Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dahon Formula S18

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında Gökhan Selçuk tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan Selçuk

Gökhan Selçuk Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Merhaba arkadaslar.

Uzun suredir katlanir bisiklet bakiyordum ve nihayet siparisi verdim. Oncelikle katlanir alma fikri nasil olustu bundan biraz bahsetmek istiyorum, katlanir bisiklet alma fikri Eylul 2012 de aklima geldi. Bisiklet almak istiyordum , ayni zamanda arabayla sahile , gezi yerlerine vs gittigimde bisikleti arabaya koyup gittigim yerlere goturmek istiyordum. Bunun icin, işe once araba icin bisiklet tasiyicilarini arastirmakla basladim. 3-4 gun kadar sonra internette birdenbire katlanir bisikletleri gordum. "Vay be" dedim. Tam benim istedigim bir sey bu dedim. Sonra 1 ay boyunca katlanir arastirdim. Hangi model daha iyidir, hangisinin menşei neresidir, artilari eksileri nelerdir vs hepsini arastirdim.Tabi bu forumdaki katlanir bisiklet alan arkadaslarimin da olumlu yorumlari ve izlenimleri de etkili oldu. Hepsine tesekkur ederim. Daha sonra Ekim gibi almaya karar verdim ve olay orda koptu :) bi baktim ki ulkemizde katlanir bisiklet mentalitesi daha olusmamis ve yeterli marka ve model yok. Cogu tedarikciyle konustum ama baharda gelecegini soylediler. E onumuz kis oldugu icin bende 2013 baharini beklemeye kara verdim.Bu arada da arastirmalarim devam etti tabiki. Geldik Nisan 2013'e :D ve ben yine tedarikcileri ariyorum ama malesef yine yok diyorlar. Nisan ortasi Tern, Mayis ortasi Dahon gelir diyorlar. Yine bekliyorum ama bu defa da istedigim modeli bulamiyorum. Malesef ulkemize her markanin her modeli gelmiyor. Ben de en sonunda bu duruma kizdim :D ve bi cilginlik yapip yurtdisindan siparis etme karari aldim. Ufak bir arastirma sonucu Dahon Formula S18 modelini yurtdisindan siparis ettim arkadaslar. Buyuk ihtimalle 7-10 gun icinde elimde olacak. Simdi fikir olmasi acisindan siparis ettigim modelin bir temsili fotografini koyuyorum. Insallah bisikletim kazasiz belasiz ve tam olarak :D elime ulastigi zaman onun da fotograflarini cekip koyacagim. Ve tabiki kullanim tecrubelerimi paylasmaya calisacagim.

Umarim gelecekte beraber pedallamak dilegiyle, simdilik gorusuruz :)

2. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    çılgınlık yaptınız yurtdısından siparişi verdiniz çok güzel oldu hayırlı olsun fakat ben bir şey sormak istiyorum neden mekanik disk seçtiniz :)

3. Gökhan Selçuk

Gökhan Selçuk Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    bilmem :D bi nedeni yok. bisiklette guzel gorunuyordu :) ama mekanik diski de arastirdim sonradan. v frenlere gore biraz agir oluyor ama yagmurlu havalarda v frenlere gore daha fazla randıman veriyormus. biraz da mtb amacli kullanirim belki dedim. disc frenli olsun madem dedim.

Bu arada tesekkur ederim.

4. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    olmadı mekanik diskleri söküp yerine hidrolik fren sistemi alabilirsiniz de ya benim gene bir sorum olucak mtb amaçlı kullanırım dediniz siz bu bisikletle dağa filan çıkmayı mı planlıyorsunuz :)

Ali Ç. bunu beğendi.
  5. Gökhan Selçuk

Gökhan Selçuk Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Yok , o kadar degil :D arazi ortaminda da kullanabilirim diye dusundugum icin yazdim. Bu lastiklerle degil tabi schwalbe bigapple 2.00 lastik olcak uzerinde. Hafif engebeli bir arazi icin de sorun olmaz sanirim.

Birde bu tür bisikletleri de azimsamamak gerekir. Mesela bakiniz;
    http://www.pedalla.com/20lik-akyaka/
    http://sezgihan.blogspot.com/2012/01/dahoncan-ile-mugla-2012.html

Hidrolige gelince, hidrolik gercekten iyi olurdu ama o biraz daha profosyonel işi sanirim. belki ilerde olabilir :)

Ömer Ş. bunu beğendi.
  6. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Çok güzel, iyi günlerde bininiz. Ben de Tern D8 aldım. Günlük işlerimde kullanıyorum. Uygun olursa bir festivale de katılmak istiyorum.

7. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Güle güle kullanın. Zor şartlar haricinde arazide de iş görür diye düşünüyorum.

8. mustafa cil

mustafa cil Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    yurtdısından gumruge takılmadan nasıl getirteceksiniz? yolcu beraberinde mi?

9. Gökhan Selçuk

Gökhan Selçuk Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Tesekkurler.

Bisiklet festivalleri sıkca duzenleniyor.Bende isterim katilmayi, forumlardan takip etmek gerekir. Evet bence de hafif arazide is gorur, bakalim gelince gorecegiz :)

10. Gökhan Selçuk

Gökhan Selçuk Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Hocam gumruge takilacak. Vergisini odeyip alacagiz. "Mecbuuuur ne cektin be Gokhan" demek istiyorum kendime :)

11. Ömer D.

Ömer D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    PM den sonra gördüm bu konuyu, öncelikle hayırlı olsun dilerim umarım sorunsuz bir şekilde elinize geçer ve açtığınız bu yoldan bizlerde gidip distribütör peşinde gezmekten kurtuluruz zaten resmi bir distribütör bile yok !

hangi siteden aldınız acaba ?

12. Gökhan Selçuk

Gökhan Selçuk Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Tesekkurler. Taobao.com dan aldim. ama bu siteden direkt olarak alinamiyor. ben araci bi arkadas sayesinde aldim.

13. Ramazan Gürel

Ramazan Gürel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    2 bin verdin mi buna ?

14. Bilal Demir

Bilal Demir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Güzel bisiklet, hayırlı olsun. Geldi mi bisikletiniz.
    Şu anda başka bir bisikletiniz var mı yoksa ilk bisikletiniz mi olacak.
    Katlanır kullanıp çok memnun olanlar var. Aslında katlanır daha bir özgürlük demek, çünkü gitmek istediğiniz yere hem bisikleti hem de toplu taşımayı kullanarak gidebiliyorsunuz. Mesela İstanbul'dan çıkıp dönüşü pek dert etmeden Tekirdağ'a gittiniz, dönüşte bisikleti otobüse atıp rahat rahat dönebilirsiniz. Ayrıca yukarı katlarda oturanlar için de eve taşıması çok kolay.
    Resimleri bekleriz.

15. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    güle güle kullanın...

16. aydin karli

aydin karli Yeni Üye

Seviye:
    ben amerikada gormustum bu bisikleti dahonun bu yil cikardigi ust sinif bir model lakin kargoyla bu bisiklet nasil gelir bilemiyom gelsede bi dunya kargo ve gumruk parasi odersin hayirlisi olsun. ben 2 ay once amerikadaydim gelirken kendime cannondale badboy getirdim lakin yanimda getirdigim icin sorun olmadi. daha once haberim olsa size amerikada cok populer olan xootr swift tavsiye ederdim butun aksami normal bisikletlerinkine uyumlu bir katlanir linki asagida birdaha gidersem bunu alacam bende.

http://www.xootr.com/folding-bicycle.html

17. M.A.Y.

M.A.Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bilal Bey çok güzel yazmış, gerçekten katlanır bisiklet daha çok özgürlük demek. İstediğin zaman istediğin yerde sürebiliyorsun. Gökhan Bey "katlanır Ferrari"niz hayırlı olsun. gerçekten çok keyifli bir bisiklet aldınız. Dahon kullanıcıları bi gün buluşup Bostancı sahil yolunda resmi geçit töreni gerçekleştirelim derim :)

18. Selcuk Demiray

Selcuk Demiray Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Ben varım, yalnız katılım az olabilir, onun yerine tüm katlanır sahipleri dersek daha fazla olabiliriz.

19. Gökhan Selçuk

Gökhan Selçuk Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Tesekkur ederim, yok malesef elime daha ulasmadi. Gumrukte bekliyormus. Islemlerin tamamlanmasini bekliyorum. Insallah bugun yarin gider alirim. Tabiki, ilk işim fotolarini çekip yuklemek olacak. Bu ilk bisikletim olacak, tabi kuçukken kullandigimi saymassam :) Dediginiz gibi katlanirin cok artilari var. Eminim kullanmasi da cok zevklidir.

20. Gökhan Selçuk

Gökhan Selçuk Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Tesekkurler.

Bende ondan korkuyorum, yani bisiklet geldi gelmesine de inşallah kargoda gelirken bisikletin basina bisey gelmemistir, bakicaz :agla:
    Evet dediginiz bisiklet guzel ama katlanma sekli pek kaba gibi geldi bana.

Tesekkurler M.Yalınkılıç bey, Tabiki muhakkak en kisa surede Dahon ve tum katlanir sahipleri olarak bulusalim. Çok eglenceli olur :)