelmeni tavsiye ederim (yedek parça, aksesuar vb. şeyler için)

Bu sundukların içinde ise Dahon Vitesse D8'i tavsiye ederim. Seni uzun süre idare edebilecek bir bisiklettir.

4. eskomer

eskomer Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bende tern d link 8 sahibiyim ve çok memnunum. Haa ülkemize brompton gelseydi ve fiyatı uygun olsaydı başka tabi ama . Türkiye'nin şuanki şartları içerisinde katlanır bisiklette dahon veya tern'den şaşmayın derim. Ceyhun beyin söylediği gibi dahon da tern'de neredyse aynı bisikletler. Dahon'dan ayrılan oğlunun kurduğu firma tern. İkisini de çekinmeden alabilirsiniz. Benim tavsiyem almışken 150-200 tl daha verip 8 vitesten aşağı düşmemek. Eğer para çok sorun değilse 24 vitese kadar çıkabilirsiniz hatta.
    http://www.performansbisiklet.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=1003
    Bu da benim tern d8:

http://i995.photobucket.com/albums/af72/omerkutlu20/IMG_2717_zpscf4d2694.jpg

5. Murat Santa

Murat Santa Yeni Üye

Seviye:
    Dahon vitesse d8 i aldim.Gercekten cok $ik duruyor.Tabi bisiklet surmeyi unuttugumdan ve de hava yagmurlu oldugundan dolayi test edemedim.otobuste tasidim.Katlanmis oldugu halde insanlar ilginc gozle bakiyorlar.
    Yakinda fotograf koyarim.

Ahmet Onur Çakmak ve Ömer D. bunu beğendi.
  6. Ceyhun Baydoğan

Ceyhun Baydoğan Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız pedallamanız dileğiyle. Milletin garip bakmaları doğal ama bir o kadarda zevkli bence. şaşkın bakışlar önünde 30sn.de katlayıp otobüse metroya hatta metrobüs ve marmaraya bile binebiliyorsunuz :D bundan daha büyük keyif varmı.

7. Murat Santa

Murat Santa Yeni Üye

Seviye:
    Tesekkurler Ceyhun
    Evet katlanir bisikletlerin en cazip olayi zaten.Ben onu dusunerek aldim zaten.Deneyimlemedim henuz,fakat tahminimce bu yonu cok cekici.

Icinden cikan laser stickeri dahonun sitesine girdigimde kayitli bir bisiklet olarak goremedim.Urun inceledigimde 2013 model Vitesse d8 in birebir aynisi gibi.Sahte bir tarafi gozukmemekte ama yine de icimde bir suphe olustur bir arkadasin beni uyarmasi sonucunda.Dahona mail attim cevap bekliyorum.Neden sistemde olmadigina dair bir bilgi edinmek istedim.
    Veya sahte olma ihtimali var midir?

8. Gökhan Selçuk

Gökhan Selçuk Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Dahon ve ya Tern tavsiye ederim :)

9. Erdem B.

Erdem B. Yeni Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Laser sticker'in üzerini kazıdın mı? Altından çıkan numaranın kayıtlı olması gerekiyor.

10. hardal

hardal Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben de Dahon D8 düşünüyorum. Siz nereden almıştınız? Bu bisikletin kayıdıyla ilgili son durum nedir?

11. Murat Santa

Murat Santa Yeni Üye

Seviye:

Lazer numaraya bugun tekrar bakayim.Oyle kazimali birsey degildi ama kacirmis olabilirim yine de.
    Bu da benim bisikletten bir goruntu olsun o zaman :)

Ömer D. bunu beğendi.
  12. Erdem B.

Erdem B. Yeni Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Açık hali yok muydu. Olsun bu da iyi. :rolleyes:

Ediko bunu beğendi.
  13. Murat Santa

Murat Santa Yeni Üye

Seviye:
    Evet,nihayet bisikletin ustundeki stickeri bulup,kaziyip,site uzerinden arama yapabildim.Bisiklet orjinal dahon.Bosuna telaslanmisiz aslinda.Acik halinide cekerim yakinda..

14. hardal

hardal Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bugün bike&outdoor'a Dahon Vitesse D8 sordum. Liste fiyatı €500 nakit alımlarda %10 indirim ile €450 yani 1390 TL'ye satıyorlardı. Siz ne kadara nereden aldınız acaba? Son sorum ise bu bisikletin gidon ve sele borusu siyah boya ile kaplı. Bisikleti katlarken bu aparatlarla oynandığında hafif boya kalkması, beyazlama yapıyor mu? Ben biraz kıl birisi olduğumdan bunlara dikkat ediyorum da :D

15. Erdem B.

Erdem B. Yeni Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Birde Aslı Bisiklet'e sorun. Sirkeci'de bayileri var.

16. Burcuu

Burcuu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız pedallamalar dilerim :) Darısı başıma !

Dahon' un rest çekip "ya ben ya Tern" demesi haksızlık. Gerçi Tern fiyat olarak sanki daha bi uçmuş durumda !!?
    Eclipse X20 modeline bayıldım ama fiyata bakar mısınız ! :eek:

http://www.nycewheels.com/tern-folding-bike-eclipse-x20.html

17. mfbay25

mfbay25 Yeni Üye

Adı:
    mustafa
    Seviye:
    tern link c8 mi almalıyım yoksa dahon vybe d7 mi? fiyatları aynı pek bi fark yok