Dahon mu d8 ve dahon qix arasında kaldım tavsiye verebilir misiniz?

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
@dumanokan

qix'in tek avantajı toplu taşımı sık kullanacaksanız taşıması daha kolay olması. ama siz katlanırınızı "tek bisiklet olsun her yola gelsin" mantığında olsun istiyorsunuz anladığım kadarıyla. bu durumda seçilmesi gereken bisiklet, geniş vites aralığı ile Visc D18. Ben daha önceden Tern Verge P20 kullandım ve memnun kalmıştım.

Ya da beklerim ve para sorun değil derseniz şu var :)
(link)

Scudo

dumanokan

Üye
Tepki
5
@Kurtuluş E. e bu bildiğimiz batmobile gibi bişeymiş :D tern vergede düşündüm ancak pahalı ne yazık ki yavaş yavaş kafamda oturmaya başladı artık. Sanırım lastik sorununa bir çözüm bulunur ve ben de visc d18i me kavuşurum. size ve herkese teşekkür ediyorum :)

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
@M.Cüneyt K.

Enteresan bir sorun. Dahon üst model olan Visc D18'de daha kaliteli ve std jant kullansa daha iyi olurmuş...

@dumanokan Bütçe ön planda derseniz ve Carraro Flexi 121 de düşünülebilir. 21 vites olması yokuş konusunda avantaj, son hız düşük olacaktır ama katlanır için bence yeterli.

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@dumanokan dahon kullanmadim yalniz dahon d8 i biraz inceleme fırsatı buldum. Tern link d8 daha kaliteli göründü gözüme ve onu aldim. Dahona binipte deneme firsatim olmadi ama.

salvodaze

Aktif Üye
Tepki
128
Bisiklet
Dahon
Tern 2015 ve 2016'da bayağı bir ürünü toplatmış diye okudum. Sanırım birkaç yaralanmayla sonuçlanan bir menteşe ayrılması sorunu olmuş bayağı bir modelde.

Bugün s8i incelemesini görüp çok beğenmiştim, alacağımdan değil ama böyle durumlar biraz güven sarsıyor.

Edit: Dahon'dan da servis alamadığımı düşünürsek bir noktada insanların neden Brompton gibi daha köklü markalara yöneldiğini anladım biraz.

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@salvodaze
Tern kullanicisi ve takipcisi olarak toplatma ile ilgili hicbirsey duymadim. İlk defa sizden duyuyorum. Toplatmış diyorsunuz kanit gosterebilirmisiniz yada bunula ilgili bir haber?

Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@salvodaze

Tern iyi bir marka ama alnayacağım.
Amortisör nedir haberi yok..:):)