Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dağ bisikletine yol tekerleği almak?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında ilkerbilgin tarafından paylaşıldı.

1. ilkerbilgin

ilkerbilgin Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar, ben dağ bisikleti meraklısı biriyim açıkcası ama bir yandan yola çıkma planım var arkadaşımla size sormak istediğim bir dağ bisikleti alıp extra olarak o ölçülere uygun yol tekerleği almak yola çıkmak mantıklımı yani olabilir mi?

2. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yapilabilir elbette; hatta yapilmisi da var: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=129644
    Bana sorarsan Maxxiss Crossmark, Schwalbe Smart Sam vb tarzi düz yol akisi iyi bir dag bisikleti lastigi ile hem her türlü yolda (camur ve kar haric) rahat edersin, hem de MTB'nin üretilis amacina ve görüntüsüne zeval gelmemis olur.
    Bu topik tutar bu arada, söyleyeyim. :D

3. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hem evet hem hayır...önceki bisikletimde öyle yapmıştım. Olur mu ?...olur. Artıları var mı var eksileri de var...Yol tutuşu daha zayıf ıslak zeminde dikkatli olmak gerekiyor. Tutmaz demiyorum dikkatli olmak gerekiyor. İstanbul gibi her yeri kaliteli asfalt !!!! yolları olan bi şehirde biraz daha düşünmeye sevk ediyor. Hele ki sadece yolda değil yürüyüş yollarında kaldırımdan gitmek istediğimizde bozuk yollarda yol lastiği biraz düşündürüyor. Ama hız, çeviklik ve SES açısından tabiki daha iyi...

4. Tayfun Sezer

Tayfun Sezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şuan benim bisikletimde de 26*1.50 rubena lastik var ve memnunum.Değil yağmurda,bildiğin çamurda bile kullandım bu kış.Ama dikkatli olmak şartıyla.

5. Nyusha

Nyusha Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    alacaksan 1.50 ve daha incelerini al. 1.75 alacaksan lastik değiştirmenin fazla artısını göremezsin. benim kullandığım lastik bu 1.50