Dahon Kullanıcıları Kulübü

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
156
Amber yanaklı konforlu bir lastik. Benim lastik eskiyince o tip lastik alicam. Yuvarlanma direncine düşük gayet iyi diye biliyorum o lastiği.

Scudo

T. Diker

Üye
Tepki
61
İsim
T. D
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Amber yanaklı konforlu bir lastik. Benim lastik eskiyince o tip lastik alicam. Yuvarlanma direncine düşük gayet iyi diye biliyorum o lastiği.
Çok az kulllanıldığını söylüyorlar, 1.50 olduğu için lastiği biraz inceltmiş olurum diye düşündüm. Ama lastik hakkında hiç bilgim olmadığı için sormak istedim. Teşekkürler

Hidiman

Üye
Tepki
105
İsim
Kaan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba, vybe d7 ile aranıza ben de katıldım.
Genel olarak çok memnunum fakat 52 aynakol'a 14-28 yokuş için oldukça zorlayıcı oluyor, arka rubleyi 14-34 megarange takmak istiyorum vidalı ruble mi uygundur bilen var mı?
Bir de arka aktarıcı srsuntour geldi 34 takarsam uzun bacaklı bir aktarıcı ile değiştirmek zorunda kalır mıyım yoksa cover eder mi?

• Beğen
Tepkiler: godoth
Tepki
7
İsim
Mehmet
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba Dahon Vitesse D8 ve Dahon Hit D6 iki adet bisikletimiz var. Bunlara arkaya takılan bebek koltuklarından önerir misiniz? Sıkıntı yaşar mıyız?

Edit: Aşağıdaki arkadaşın aldığından aldım.

233377 dosyayı görüntüle
Kron fd 3000 model katlanır bisikletimin arkasına kızım için çocuk koltuğu aldım. Kızım 20 aylık ve 10 kilo ağırlığında yani çok büyük sayılmaz. Şimdilik rahat şekilde geziyoruz.

Son düzenleme:

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.314
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba Dahon Vitesse D8 ve Dahon Hit D6 iki adet bisikletimiz var. Bunlara arkaya takılan bebek koltuklarından önerir misiniz? Sıkıntı yaşar mıyız?

Edit: Aşağıdaki arkadaşın aldığından aldım.
Katlanir bisiklet tekerlek çapı nedeniyle yere çok yakin oldugu icin ben tavsiye etmiyorum, güvensiz buluyorum.
Katlanirlarin agirlik merkezinin de arkaya daha yakin olmasi nedeniyle denge unsuru bozuluyor. Bisikletin kontrolu zorlasiyor.

Yerinizde olsam pek tercih etmezdim. Ureticisi de önermiyor zaten.

ugurus

Daimi Üye
Tepki
448
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Bisikletin arka lastiği yarıldı. Schalbe road cruiser vardı. Şimdi schwalbe yok yada alamayacağim .
Aklıma takılan soru. Arkaya takılan lastik farklı marka olduğu için. Hatta kalınlığı da farklı olabilir. Bi olumsuzluk yaşar mıyım ? Yoksa ikisini de mi değiştireyim? Bilemedim. Böyle sadece bir lastiği başka marka değiştiren bunu tecrübe eden var mı aranızda ?

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.793
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisikletin arka lastiği yarıldı. Schalbe road cruiser vardı. Şimdi schwalbe yok yada alamayacağim .
Aklıma takılan soru. Arkaya takılan lastik farklı marka olduğu için. Hatta kalınlığı da farklı olabilir. Bi olumsuzluk yaşar mıyım ? Yoksa ikisini de mi değiştireyim? Bilemedim. Böyle sadece bir lastiği başka marka değiştiren bunu tecrübe eden var mı aranızda ?
Kadroya ve janta uyduğu sürece farklı lastik hiç sorun olmaz. Şu anda sadece 1 bisikletimde ön arka lastik farklı ama çocukluğum ve gençliğim her zaman ön-arka farklı lastiklerle geçti.

• Beğen
Tepkiler: ugurus

ozanemre

Üye
Tepki
1
İsim
ozan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
DAHON vitesse d8 bisikletimin fren performansından memnun değilim arka fren hidrolik disk fren ile değiştirilebilir mi?
cevap evet ise uygun fren setini nereden bulabilirim?

Efland

Üye
Tepki
0
İsim
Mustafa
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır

Son düzenleme:

ToroMir

Sadece Bisiklet
Tepki
1.920
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
DAHON vitesse d8 bisikletimin fren performansından memnun değilim arka fren hidrolik disk fren ile değiştirilebilir mi?
cevap evet ise uygun fren setini nereden bulabilirim?
Merhaba, kadro hidrolik frene uygun olmadığı için öyle bir opsiyon söz konusu değil. Ancak Shimano Deore LX gibi daha güven verici bir fren takabilirsiniz mevcut fren yerine.

Aynı bisikleti 2 yıldır kullanıyorum. Frenler vasat ancak iş görüyor bence.

ugurus

Daimi Üye
Tepki
448
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Kadroya ve janta uyduğu sürece farklı lastik hiç sorun olmaz. Şu anda sadece 1 bisikletimde ön arka lastik farklı ama çocukluğum ve gençliğim her zaman ön-arka farklı lastiklerle geçti.
Teşekkürler. değiştirip tecrübe edeyim de cevap vereyim diye hemen yazmadım .

Eski lastik 1.60 mış. Yeni aldığım lastik. 1.75. İç lastikler ikisine de uygun.
Ama ben denk getirip 2 tane aynı aldım. Şimdilik sadece arkayı değiştirdim. Ön 1.60. Arka 1.75.
İkiside aynı marka. Aşağı yukarı aynı dizayn olduğu için kötü durmadı .

3 gündür de deniyorum. Bu farklılıktan dolayı bi eksiklik veya farklılık daha göremedim .
Lastiiği kendim söküp taktım. Benim için iyi oldu. Tecrübe kazandım elim alıştı.

Ayrıca lastiği yaran nedeni de öğrenmiş oldum. Büyük ihtimal ile. Çamurluğun teli yamulmuş bi tarafı tekere yaklaşmış. Bisiklette bi yerlere girip zıplayınca. Dönerken çamurluğun içindeki bi yere sürtüp yırtmış gibi bi sonuca vardım .

Katlayıp taşırken vs. Çamurlukları tutan tellere dikkat edin arasa bir

ozanemre

Üye
Tepki
1
İsim
ozan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba, kadro hidrolik frene uygun olmadığı için öyle bir opsiyon söz konusu değil. Ancak Shimano Deore LX gibi daha güven verici bir fren takabilirsiniz mevcut fren yerine.

Aynı bisikleti 2 yıldır kullanıyorum. Frenler vasat ancak iş görüyor bence.
Teşekkürler cevabınız için, burda demek istediğiniz sadece fren pabucunu mu shimano LX ile değiştrimek yoksa set halinde mi değiştirmek gerekecektir?
fren ayarı konusunda da bazı hatalarım olabilir belki dechatlonda onu da bir gostermeyi düşüneceğim.

ToroMir

Sadece Bisiklet
Tepki
1.920
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkürler cevabınız için, burda demek istediğiniz sadece fren pabucunu mu shimano LX ile değiştrimek yoksa set halinde mi değiştirmek gerekecektir?
fren ayarı konusunda da bazı hatalarım olabilir belki dechatlonda onu da bir gostermeyi düşüneceğim.
Tekrar merhaba. Ben olsam fren ayarım konusunda tam emin değil isem, önce frenlerime bir baktırırım. Pabuçlardan birisi önce basıyor vs olabilir ki bu fren performansını etkiler tabi.

İkinci opsiyon olarak fren pabuçlarımı değiştiririm. Üzerinde gelen mevcut pabuçlar oldukça vasat.

Ya da eğer bütçe müsait ise tüm seti Deore LX (ya da daha üst segment) gibi bir fren seti ile değiştirerek bisikletimi güle güle kullanırım.

Dediğim gibi ben aynı bisikleti üzerinde gelen stok frenleri ile 2 yıldır kullanıyorum. Fren performansı vasat ancak şehir içinde sadece işe gidiş geliş için kullandığımdan bana yetiyor. Bu süreçte pabuçlarım bitmek üzere. Onları yenileyeceğim sadece.

ozanemre

Üye
Tepki
1
İsim
ozan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Tekrar merhaba. Ben olsam fren ayarım konusunda tam emin değil isem, önce frenlerime bir baktırırım. Pabuçlardan birisi önce basıyor vs olabilir ki bu fren performansını etkiler tabi.

İkinci opsiyon olarak fren pabuçlarımı değiştiririm. Üzerinde gelen mevcut pabuçlar oldukça vasat.

Ya da eğer bütçe müsait ise tüm seti Deore LX (ya da daha üst segment) gibi bir fren seti ile değiştirerek bisikletimi güle güle kullanırım.

Dediğim gibi ben aynı bisikleti üzerinde gelen stok frenleri ile 2 yıldır kullanıyorum. Fren performansı vasat ancak şehir içinde sadece işe gidiş geliş için kullandığımdan bana yetiyor. Bu süreçte pabuçlarım bitmek üzere. Onları yenileyeceğim sadece.
Merhaba,
pabucları dechatlon 500 v-brake modeli ile değiştirdim fren performansı yuzde 70 arttı :) yeni pabuc biraz ses yapıyor ama bir süre sonra geçer belki diye umuyorum, pabucları youtube videolarını referans alarak değiştirip ayarını yapmak yaklaşık 1 saatimi aldı .

Dosyalar

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.793
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Merhaba,
pabucları dechatlon 500 v-brake modeli ile değiştirdim fren performansı yuzde 70 arttı :) yeni pabuc biraz ses yapıyor ama bir süre sonra geçer belki diye umuyorum, pabucları youtube videolarını referans alarak değiştirip ayarını yapmak yaklaşık 1 saatimi aldı .
Pabuçların janta olan mesafesinde önlerini daha yakın, arkalarını daha uzak tutarsanız o ses gider.

Şu konu (video başlangıcına ayarlı):