Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daha Güzel Edirne İçin Elele...

Konu, 'Trakya Bölgesi' kısmında candede tarafından paylaşıldı.

 1. candede

  candede Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.095
  Beğeniler:
  1.088
  Şehir:
  DÜŞ BAHÇESİ
  Seviye:
  Siz ne kadar kabul eder yada etmezsiniz bilmem,lakin bir gerçek var oda tek kelime ile Edirne bir bisiklet kenti olmaya aday.Şehir buna çok uygun.İlerde diyorum,hiç şaşmayın yarışlar için dahil omak üzere inanılmaz parkurlara sahip.Öncesinde ise bisiklet ile yapılacak olan gezi ve keşiflere açık bir kent.

  İyi bir yurttaş olmaya aday bir insan olarak,siz güzel Edirnelilerden tek ricam bu tarih kokan cennet kenti lütfen bizlere tanıtıp anlatın.Edirne bunu fazlası ile hakeden bir konuma sahip.

  Daha ileri giderek büyük bir cesaretle siz güzel insanlara şunları söylüyorum: Sorumluluk ve mesuliyet sahibi insanlar olarak sizler,yaşadığınız kente iyi ve güzel olan herşeyi,eylem ve söylem olarak katkı etmek zorundasınız.Bu anlamda en büyük katkınız sizlerin de yoldaşı olan bisikleti yansıtıp teşhir ederek sevdirmek olacaktır diye düşünüyorum.

  Bunun için pes etmeden ve bu kentin güzelliği için bisiklet sevdasını yaymaya devam etmeliyiz.Tek başına bisiklete binip gezip fotoğraflar çekmek değil görevimiz.

  Bu ülkenin güzel insanları bizlerin yaşadığı bu sevdayı yaşayıp tatmalı,bizler gibi mutlu olmalılar.

  Haydi güzel insanlar görev başına...

  Sizleri seviyorum...


  '''Ölüm soluk alışım kadar yakın.'''
   
 2. M.Ergun GÖZET

  M.Ergun GÖZET Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  17 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  544
  Beğeniler:
  701
  Şehir:
  Edirne
  Bisiklet:
  Fuji
  Seviye:
  Sana katılıyorun Candede. 2007 yılı umarım Edirneli Bisikletseverlerin yılı olacak. Bu anlamda sizlerden de yardımlar rica edeceğiz. Aydınlık fikirlerinize ve engin tecrübelerinize ihtiyacımız var.
  Bu konuda Trakya Bisiklet Grubunun da katkısı olacaktır hiç kuşkusuz.
  Edirne'den selamlar...
   
  c.turhan ve candede bunu beğendi.
 3. boreas

  boreas Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  27 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  533
  Beğeniler:
  169
  Şehir:
  Edirne
  Seviye:
  edirne elverişli tabikide. ama daha doğru düzgün bir bisiklet servisi yok. tamircisi yok. edirnede bisiklet bakımını sadece kendiniz yapabilirsiniz. buda gerekli aletleriniz varsa. bu aletleri bile burada temin edemiyorsunuz. örneğin bir zincir sökme aletini bile istanbuldan getirtmek zorunda kalıyorum. bisiklet tamircilerinde en kaliteli parçalar sis. deorenin ne olduğunu bilmiyor gerisini boşverin.
  ayrı bir sorun var birde edirnede sanki minübüs şöferleri anlaşmış her bisikletliyi kenara sıkıştırıp yıldırmaya çalışan bir politika izliyorlar. çalınan sinir bozucu kornalarıda beni çileden çıkarıyor.
  dünde başıma şöyle bir olay geldi emniyet şeridinden giderken trafk polisi sağa yanaştı bana yaya yolundan gitmem gerektiğini söylledi. orası daha güvenliymiş. daha neler artık işte birkaç soruna değindim. ama yılmadan pedallamaya devam.
   
 4. M.Ergun GÖZET

  M.Ergun GÖZET Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  17 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  544
  Beğeniler:
  701
  Şehir:
  Edirne
  Bisiklet:
  Fuji
  Seviye:
  Evet yılmadan devam...Gerekirse Belediye ile ve Trafikle de görüşmeler yapabiliriz ilerde. Burada bir takım hareketlenmeler olduğunu hissettirmek, sesimizi duyurmak gerek. Ama önce toparlanmalıyız, Trakya Bisiklet Gurubuyla birlikte hareket etmeliyiz bu çok önemli...
   
  c.turhan ve boreas bunu beğendi.
 5. candede

  candede Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.095
  Beğeniler:
  1.088
  Şehir:
  DÜŞ BAHÇESİ
  Seviye:
  Kesinlikle katılıyorum.Önce çoğalmak büyümek gerek.Sonrasında strateji belirlemek daha doğru olur.Tüm illerde ana hedefimiz büyümek daha fazla büyümek olmalı.Bir diğer önceliğimizde varolan potansiyelimizi bir pota içerisinde toplamak olmalı.Bu beraberinde,dönüşüme uğrayan verimli bisikletciler olarak bize dönecektir.Hepimizin bisiklete başlangıç aşamaları aşağı yukarı aynı.


  '''Ölüm soluk alışım kadar yakın.'''
   
 6. Kemal Tecimen

  Kemal Tecimen Kıdemli Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2005
  Mesajlar:
  327
  Beğeniler:
  318
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  evet 2007 yılında trakya ve edirneyi trakya gurubunla beraber gurubu büyüterek hakikaten trakya gezilecek çok mükemmel yerleri mevcut oksijeni bol bakir yerler baharda toplu geziler yapabiliriz istanbuldan ben vearkadaşlarım gezilerden 3-4 gün önce haberimiz olursa gelebiliriz hoşçakalın
   
 7. candede

  candede Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.095
  Beğeniler:
  1.088
  Şehir:
  DÜŞ BAHÇESİ
  Seviye:
  Kendi adıma kapsamlı bir organizasyon olduğu taktirde bu güzellige katılacağımı bilmenizi istiyorum.

  Daha da ileri giderek,zaman içerisinde bisiklet dostlarımız ile paylaştığımız bir konuyu buradan filizlendirmek isterim.Yılda en az bir kere olmak üzere tüm bisiklet ailesinin ama tüm bisiklet ailesinin bir araya geleceği bir organizasyon yapalım.

  İnanın bana bunu başarabiliriz.yerel yönetimlerden sıcak destekler alarak bunun üstesinden gelebiliriz.

  Bunu hepimizin istediğini biliyorum,hepimizin düşleri amaçları ortak.bir düşünün ne olur,sanıldığı kadar zor değil.Hepimiz düşündüklerimizi hayata geçimiş insanlarız.şimdi bunu kendimiz,Türkiye ve bisiklet ailesinin gelecegi için yapalım.

  Bence bu yapılacak ilk etkinlilte ülkemizin bir ucu olan güzel kent Edirne olmalı.
  Bu güzelliği küçük küçük iştişarelerle büyütmenin zamanı,paylaşmanın zamanı.

  Sizleri seviyorum.

  '''Ölüm soluk alışım kadar yakın.'''
   
 8. c.turhan

  c.turhan Aktif Üye

  Kayıt:
  27 Aralık 2005
  Mesajlar:
  157
  Beğeniler:
  268
  Şehir:
  Lüleburgaz
  Seviye:
  Merhaba,

  Bilgisayarımdaki sorun nedeni ile konudan yeni haberim oldu. Boreas arkadaşımızın aktardığı sorunlar bisikletin ülke genelindeki sorunlarından farklı değil. Bölgesel anlamda bisikletçilerin birlikteliği bu sorunları aşmak anlamında önemli. Çok sayıda bilinçli bisikletçinin ortalıkda gezdiği bir ortamda, bazı sorunların kamusal alanda doğru savunulup, anlatılmasıyla hepsinin aşılacağına inanıyorum. Bu; doğaldır ki bu günden yarına olabilecek kısa vadeli bir şey değil. Bizler kendi kişisel gelişimimizi ve toparlanmamızı sürdürken ele ele vermeli, güç ve gönül birliği ile doğru bildiklerimizi ortaya koymalıyız. Tüm sorunlar karşısında bireyler olarak çare bulmamız olası değil. Bunu ancak sivil toplum kuruluşları, gruplar ve topluluklar halinde örgütlü şekilde başarabiliriz.
  T.Ü. bünyesinde de öğrenci ağırlıklı bir örgütlenme (Rektörlük desteği ile) sürüyor. (http://groups.yahoo.com/group/edirnebisiklet/)
  Ayrıca pedalsesi sitesinin yürüttüğü "Trafikte Bisiklete Saygı kampanyası" da önemli bir girişim.

  Saygı ve sevgilerimle
   
 9. rahmankarataş

  rahmankarataş Bisikletkolik

  Kayıt:
  12 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.049
  Beğeniler:
  748
  Şehir:
  greek and tr
  Seviye:
  selamlar
  sizlerle aynı fikirdeyim
  ama her şeyden önce trakyada
  gercek anlamda bisikletle
  ugraşanlar bir birlerini tanımıyor
  inşallah en kısa zamanda
  hayal demeyeyim isdeklerimiz gercek olur
  saygılar
   
  M.Ergun GÖZET bunu beğendi.