Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

dağcılık yapan var mı?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında fulham tarafından paylaşıldı.

1. fulham

fulham Forum Demirbaşı

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    profesyonel dağcılık yapmayacaz. ama çevre dağlarda kamp kuracaz çadırlarda kalacaz.
    dağcılıkla ilgili bisikletforum gibi bir site biliyor musunuz?
    yada yanımıza neler almamız gerekir. yardımcı olabilir misiniz?

2. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    merhabalar,
    ben spor olarak bisikletin yanısıra dağcılık ile de uğraşıyorum. ayrıca bir sivil toplum kuruluşunda da arama-kurtarma ile ilgileniyorum. sana tavsiyem önce yapmak istediğin faaliyetin türünü amacını ve yapmak istediğin mevsimi kararlaştırman ona göre ucuzdan pahalıya bircok alternatifin olur. kafanızdaki planı detaylı yazarsanız size yardımcı olmaya çalışırım tabi kendi tecrübem dahilinde olabildiğim kadarıyla.

3. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende yaklaşık 3 senedir istanbul teknik üniversitesi dağcılık klübünde aktif olarak sürdürüyorum bu sporu :D ancak ne tür bir bilgi istiyosun bunu açıkça belirtmelisin artı olarakta ne yazıkki böyle bir forum yok ancak klüplerin bağımsız(genelde klup içi) mail listleri var örn: itudak_uye@yahoogroups.com

4. fulham

fulham Forum Demirbaşı

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    ben yaz dağcılığı yapacam öncelikle.
    mesela haftasonu tırmanacaz 2 gün
    neler alayım? çadır? uyku tulumu ?

5. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    yaz dağcılığı yapacaksan ve eğer bisikletle gitmeyi düşünüyorsan hafif malzemeler alman daha mantıklı olur. ama dagcılık ürünlerinde fiyatlar agırlıkla ters orantılı. agırlık azaldıkca fiyat artıyor(tabi aynı kategorideki urunler için geçerli) benim sana tavsiyem yazlık bir cadır ve yine yazlık comfort değeri max 0 derece olan bir
    uyku tulumu alman yönünde olur. çadır alırkende aliminyum ve fiber pollü çadırlar seceneklerin olur aliminyumlar daha saglam ve yanal rüzgarlarda fiberlere göre daha saglamdır. secimin yine bütcene baglı olacagından fazlada tavsiye veremiyorum secenek cok :(

6. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    yaz kampçılığı için oldukça güzel açıklamış eklencek bişi yok ..ancak soracağın spesifik bişi varsa yardımcı olunur muhakkak ..yada kampçılıkla ilgili temel bilgiler içeren ders notlarını sana ulaştırabilirim mail yoluyla