Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daha pahalı daha iyi ?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mehmet ulaş tarafından paylaşıldı.

1. mehmet ulaş

mehmet ulaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    arkadaşlar bildiğiniz üzere çok ciddi bir piyasa var bisiklette. 200 tlden başlayıp 30.000 tlye kadar çıkabiliyor.Ama toplumca bir sorunumuz var benim gördüğüm üzere ''yorulacağın şeye neden 5 milyar veriyosun git o paraya motor al (5 milyar örnek gösterilmiştir)'' diyen bir yapımız var millet olarak.şimdi bu işin içinde olmayana bu olayı anlatmak oldukça zor özelliklede hiç bilmeyene yani '' abi frenleri hidrolik'' dersin ''ne gerek var der '' ''abi kadrosu 2 kiloymuş '' dersin ''hafif olsa ne olur der '' .Ve buna ek olarak sürücüler örnek veriyorum nette bisiklet gördü 17.800 tl ne makina be der nasıl gidilir onla vitesleri ne kadar güzeldir der yanındakide git o paraya iki tane tofaş al der.dediğim gibi anlatmak zor fiyat arttıkça iyi olduğunu hepimiz biliyoruz ama ilgilenmeyene anlatmak zor (bimden bisiklet al kullan kafası var ).Siz yakınınızdaki insanlara bu olayı nasıl anlatırsınız? Ben ne kadar anlatsamda ''abi frenler böle maşa böle vitesler o biçim'' insanlar o paralara karşı siz ne düşünüyorsunuz ?

2. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bu tür muhabbetlerden artık sıkıldığım ve sonunun gelmediğini/gelmeyeceğini çok iyi bildiğim için hangi bisikletimi sorarlarsa sorsunlar "verdim işte 3-5 bir şey" ya da "kelepir buldum, aldım" diye geçiştiriyorum. Daha da irdelemeye kalkarlarsa, komik bir rakam belirtiyorum, sonrasında da muhabbet kesiliyor zaten. Böylece gereksiz yere bir şeyleri izah etmeye çalışmakla uğraşmıyorum.

Hüseyin Ütsü ve mehmet ulaş bunu beğendi.
  3. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben artık çok sıkıldığım anlarda "Sakızdan çıktı" diyorum.

4. Berkay*

Berkay* Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    En yakın arkadaşlarım bile bisiklete verdiğim paraya sürekli laf yapıyor. Umursamıyorum ama ellerindeki telefonları görünce gülüyorum.

"Sakızdan çıktı" güzel ve mantıklıymış. :D

Hüseyin Ütsü bunu beğendi.
  5. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aynen öyle yapmak lazım. Umursamayın, kim ne diyorsa desin.
    Hobiye harcanan paraya asla acımam, ne olursa olsun :)

6. mehmet ulaş

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    dediğiniz şeyler çok iyimiş :) anlamıyorlar :D

7. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bana öyle diyene aynen su lafi söylüyorum. "Parasini senmi verdin, sanane" diyorum. Baska bir sey söylemiyorlar ve olay bitiyor.

8. ibrahim Ö.

ibrahim Ö. Aktif Üye

Seviye:
    Sana katılıyorum mehmet

Okulda arkadaşlarıma diyorum ki "iki dönemde taktir alırsam babamı ikna ettim igman deore 29 alcak" diyorum.arkadaşlarım cevabı şu " sen saf mısın onun yerine git motor yada telefon al diyorlar " bende zevk meselesi diyorum.birde yanına şunu ekliyorum " iphone 6 çınca bendede olsa diye hepinizin ağazının suyu akıyor" diyorum bizdede ağız suyu akma olayı bisiklette oluyor . Sonuçta renkler ve zevler tartışılmaz. ☺☺☺☺☺☺☺☺☺

9. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Kime, neye göre pahalı?
    Adam var 350 liraya bisiklet alırken 250 defa düşünür kimisi, 15000 lira verir şak diye.
    Ben de çok para vermedim henüz, aslında veremedim. Eğer bir gün alım gücüm daha fazla olursa o oranda bi şey alır, şu kadar fiyata almışsın şöyle yapmışsın diyenlere gene şimdiki olduğu gibi itibar etmem.
    Bizim buradaki bir abinin de dediği gibi; Seviyola, alıyola.

Emrah GÜLEZ bunu beğendi.
  10. ibrahim Ö.

ibrahim Ö. Aktif Üye

Seviye:
    Edip abi " sakızdan çıkma " olayı iyiymiş ben bunu kullanırım.☺☺☺☺☺☺☺

11. MustafaNR

MustafaNR Genellikle Okuyucu Mod

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Abartı Paralara Karşıyım Her Ürün İçin Fiyat/Performans Odaklı Olanlarına Bakmak Lazım,Yukarıda ki Arkadaşın da Dediği Gibi Biri Anın da 3.000 TL Verirken Biri İse 350 TL Yi Zor Veriyor.

12. Cenk_

Cenk_ Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben pek durumum gereği özellikli bir bisiklet alamadım.
    Ama şöyle bi durum var bence haset insanlar ne miktar söylerseniz söyleyin bi kurp bulacaktır.
    Sadece doğası gereği iyi olanlar Hayırlı olsun çok para verdiysende cebinde kalan yol parasına sayarsın diye motive ediyorlar.

Konuyla alakasız bir şey dicem affınıza sığınarak.
    Dövüş ustası Bruce lee. Partilerde iş adamlarına kung fu yu anlatmaktansa, spordan anlayan kişilerle fikir alış verişi yapmayı dilerdim. Demiş:
    Yani en iyisi öyle o tür insanlardan uzak durmak en iyisi. Yada konuyu değiştirin.

hakan64 bunu beğendi.
  13. mehmet ulaş

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ibrahim aynı acıyı bende okulda yşıyorum :D

ibrahim Ö. bunu beğendi.
  14. Fanonn

Fanonn düz üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Ben özellikle böyle bir bisiklet almadım. İtalya üretimi Bianchi Thomisus bisikletim vardı ama tekrar bisiklete başlamaya karar verince, geçmişte aklımda kalan, zamanında alamadığım Beldesan Rabbit yol bisikletinden iyi durumda bir adet bulup onu aldım. (300 TL. Üzerinde iki adet sıfır Scwalbe Plus Race dış lastik vardı)
    Bir süre sonra kış için de çamurluklu ayrı bir bisikletim olsa dedim. KTM Formula modeli bir bisiklet buldum, onu da aldım. (400 TL) İkisi de belki çok iyi, çok klasik değil, ama bana çok keyif veren bisikletler.
    Aldığım halde kullanabilirdim ama ikisine de belki bana ilk maliyetleri kadar para harcayarak bazı parçalarını değiştirdim. İki bisiklet de tamamen bana özgü bisikletler haline geldi.
    İmkanlarınız geniş bile olsa, bisiklet almak için böyle farklı yollar da var, özellikle gençlerin bisiklet alırken bunları fark etmesini, herkesin yürüdüğü yollar dışında patikaların da bulunduğunu anlamasını isterim.
    Herkese sevgiler, saygılar.

Hüseyin Ütsü ve Cenk_ bunu beğendi.
  15. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    banada hemen kaça aldın diye soruyorlar sinir oluyorum.

16. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bisiklete harcadığım para kadar bisiklet giyimine harcadım. aynen katılıyorum. bisiklet için, akseuar olsun, bisiklet giyim olsun, harcadığım paraya hiç acımam sonuçta bu bir hobi :D benim açımdan bir amaç değil araç :)

17. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    yahu bende onu anlamıyorum 3 bin lira bir telefona verirler her sene yeni modeli çıkar çıkmaz değişirler bir kontör almaya üşenirler bazı tanıdıklarım ama biz 300 liralık 500 liralık bisiklet alınca o kadar para bisiklete verilirmi derler. şimdi de soruyorlar kargoyla yolladılar hediye geldi diyorum :islik:

18. z. usta

z. usta Forum Bağımlısı

Seviye:
    bisikletten anlayan zaten sormuyor. Ama anlamayana söylememek daha doğru. Bir keresinde kartal sahilde balıkçı ısrarla sordu . Söyledim dükkana kaçtı. Birdaha fiyat söylememe kararı aldım.

Mehmet Can K. ve Hüseyin Ütsü bunu beğendi.
  19. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    yahu bende onu anlamıyorum 3 bin lira bir telefona verirler her sene yeni modeli çıkar çıkmaz değişirler bir kontör almaya üşenirler bazı tanıdıklarım ama biz 300 liralık 500 liralık bisiklet alınca o kadar para bisiklete verilirmi derler. şimdi de soruyorlar kargoyla yolladılar yurtdışından hediye geldi diyorum :islik:

20. Egemen Ocaklı

Egemen Ocaklı Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Etrafımdaki kişilere ne zaman bisikletten bahsetsem aynen dediğin gibi cevaplar alıyorum..Bisiklet dediğimde kimi zaman küçümsenme ve dalga konusuna alınıyorum.Toplumsal olarak bisiklet hakkındaki düşünce herkeste aynı bisiklet çocuk işidir ve belli bir çağı vardır o yaştan sonra bisiklet kullanılmaz gibi bir düşünce hakim bunun önüne kolay kolay geçemeyiz bence.. O yüzden pek açıklama yapma gereği duymuyorum