Dağ bisikletine yol tekerleği almak?

Tepki
21
Bisiklet
Sedona
Merhabalar, ben dağ bisikleti meraklısı biriyim açıkcası ama bir yandan yola çıkma planım var arkadaşımla size sormak istediğim bir dağ bisikleti alıp extra olarak o ölçülere uygun yol tekerleği almak yola çıkmak mantıklımı yani olabilir mi?

Scudo

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
Yapilabilir elbette; hatta yapilmisi da var: (link)
Bana sorarsan Maxxiss Crossmark, Schwalbe Smart Sam vb tarzi düz yol akisi iyi bir dag bisikleti lastigi ile hem her türlü yolda (camur ve kar haric) rahat edersin, hem de MTB'nin üretilis amacina ve görüntüsüne zeval gelmemis olur.
Bu topik tutar bu arada, söyleyeyim. :D

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
hem evet hem hayır...önceki bisikletimde öyle yapmıştım. Olur mu ?...olur. Artıları var mı var eksileri de var...Yol tutuşu daha zayıf ıslak zeminde dikkatli olmak gerekiyor. Tutmaz demiyorum dikkatli olmak gerekiyor. İstanbul gibi her yeri kaliteli asfalt !!!! yolları olan bi şehirde biraz daha düşünmeye sevk ediyor. Hele ki sadece yolda değil yürüyüş yollarında kaldırımdan gitmek istediğimizde bozuk yollarda yol lastiği biraz düşündürüyor. Ama hız, çeviklik ve SES açısından tabiki daha iyi...

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
288
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Şuan benim bisikletimde de 26*1.50 rubena lastik var ve memnunum.Değil yağmurda,bildiğin çamurda bile kullandım bu kış.Ama dikkatli olmak şartıyla.

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
alacaksan 1.50 ve daha incelerini al. 1.75 alacaksan lastik değiştirmenin fazla artısını göremezsin. benim kullandığım lastik bu 1.50

http://www.velostyle.com.ua/images/product_images/popup_images/132268.jpg