Daha hafifi varsa bilen söylesin

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Abi bunların modifiye edilmişleri var :) Manet kısımları karbon yaklaşık 9gr fark ediyor...

Birde Bunların vidaları aynakol vidası, onların daha hafiflerini kullananlar var. Çok fark etmiyor ama totalde 10gr fark etmiş oluyor...

Ama seri üretimde daha hafifi yok :)

• Beğen
Tepkiler: Volkan Bilirli

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@Hasan Çağrı
Modifiyeyi herkes yapar:) Çağrı ..

Fabrikasyon haha hafifi var mıdır ona bakmak lazım..Al matkabı, del sağı-solu al sana daha hafif..

Yoksa adamlar bilmez mi modifiye yapmayı..

Selamlar..

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
Bu ürünü pazarlayan bir mağaza sahibinin konu açıpta,''Daha hafifi var mı merak ediyorum?'' diye sorması bana biraz anlamsız geldi.

Daha hafifi varsa ne yapacaksınız? İşte bende bunu merak ediyorum.

Selamlar.

• Beğen
Tepkiler: Eray ADALI

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@İdris ACA
İdris bey.. Neden anlamsız geldi ki? Gerçekten merak ettiğim için sordum. Çünkü bizim de bilmediğimiz bir marka olabilir.. Forumda internette bu konularda araştırma yapan yüzlerce arkadaş var. Belki onların gördüğü, bildiği bir ürün olabilir diye konu açtım. Bunda art niyet aranacak bir şey yok diye düşünüyorum.. Üründen satıyor olabiliriz. Seri üretim daha hafifi varsa bilmemizde fayda var ki yalnış bilgi vermeyelim diye bu soruyu sordum.. Bu kadar basit aslında..

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
@gürsel

Gürsel bey,

Mesajımda kesinlikle bir art niyet yoktur.;) Sadece sorunun cevabı açık ve net olduğundan bu mesajı yazdım.

Sorunun cevabını arıyorsak;Evet KCNC VB1 V-Fren Kolundan fabrikasyon daha hafif fren kolu yoktur.

KCNC'yi ağırlık olarak 64 gr ile EXTRALITE markasının fren kolu takip etmekte.

Bu arada KCNC fren kolundan bende kullanıyorum.Ağırlığı 50 gr tartmıştım.Bir kaç yerde de 48 gr olanına rastladım.

Selamlar.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yeni bisikletim de bu kcnc frenlerden var , bir kac aydir kullaniyorum . boyle esneme gormedim . bence bunlar gibi dokum olmayan ve tamami cnc isciligine sahip olan extralight marka frenleri almakta fayda var , arkadasim Zafer Sayin' da var . hic esneme gormedim ve biraz daha para verebilene Extralight frenlerden edinmesini tavsiye ederim . bence KCNC frenler cok hafif olsun biraz daha ucuz olun diyenler icin .

______________________________________________________________________________________________________________
bu eski bisikletim.çelik kadro kayaya carptiginda gercekten aliminyumlar gibi kirilmiyor . hem soylemis oldugunuz gibi kirilsa bile kaynak yaparsin .
(link)
(link)

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Peki frenleme gücünde bir sorun var mı? Yani kullanım sırasında sorun var mı?Binerken fren kolunu esnetecek kadar sıkmasanız bile tekerler bloke olmuyor mu?

Çağrı sen bu freni kullanıyorsun, lütfen yorumunu yaz..
Selamlar.

@omertopaldemir

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Ben kullandım oldukça memnundum... Sert kullanımda esnemeleri korkutuyor ama zaten bu malzemelerle fazla sert kullanamıyorsunuz...

Aydosta ve Polenezköyde bu frenlerle oldukça sert ve hızlı inişler yaptım KCNC komple fren seti ile sıkıntım olmadı... Üstünde KoolStop Fren padler vardı ve frenleme gücü daha yüksek olduğu için esneme gözardı edilebiliyordu...

• Beğen
Tepkiler: Gürsel A.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
esnemiyenlerle de doz ayalamak mi daha kolaydir ben hic bilmem ki ?
belki esnememesinin de olumlu bir tarafi vardir . yaparlarken - bir tek
kolları soylemiyorum , bacaklari da .- yaptiklarini esnemez yapanlar da bunu bosuna mi yapmistir ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bana sattigin frenleri orda eskittin yani ? :) -aydos polenez . zaten bi vidalari da eksikti . şaka . bu arada freler bana iyi gelmedi , dozu ayarlayamadigim bir anda köprücügü kırdım . az sıksaydım da dusmeyip carpicaktim o ayri mesele . onumde aniden duran sayın Dogan abinin de etkileri var . herkese tesekkuler , iyi gunler .
@Hasan Çağrı

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
Bu frenleri türkiyede en uzun süredir ve aynı zamandada yarış ortamında kullanan kişi benim.tabiki bu kadar hafif bir frende bu kadarda esnemenin olması doğal.fernleme gücü açısından aslında pek bi sorun yok sadece tekerin söküp takılması durumlarında yaylarınında çıkarılması gerekiyor ki bu biraz sıkıntı yaratabiliyor.ama şunu unutmamak gerekir bu kadar hafif bir freni bu fiyata kullanmayı isteyen kişinin bazı şeyleride göze alması gerekiyor.o nedenle ben frenlerimden memnunum.biraz ağırlık farkı epeyde fiyat farkı ama az esnesin dersen ozaman extralite derim.

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
@gürsel

söylediğiniz anlamda modifiyeye bazı durumlarda bende karşıyım.malzemeyi zayıflatmadığı sürece delik,traşlama vs yapılabilir ama zayıflama olacaksa kesinlikle karşıyım.
yanlız çağrının bahsettiği modifiye aliminyum parçaların yerine karbon parçaların yapılarak komponentlerin hafifletilmesi. işte bunu herkezin yapabileceğini hiç sanmam.

• Beğen
Tepkiler: Gürsel A.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hasan Çağrı

kool stoplar Zafer Sayin arkasimda bol miktarda var , o da bu pabuclarin degerini kimseye anlatamadi . baradinler daha iyimis .;)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Evet karbon malzeme değişimi herkesin yapabileceği iş değil... Ama Kool Stoplar varken Bradin falan hikaye... Ne janta nede Padlere herhangi bir zarar vermeden yüksek tutuş sağlıyor gerçekten...

zafer sayin

Daimi Üye
Tepki
251
@Hasan Çağrı
Sonunda beni anlayanlar çıkmaya başladı Çağrı ,doğru ve güzel yorum için teşekkürler sapla samanı karıştırmamak lazım.

zafer sayin

Daimi Üye
Tepki
251
@omertopaldemir
Bilmiyorum satanlara sormak lazım tabii alanlara da sorabiliriz :D

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Bu kool-stoplarla ilgili ben de cok az olumsuz gorus okumustum, genelde cok begeniliyor fakat su seramik versiyon olan pabuclari bende tam bir hayal kirikligi yaratti.. (Cagri sahittir)

Herhalde seramik versiyonda is yok, bikac gun icinde cift renkli modelini (dual-compound)deneyecegim, bakalim sonuc nasil olacak..