Dağlarda veya arazide güvenlik nasıl sağlanır?

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
@mathcup

:) Zehirli bir köfte şart oldu deme şeklin çok hoşuma gitti :) Senin canın yanacağına onun canı yansın. Tabi bu son çarelerden birisi.

Scudo

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
@Faruk ÇUBUKCU

Zehirli derken en kötü müsil atarım köfteye cırcır olsun hıyar :D. Gündüz geçiyorum bunun olduğu yerden öle bakıyo "akşam geç görürsün" der gibi. Bisikletle bir geçiyorum aman Allah ım hayvan kendinden geçiyor sanarsın bütün gün beni beklemiş :). Ben ecel terleri dökerken sahibide sırıta sırıta "birşey yapmaz" diyor bi köftede ona ikram etcem en sonunda :D.

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
et fiyatları cep yakarken pahalı çözüm bunlar arkadaşlar.Daha yaratıcı birşeyler bulmak lazım :) aslında iki köpeği sallandırıcan taksim meydanında bak bir daha saldırırlarmı

onur ti

Aktif Üye
Tepki
95
Sanmıyorum. Cep telefonunun gücü nedir ki.

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
Durup bekliyorum yada olan gücümle komut veriyorum. olmadı taş atıyormuş gibi yapıyorum . Sonrası yola devam ediyorum. Son yöntemde işe yaramaz sa demeyin şuana kadar yarada eğer yaramayan bir köpeğe denk gelirsem olayı buraya aktarır ortak çözüm yolu buluruz artık :D

Tepki
7
köpek kovucu ve biber spreyi önerebilirim.
Aslında en iyisi atalarımızı taklit edercesine bisiklet üzerinde arkamızı dönerek ok atıp köpeklerin canına okumak...:) veya Romalı "Pilum"lar gibi uzaktan mızrakla.

Tepki
0
İsim
Ahmet T
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
köpek çıkınca kesşinlikle bisikletten inip yürüyeceksiniz %99 bir şey yapmaz havlar kaçmamaya özen gösterin , 1998 de toroslarda bir köy içinden geçerken aniden bir köpek çıktı kaçıp kurtulmaya çalıştım iniş aşağı lastik patladı sonuç kol çıktı, kürek kemiğinde kırıklar üç ay iş kaybı , böylece kaçmamayı öğrendik

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
köpekler kovaladıgını zanlederek kovalarlar.usutun bir öfkeyle üzerine gitmek çare olacagına eminim günde iki kere keçi çifliğinin önünden geçmeye mecburum. gelelim ayı domuz vs. ye:ayılar bu mevsimde dagların derinliklerinde muhtemelen 10 15m derinlikteki inlerinde uykuya yatarlar(ben hariç :D )domuz yakınlarda yavrusu varsa ve barut kokusu aldıysa dişi olan tehlike arz eder yılan lar ise avatarımda ki resimde rörüleceği gibi yaklasmassanız hiç bir sorun yok tabi benim gibi yakalayıp resmini çekicekseniz pratik sart.yabani hayvanlardan en tehlikelisi kurtlar ve çakallardır burunları koku alamaz buda kısın onları hareket eden her nesneye karşı saldırgan yapıyor kesinlikle arkanızı dönmeyin çömelin ve arkanıza bisikletinizi alın ve karşınızdaki kurtdan yada çakaldan gözünüzü ayırmayın ÇOK CIDDIYIM AÇIKTA KAN GÖRÜRSE UUULAMAYA BAŞLAR KURTULMANIZ MÜCİZE OLUR.
-bu tür dağ gezilerinde ilk yardım çantanız mutlaka olsun ve asethon yaranızın uzerine olmasada etrafına sürün kan kokusunu karıştıracaktır kurtlar koku alamaz ama çok iyi görürler bu yüzdende bir dikenin çizdiği kızarıklıkta olsa mutlaka kapatın.
inşallah ihtiyacınız kalmaz.

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
bu arada mücadele edebilmek için çakı,pompa alternetiflerinizide bulundurun ne olur ne olmaz.

gevele

Aktif Üye
Tepki
356
@Hasan Ulu

Yaw göz aldanması fotodaki amcanın boyu kısa :)D )

(orjinal kangal bu oluyor, Allah muhafaza tenhada karşılaşılmaz bunlarla)

Kadir Özen

Daimi Üye
Tepki
104
köpeklerden çok değil ancak ortalamanın üstünde tırsan biri olarak izlediğim bazı programlar sayesinde gaza gelip ADRENALİN hormonumuz güvenelim diyorum. nerede bir belgesel bir hayatta kalma programı olsa mutlaka bi adrenalin devreye giriyor. kaslar %300 kuvvetlenir. göz bebekleri büyür. işitmemiz % bilmem kaç artar.falan. bu tür şeyleri duydukça insanını çıkıp köpeklerle domuzlarla ayılarla güreşesi geliyor:D ancak şunu çok iyi biliyorum ki bir köpekle yada tehlikeyle karşılaştığınızda hiç olmadığınız kadar sakin , kuvvetli ve çevik oluyorsunuz. tecrübeyle sabit:D haa yanımızda alet olsa çok daha iyi olur ancak zor durumlarda en sakin görünümlü kişinin bile bir canavara dönüşebileceğini unutmamali ve köpeklere unutturmamalıyız:D

• Beğen
Tepkiler: Yılmaz Engin

eray akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
160
@Uğur ŞENCANçok güldüm yaa :D :D :D hakkaten Allah göstermesin

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
@Hasan Ulu

bu boyutta 3 tane kangal köpeğim var :)

vahşi goruntusu var ama aslında sevgiye sevgiyle karşılık veren bir hayvan. Beni görünce kocaman köpekler önümde mutluluktan yapmadıkları şebeklik kalmıyor :)

hee tabi tanımadıgı bir insanla karşılaşması durumunda o kişiyi baya korkutuyor. çünkü tepesi attı mı deliriyor ve ne o baglı oldugu zincir ne de o tasma o hayvanları kolay kolay tutamaz. 3 yıldır yaklaşık 10 tane zincir ve 2 bakıcı eskittiler . yanlış anlaşılmasın tabi zincirin kilit kısmını koparıyor ;)

sokak köpekleri bisikletteyken peşime takıldı mı umursamadan devam ediyorum zaten 1 2 dakika sonra o da yorulup bırakıyor . ama başka birinin kangal köpeginin peşime takılmasını istemem cinse alışık olmama ragmen , tepesi attı mı ne yapacagı belli olmaz .. zaten sinirinden çıkardıgı sesleri duyunca insanın rengi atıyor :)

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Aziz Özkan

merak etmeyin hiç birşey olmaz,eğer bisikletleyseniz,elinizde bisiklet gibi kendinizi koruyacağınız bir malzeme de varsa zaten sorun yok ,bunun gibilerinle arazide koşarken karşılaşıyorum:in:.yanlız unutulmaması gereken ,hafife alınmaması .

Osman Şen

Daimi Üye
Tepki
32
D:eek: üşünmek bile istemiyorum kangal köpeğinin peşime takıldığını sanırım dünya hız rekorunu kırararım...:eek: :eek:

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Hasan Ulu

konu açılalı epey olmuş ama : köpeklerle ilgili kısmı geçiyorum,domuz veya ayıdan koşarak kaçamazsın ,domuz için yerden 60-70 cm yükseğe çıkman yeterli olucaktır,ama sen en yükseği tercih et,ayı için ölü numarısı yapılması tavsiye edilir,ama başında bir ayı varken ne kadar soğuk kanlı olup rol yaparsın bilemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: emre ersoy

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Acaba torpil atsak, yani küçükken bayramlarda aldığımız ses torpillerinden... İlerde köpeğin bulunduğu noktaya fırlatsak ; köpek, sesi duyup kaçmaz mı ? Akabinde biz de o bölgeden hızı bir geçiş yaparız. :vroam: