Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dağ ve Yol bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mehmet3421 tarafından paylaşıldı.

1. mehmet3421

mehmet3421 Yeni Üye

Merhaba,

Bu ayın sonuna kadar bisiklet almak istiyorum ama araştırmalarımda kararsız kaldım. Bisikleti %50 Dağ bisikleti %50 yol bisikleti gibi kullanmayı düşünüyorum. İkisinin ortak özelliğine sahip bir bisiklet bulabilir miyim. Bütçem 500-600 TL gibi yardımlarınızı bekliyorum.. Kilomda önemli sanırım ; 105 Kg.

2. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Dağ bisikleti arazi koşullarında, yol bisikleti ise asfaltta iyidir. Ancak kullanım alanı genişliği göz önünde bulundurulursa dağ bisikletini hem arazide hemde asfaltta kullanabilirsin, ama yol bisikletini arazide kullanamazsın. Eğer kullanım oranın %50-50 ise , ön amörtisörlü hybrid bir tur bisikleti almanı tavsiye ederim. Heöm yolda kullanırsın hemde çok ağır olmayan arazi koşullarında. 500-600TL bütçelere sıfır iyi bir bisiklet alman mümkün değil dostum, mutlaka ki düşük seviye bir bisiklet alabilirsin o bütçe ile. Ortalama kalite bir bisiklet alabilmen için en azından 1.000TL nin üstine çıkmalısın yada çıkamıyorsan eğer ben senin yerinde olsam temiz 2.el bisikletlere yönelirim. Eğer illaki sıfır alırım dersen,şu modele yada buna eşdeğer modellere bakabilirsin.

http://www.dorukbisiklet.com/?p=6836

Doğukan KARBAL bunu beğendi.
  3. mehmet3421

mehmet3421 Yeni Üye

Oğuzhan Bey, Tavsiyeniz için teşekkürler..

Bütçeyi biraz daha zorlamam gerekli..

Beni taşıyabilecek bir bisiklet olması da önemli.