Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dağ bisikletiyle uzun yola gitmek.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Uğur AKIŞ tarafından paylaşıldı.

1. Uğur AKIŞ

Uğur AKIŞ Üye

Seviye:
    Arkadaşlar dağ bisikletiyle mecburen uzun yola gidicem:eek: sizce bi sorun bi aksaklık çıkarmı?

2. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    rahat bir sele sağlam donanım ve kaliteli bir yol lastiği ile bir sorun olmaz

3. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ne gibi bir aksaklık olabilirki? Çoğumuz uzun turlara da dağ bisikletimizle çıkıyoruz.Herkesin birden fazla bisikleti yok.

4. Ferhat Şener

Ferhat Şener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çeşmeye dağ bısıkletımle pedalladım ve hıcbır sorun cıkmadı hatta tekerlerı yol tekerı değıldı butun cam kırıklarının ustunden gecsembe tekerı patlatmadım:D

5. Umut Palabıyık

Umut Palabıyık Kıdemli Üye

Seviye:
    bana kalırsa pişiklere karşı önlem alın özellikle de böyle havalarda.Pedli bisiklet taytlarından alabilirsiniz. Giymesi garip gelirse üstüne bi de kapri giydiniz mi tamamdır;)

6. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşım nasıl bir tavsiyedir bu böyle? Pedli taytı her türlü kullanmanız gerekir.Bunun nedenlerini burdan yazmaya gerek yok heralde.Birçok konu mevcut bununla ilgili.Tayt içinde size tavsiyem gidip kipadan süngerli tayt almayın,paraya kıyın kalitesi belli bir tayt alın.Bisiklette hep üstünde oturup da unuttuğumuz o bölgeye dikkat edelim.

GiciK eRay ADALI bunu beğendi.
  7. Umut Palabıyık

Umut Palabıyık Kıdemli Üye

Seviye:
    Her türlü kullanmanız gerekir mi? Uzun yol için tavsiye istenmiş dolayısıyla son derece mantıklı bir tavsiyedir. Her türlü kullanmamız gerekir kısmına gelince de orası kişiye göre değişebilir. Siz İzmir'de kullanıyor olaiblirsiniz hava sıcak olduğundan, ben kullanmıyorum, uzun yol olmadıkça gerek duymuyorum. Gerekliliğinin de farkındayım fakat her türlü kullanmak gerektiğine de inanmıyorum

8. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşım pedli tayt sadece sıcak havalarda pişik olmasın diye kullanılmıyorki.Tüm bisiklet aktivitesi sırasında kullanılması tavsiye edilen birşeydir.Bunun yapılmış birçok testi vardır günümüze kadar.Sele seçimi ve pedli tayt kullanımı son derece önemlidir.Bir de burası İzmir orası Teksas mı? Niye böyle bir ayrım yaptınızki? Ben sadece sizi uyardım,neden kullanılması gerektiğini de söyledim.Gerisi size kalmış.