dağmı yolmu hybrid mi ?

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
Selam arkadaşlar,
Sürekli kendikendime sorduğum bisikletimin üstündede giderken sorguladığım ve artık bende bi takıntı haline gelen sıkıntımı paylaşıp , bilgili arkadaşlardan öneri almak istiyorum. Şu anda kullandığım bisiklet scot p55 çok memnunum biraz ağır ama gidişi akışı çok güzel,ama hybrid klasmanında olsada asfalta bağımlı sayılabilir. O zaman neden bu demeye başlıyorum,sürati seviyorum yüksek kadanslı uzun süre kullanma antrenmanlarına başladım o zaman diyorum sat bunu al bi yol-yarış,ilerdede yanına bi scale çek kafana esince yada bi organizsyon olunca al scaleini ver kendini dağa taşa ormana, ( bu arada yolyarışta denedim MTB de denedim )ama diyorum sonra kendi kendime uzun yol yapma hayalin var tolga diyorum çanakkale den vurucaksın aşşağılara çeşmelere,yol bisikletiyle bu olmaz,dağ bisikletide asfaltta yorar izlenimi var, e yolların durumuda malum, 3 bisiklet alıp onları doldurucak durumda yok.yani durum bu,belki bu soruları kendine soran ve bi çözüm üretmiş arkadaşlar varsa yada benim yanlış bildiğim ama doğru zannettiğim noktalar varsa yorumlarınızı yardımlarınızı bekliyorum ltf.

• Beğen
Tepkiler: FatihDokmeci
Scudo

tunermurat

Daimi Üye
Tepki
61
bu soruyu bizim sana sormamız lazım biraz karasızlık yaşıyorsun galiba bana sorarsan bi asfalt birde arazi lastiği al araziye cıksarken arazi lastiğini şehiriçi kullanımda da asfalt lastiğini kullan derim iyi forumlar

• Beğen
Tepkiler: tuninger_haa

FatihDokmeci

Aktif Üye
Tepki
144
Bisiklet
Giant
Merhaba,
Dağ bisikleti ile 2 günden sonrası sıkıntı veriyor,tur bisikleti hoş olur.
Ben de benzer araştırma içerisindeyim.Scott P veya giant xsport serisi olacak.

kolay gelsin..

aykutozalan

Aktif Üye
Tepki
57
kesinlikle yol bisikleti derim.. bencede mtb 2 günden sonra sıkıntı veriyor.antreman,yarışlar felan diyorsanız yol derim ama turlara katılcam şehirdede kullanıcam derseniz hybrid derim..

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
cevap veren arkadaşlara çok teşekkürler. sanırım bişiler şekillenmeye başladı.ekonomiyi düzelttikten sora bi scale serisi gelir kuma olarak. antrenman,gezi,uzun yol,şehir içi hybridimle devam..canım doğa dağ tepe çakıl tırmanış çektiğindede scale. Dediğiniz gibi 28inç silik lastikten sora 26inç dişli can sıkar asfaltta.

Saygılar.

çağdaş efe

Daimi Üye
Tepki
84
bisikletin bence çok güzel kafanı neden karıştırıyorsun alırsın cross lastikler dağa çıkarsın takarsın slick asfaltta uçarsın hemde markan da iyi.birdaha düşün derim ama bütcen müsaitse zevk senin istediğin kadar bisiklet al istersen kolleksiyon yap birşey demem..

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
Yol A Gel Mtb Ciler Yanlis Anlamasinlar Beni Ama O Turde Basli Basina Hastalik Ama Uuzn Yol Seven Hiz Seven Adamsin Bence Iyi Bir Yol Bisikleti Dusun

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum ama kesin kararımı ve hatta ilanımı vermiş bulunmaktayım. bisikletimi satıyorum scale 60 ı çekiyorum..ilerdede ama baya bi ilerde (malum kriz) başlangıç seviyesi bir yol-yarış alıcam. Hızdanda doğadanda vazgeçemiyorum. serdar şu senin emektarı canlandırsak ya ..antreman yapacağımız zaman bende onla idare ederim. ne dersin ? ona bi güzel fırın boya bi sele bide frenler vitesler elden geçtimi harika olur.

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
Ah Biraz Daha Erken Tanissaydik Olurdu Ama Benim Bisikletci Diger Arkadasa Soz Verdik Toplamaya Basladi Ama Yakinda O Da Cannondale Alicak Benimki Tarzinda Aldigini Takdirde Benim Emektar Bosa Cikicaktir. O Zaman Insallah