Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dahon Jack Ve AmortİsÖr

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Okan Can tarafından paylaşıldı.

1. Okan Can

Okan Can Yeni Üye

Adı:
    Okan can
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 2 ay önce aldığım katlanabilir "Jack" model bir bisikletim var. Hafta sonu binicisiyim ve gerek şehrin bozuk yolları olsun gerekse hafif patika yollarda kullanabileceğim bir amortisör arıyorum. Uygun olmayan amortisör seçiminin kadro geometrisini ve sürüş keyfini olumsuz etkileyebileceğinin farkındayım fakat bu sarsıntılardan kurtulmak için de bazı şeylerden fedakarlık etmem gerekiyor sanırım. Dahon'un forumlarında bulduğum aşağıdaki fotoğraflar beni bu konuda cesaretlendirdi. Arkadaşın kullandığı Fox RL 80 mm, biraz beni aşıyor. :)

Sanırım ihtiyacım olan ise başlangıç veya orta seviyede, çalışma aralığı 60-80mm olan "v-brake" fren takabileceğim, sertliği ayarlanabilir, kilitlenebilir bir amortisör. Ayırdığım bütçe de en fazla 100 avro. Aşağıya bisikletin ölçülerini gösterdiğim fotoğrafları ekledim. İnternetten araştırdığımda ise 60mm olarak;

RST Neon T8 60mm
    RST Neon T9 60mm

modelleri karşıma çıktı. Bir de ROCKShox Dart 2 fiyat performans olarak işimi görebilecek gibi. Haftasonu gezilerinde kullanabileceğim, Türkiye'de bulabileceğim, uygun fiyatlı amortisör önerileriniz nedir arkadaşlar? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler. :)

2. Ziya Yurdakul

Ziya Yurdakul Kıdemli Üye

Seviye:
    rst 6 cm lik modeller değilde dart 2 8 cm lik model uygun olabilir

Okan Can bunu beğendi.