Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dahili Saldırıların Engellenmesi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında CODE_NAME_XTR tarafından paylaşıldı.

1. CODE_NAME_XTR

CODE_NAME_XTR Kıdemli Üye

Seviye:
    Baslat/denetim masası/performans ve bakım/yönetimsel araclar altındakı bilgisayar yönetimi simgesine çift tıklayın
    buradakı paylaşılan klasörler/paylaşımlar altından uzaktan bağlantı ile ağ programları arasında haberleşmeyi mümkün kılan
    windowsun kendisinin oluşturdugu administrator hesabını olası yazıcı ve faks ile ıpc paylaşımlarını göre bilirsiniz klasör
    isimlerini takip eden dolar işaretleri ise bunların gizli olduklarını gösterir
    örneğin:''C$'' üzerine farenin sag tusunu kullanarak tıklatın ve paylaşımı durdur komutunu calıstırın bunun sonucu
    windows paylaşımı kaldırmadan önce iki kere uyarıda bulunur her iki mesajdada evet düğmelerine tıklayarak onaylayın.
    bu onaydan sonra regedite girerek ''HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CURRENT CONTROL SET\ sevices\lanmanserver\parameters'' anahtarını
    acın buradakı ''autoshare Wks'' kaydının değerini ''0'' olarak değiştirin aynı işlemi hemen altında bulunan ''lanmanworkstation'' anahtarınada uygulayın
    ve yeniden baslatın

:D :D

2. Ali AKDUMAN

Ali AKDUMAN Yeni Üye

öle yapınca saldırılardan korunuyomu PC murat abi_?

CODE_NAME_XTR bunu beğendi.
  3. ali karagönlü

ali karagönlü Bisikletkolik

Seviye:
    Bu bilgi için teşekkürler.

CODE_NAME_XTR bunu beğendi.
  4. CODE_NAME_XTR

Seviye:
    Bir çok bilgi bilinir. bir çok soru çözümünü arar ortada bir bilgi paylaşılıyorsa bilgiye terettütle değil bilgiden nasıl faydalancağını düşünmen gerekir bırakalım ne kadar bildigimi anlatmaya çalısdıgımı anlamaya çalışalım hatalı bulduğunuz bir yer bulursanızda lütfen paylaşın sonucda düşünen hata yapan farlıklarız

sadana bunu beğendi.
  5. CODE_NAME_XTR

Seviye:
    Alicim sadece bir kısmını diyelim gerisini sen anlarsın :in:

6. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Benim anladığım diğer paylaşımları kapatmak.Yani Uzak dan yardım istememe gibi mi?
    Tşk ler paylaşımın için..

7. CODE_NAME_XTR

Seviye:
    sonuçta c&p nedir anlayamadım

8. CODE_NAME_XTR

Seviye:
    Haha çok yaşa sen gercekden güldürdün beni harika bir yaklaşım tabi sırf sizler için dökümanlarımdan bakıp foruma yazacak değildim mutlaka kopyala yapıştır yapacam değilmi Gerci ben senin o yapdıgın yorumda bunu anlamak istiyorum her ne sebepden olursa olsun bilgi ne kadar uzaksa bizim amacımızda o bilgiyi sizlere mümkün oldugunca yakınlaştırmaktır elbette benim düşündüklerimi düşünebilir elbette benim merak ettiklerimi merak edebilir amac ortak bir alanda bilmediklerimizi bulmak iyi forumlar :in:

İlyas ŞANLI ve sadana bunu beğendi.
  9. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    $ parametresi bir nevi koruma yönetimidir.Ama kullanım amacına göre değişir.Şahsi kullanıcı bu gibi parametreye gerek duymaya bilir gerekte yoktur.

Genel olarak bir ağ platformunda "Workgroup" atanmış ağ üzerinde paylaşımlarda $ parametresini kullanırsak yani klasöre verdiğiniz paylaşım mesela "belgelerim$" yapar iseniz ağdaki ve dışarıdan gelen herhangi saldırıyı"ağdan sizin klasörünüze ulaşmak isteyen vatandaş hata alır-klasörü görür ama okuyamaz"

Bu gibi dokümanlar elbetteki uygulama açısından iyidir ama genel olarak şahsi bilgisayarlarınızda kullanmayız.Gerekte yoktur.

Aslında konu olarak daha detaylı ele alınabilir.

10. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    :in:
    Değerli açıklamaların ve sabrın için seni tebrik ediyorum...Bebeklerle polimiğe girmemeni tavsiye ederim..
    Mali işler müdürünün Bir lafı vardı "Diploma Ayıbı Kapatır.Eşşeklik Beki"
    Emeğine sağlık..Kib Slm lar..:in:

İlyas ŞANLI ve CODE_NAME_XTR bunu beğendi.
  11. CODE_NAME_XTR

Seviye:
    uyarın için teşekkür ederim bir dahakine tıpkı bana ön gördüğün gibi kopyala yapıstır yada bir önceki cevabında oldugu gibi copy / paste ( bu sırada bu forumda sadece türkçe kullanıldığını sanıyordum herneyse sanırım formun kurallarını bilmiyorsun ) dediğini yapar sayfanın tamamını kopyalamaya dikkat eder burayada dikkatlice yapıştırım dostum uyarın ve dikkatin için çok teşekkür ederim hadda bilgi bazında bilgisayar bölümüne istersen bir daha konu acmayarak bu hatanın tekrarlanmasını önleyebilirim seçim senin buyur güzel kardeşim yanıtını sabırsızlıkla bekliyor olacam

sadana ve İlyas ŞANLI bunu beğendi.
  12. CODE_NAME_XTR

Seviye:
    Ben teşekkür ederim sonuçda her insanı kazanmak gerekir bazende büyüklerin yanlışını küçükler görebilir önemli olan ise nasıl yaklaştığındır

sadana ve İlyas ŞANLI bunu beğendi.
  13. CODE_NAME_XTR

Seviye:
    Bu sırada ben bu konuyu hatırladıgım kadarıyla 2006 da acmısdım vaybe ne çabuk geçdi yıllar çoçuklar büyüdü büyükler tecrübelerine tecrübe kattı cevap ise 2009 da geldi :):)

sadana bunu beğendi.