Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dağ mı yol mu almalıyım ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında grkmkara55 tarafından paylaşıldı.

1. grkmkara55

grkmkara55 Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım bisiklet almayı düşünüyorum bisikletim var ama çelik olduğu için malum samsun hep yokuş yoruyor ama dağ mı yol mu karar veremedim bütçem kısıtlı olduğu için dağ modellerinde kron xc250 carraro 419 grunge düşünüyorum ng650 nin 2012 modeli v fren görünüm açısından güzel değil bence yol düşünsem bütçe yetersiz salcanonun xrs 300 güzel görünüyor ama kadro maşa hi-ten ağırdır yol için kararsız kaldım genelde asfalt yolda kullanacağım ama girinti çıkıntılarda mahalle aralarında tümsekler oluyor mecbur geçiyorum sizce bana uygun olanı hangisi yada model önerileriniz var mı? Şimdiden teşekkürler

2. H.T

H.T Forum Bağımlısı

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İyi geceler hemşo.Yılların efsane sorusunu bir de senden duymak gurur verici:)Öncelikle bu seçimde bütçeyi ön plana koyarak bisiklet seçimi yapma.Mtb mi işine yarar yoksa yol mu bunu düşün.Arazide mi daha çok sürüceksin yoksa sadece samsun içi ulaşımda mı?Bütçeyi de değerlendirecek olursan salcano xrs 300 den uzak dur derim ayrıca salcano xrs800 de çok iyi bir bisiklet değil.Başlangıç için en ideal yol bisikleti giant scr 01 derim ben fakat fiyatı 1500 tl..Biraz daha para biriktirirsen gerek mtb gerek yol çok iyi modeller alabilirsin.Kötü bişey alıpta keşke şunu alsaydım dememek için bence biraz bekle.Bu iş biraz da sabır işi...

grkmkara55 bunu beğendi.
  3. grkmkara55

grkmkara55 Yeni Üye

Seviye:
    iyi geceler:) samsun içi ulaşım şeklinde ama gördüğüm çayıra çimene dağa bayıra girmeyi seven biriyim :D dağ almak istiyorum da kron xc 250 yi beğendim de bende daha modeller almak isterim ama sonuçta sadece bisikletle bitmiyor iş kask suluk km saati eldiven bir ton malzeme :D harçlıklada fazla bütçe sıkıntı :D

4. hamibektas

hamibektas Kıdemli Üye

Seviye:
    Bütçen kısıtlı ise yapılacak en iyi iş öncelik sırasına göre bisikletini ve ekipmanını almak olmalı. Bisiklet soracak olursan anladığım kadarı ile arazi senin için daha cazip bu yüzden bence sacano ng650 alman çok iyi olur kron xc250'nin maşasında sıkıntılar çıkıyormuş galiba forumda rastladığımı hatırlıyorum.
    Tekrar ilk konuya dönerek bir öneride bulunmak isterim: Bütçe için sınıflandırmada bence ilk sırada bisiklet daha sonra kask, dizlik, dirseklik ve eldiven olmalı diğer ekipmanlara öyle aman aman ihtiyacın olduğunu sanmıyorum. Km saati olsun namız saati olsun bunlar biraz daha lükse kaçıyor sonuçta ucuz şey değiller ve bütcem kısıtlı da diyorsun...

grkmkara55 bunu beğendi.
  5. grkmkara55

grkmkara55 Yeni Üye

Seviye:
    Bende ng650 düşünüyordumda 2012 modelinde mekanik disk almak istemiyorum her yerde v frenden den farkı yok fazladan ağırlık falan yazıldığı için v fren olan modeline baktım oda sarılı siyahlı olduğu için güzel görünmüyor ne yapsam bilmiyorum ...

6. hamibektas

hamibektas Kıdemli Üye

Seviye:
    Sadece o renk seçeneği yok. Fotoğraf olarak o şekilde koymuşlar. Mavi beyaz modeli de var daha 1 ay olmadı komşumuz beyaz renk V fren bir ng650 aldı :)

grkmkara55 bunu beğendi.
  7. grkmkara55

grkmkara55 Yeni Üye

Seviye:
    Bu işte beni çok mutlu etti ;)

8. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Asfalt diyosun birde mahalle arası tümsek diyosun. Salcano'nun city sport modellerini öneririm. Dağ bisikleti alıpta hızlı gitmiyor diye çok yakınan insan var.Bütçene göre yol bisikleti düzgün yok fakat şehir bisikleti alabilirsin.Adı üstünde ŞEHİR bisikleti...

9. grkmkara55

grkmkara55 Yeni Üye

Seviye:
    Olabilir aslında bianchinin time out modelide hoş duruyor salcano city sport lar da ama 28 bana büyük gelrmi acaba boy 168 falan :D

10. S.Yılmaz

S.Yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    Yarın NG 650 yi yerinde görmeye gidiyorum. Yarın akşam size renk seçeneklerini belirtirim :)

grkmkara55 bunu beğendi.
  11. grkmkara55

grkmkara55 Yeni Üye

Seviye:
    Çok teşekkürler yarın mesajınızı bekliyorum bende inşallah vakit bulabilirsem yarın inerim :)

12. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bozuk araziye girmeyecekseniz mtb gereksiz, ben biraz mecburiyetten yıllardır şehirde mtb kullanıyorum, daha önce şehir bisikletim vardı onu çok arıyorum, ilk fırsatta 28" bir bisikletle değiştirmeyi düşünüyorum mesela.

grkmkara55 bunu beğendi.
  13. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    şehir bisikleti alacaksın o zaman.

grkmkara55 bunu beğendi.
  14. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    carraro 419 grunge ve 2012 xc 250 te karar ver derim.hybrid trek kullandigim halde özellikle 2012 xc 250 aldim.trek benim arazide dual sportta olsa pek dayanmadi.özellikle 2012 xc 250 kron rulman gobek maşa sertlik ayarı var o paraya gayet cok iyi.donanım yükseltme imkanın var.uzun yol yapanlar var.7005 alu cinko paslanmaz kadro.samsun nemli. carraro da donanım ng 650 den kat kat iyi.iyi markadir. mtbde eger lastik kalin dersen özellikle asfaltta ince teker lazim oluyor.1.40-1.50 ideal.city sports tarzi oluyor.mtb her zaman avantajlıdır.saglamdir.mtb de slim gereksinim duymadigim tek bisiklet 2012 xc 250 kron.akıcı gidiyor.carraro 419 memnun kalmayan yok.butceyi 1000-1200 tl uzerine cıkarirsan carraro daytona.bisiklet alacaksan ufak tefek donanım yükseltmeye elverisli kadrolu bisiklet al.mekanik disk alma. çelik kadrolu bisikletlerde iyidir.fakat hi-ten celik degil yüksek teknoloji işlenmis celik.celik her zaman 1 numaradır.rigit. bisiklette compenant önemli.bisikletin çelikmiş orta süspansiyonlu degilse.orta süspansiyonlular cok efor kaybettirir.bizde satilan orta süspansiyonlu bisikletler market usulu ucuz hi-ten celik.hantaldir.çelik kadroya da iyi compenant takilirsa şahane olur.fakat çelik kadrolu iyi kadro bulmak lazim. http://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=1313 bu da bir makale . bazıları bisiklette hobi olarak kullansada hafif kadro hafif compenant bakiyorlar.bisiklet ne kadar hafif olsada kendi kilon fazlaysa bunlar hic bir ise yaramaz o sadece mesleki spor dallari icin gecerli.

grkmkara55 bunu beğendi.
  15. grkmkara55

grkmkara55 Yeni Üye

Seviye:
    Kron ng650 ye göre bencede daha hoş fakat ikisinede yanyana koyup canlı olarak bakmak lazım ama mtb de karar kıldım gibi.Mtb kullanım açısından bana daha uygun geldi..Cevaplarınız için hepinize teşekkürler

16. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    kron xc250 ile carraro 419u tavsıye ederım. Carraro 419u istediğim şekilde bulamadığım için xc250 aldım memnunum suan . Forumda cok kotu elestırıler yapıldı kron hakkında ama kullanılmadan yorum yapılmaması gerektıgını anladım o kadar da kotu bır bısıklet degıl heleki eskı celık kadro bısıkletım ıle kıyaslarsam 10 numara zaten butce belli o paraya alınabılecek 2 model var onlarda bunlar ; fakat uzun yol yapacaksan kron seni zorlar . Lastıklerını , maşası değiştiriyim derken cok masraf cıkartır onun yerıne yol bısıkletı alman daha akıllıca olur . Hangı marka alacaksanız servis yakınlığını göz önünde bulundurmanız yararınıza olur bisiklet şans işi oldugu ıcın değiştirme imkanınız daha kolay olur ayrıca ınternetten almanızı tavsıye etmem görup içinize sineni almanız daha sağlıklı olur. Kısaca krondan suan memnunum , biraz kılo fazlalıgıım olmasına ve antrenmansız olmama rğmen rahat 15 - 20 km yol yapıyorum. tavsıye ederim.

grkmkara55 bunu beğendi.
  17. Lütfü Ekşioğlu

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dostum işte senin dediğin bisiklet türlerinin ortası Şehir/Tur bisikletidir.Tavsiye isteyen arkadaşımıza en uygun bisiklettir. Hem düz yolda hız , stabilize yolda da rahat şekilde gidebilir.

grkmkara55 bunu beğendi.
  18. grkmkara55

grkmkara55 Yeni Üye

Seviye:
    Hepinize teşekkürler ikiside mantıklı gelmeye başladı aslında şehir tur daha mantıklı ama kalbimde mtb var alacağım gün gidip bir mtb birde şehir deneyeceğim hangisinin kullanımı hoşuma giderse onu alacağım ...

19. Lütfü Ekşioğlu

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dostum bak yine söylüyorum MTB gözünü alacak.O asi görünümü vs. seni senden alır ama 1 ay sonra o kalın lastiklerle hamallık yaptığının farkında olursun.Sonra düz lastik ararsın.O da şehir bisikleti performansı vermez.En sonunda pişmanlıklarla hayatını yaşarsın :)

Emre Sertkaya bunu beğendi.
  20. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    En iyisi ucuzundan sağlam bir mtb alıp donanımını ileride istediğin gibi değiştir. Aynakol, vites seti, jant göbeği vb. parçaları değiştirdiğin zaman hem hammallık diye tabir edilen olaydan kurtulmuş hem de mtb sağlamlığından taviz vermemiş olursun...