Dağ bisikletine yol bisikleti lastiği takmak

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Hevesli
Ben de ayrıca almadım zaten,bisikletin üstünde geldi... :D:D:hihi::kedicik:

Scudo

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
@Hevesli Hocam bisikletten memnun musunuz? carraro sportive 224 almayı düşünüyorum 2018 modelini sizce hangisi

Hevesli

Aktif Üye
Tepki
260
@Afyon35

Hele bi 2018 e girelim öyle karar verin derim. Firmalarda para hırsıyla model sallayıp duruyor. Carraroyu bilmiyorum kullanmadım, ama pek iyi şeyler de okumadım. Merida kaliteli marka diye aldım, Türkiye turuna çıkmayı düşünüyorum bu bisikletle, ona göre karar verdim, sizde buna göre karar verebilirsiniz. Ha amacınız öylesine gezinmek değilde hız ise, ama yol tutuşundan ödün vermek istemiyorsanız lapierre cross 200 'e göz atabilirsiniz. Benzer ürünler, fakat biri şehir, öteki cyclocross bisikleti.

The Best

Aktif Üye
Tepki
47
İsim
Ali Girişken
Bisiklet
Bianchi
Merhabalar, bu bisiklete 26x1.50 compass lastik takmayı düşünüyorum ve de diğer yol çekiş seti . Birkaç sorum olacaktı:
1- Bu lastikler ile frenleme mesafesi çok mu uzar?(Fren bacağı olarak Shimano Acera takacağım, bir şey fark eder mi?)
2-Amortisorler ile ince lastikler beraber kayma yapar mı?
3- Shimano Altus mu kullanmayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz?
4- Yol bisikleti göbeklerini bu bisiklete taksam , mtb'lerde olan bir yerden sonra pedalın boşa dönmesi durumunu ortadan kaldırmabilir miyim?
Şimdiden teşekkür ederim.

Dosyalar

YerliCAKI

Üye
Tepki
2
İsim
ozan
Bisiklet
Salcano
merhaba sizden bir yardım istiyiceğim 3 yıl önce 26" salcano bi dağ bisikleti aldım şimdi şehir bisikleti ne çevirmek istiyorum bunun için cyclocross tekeri buldum decathlondan fakat inch le alakalı hiçbir değer yok 650x37 falan diyor nasıl seçeceğim

YerliCAKI

Üye
Tepki
2
İsim
ozan
Bisiklet
Salcano
almayı düşündüğüm lastiğin ölçüleri yok

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@YerliCAKI650x37 degeri mm cinsinden lastik olculeri oluyor o lastik sizin jantiniza uygun degil 27.5 jant icindir 37 ise genisligi yaklasik 1.45 " gibi bir genisligi oldugunu gosteriyor

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

YerliCAKI

Üye
Tepki
2
İsim
ozan
Bisiklet
Salcano
@furkanbr
ama aynı ilanda hem 650x35a hem ertro 590x37 yazıyo decathlonun kendi ürünü hangisini baz alıcaz

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@YerliCAKIAslinda ikisi de ayni lastik olcusu sadece olcu sistemi farkli su linkteki tabloyla karsilastirma yapabilirsiniz

(link)

YerliCAKI

Üye
Tepki
2
İsim
ozan
Bisiklet
Salcano
@furkanbr

baktım şimdi o siteye 590x37 bin yanında 26x1 3/8 var ama siz 27.5 dediniz kafam katıştı

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
Agirligi bir nebze olsun degisir hizi artar ama yol bisikleti gibi olmaz onu belirtelim

YerliCAKI

Üye
Tepki
2
İsim
ozan
Bisiklet
Salcano
@Berat01
onu bilerek alıcam sadece tek sorun tekerlek ebat uyumı

• Beğen
Tepkiler: Berat01

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@YerliCAKISimdi yazilari tekrar okuyunca fark ettim eksik yazmisim 650 diye tabir edilen oldu 26" jantlar icin 27lerde 650b ibaresi oluyordu , soyledigim tabloda 26" bolumunde yazan herhangi bir ebadi jantiniza yapabilirsiniz

Selocu_aziz

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Aziz
Bisiklet
b'Twin
Caroro sportvive 225 kullanıyorum
Tekerler 700-35c
En az kac teker boyutula kullanabilir
Örnek 700-23 kullanabilirmiyim
Yol lastigi olarak

samurusov

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Samuel
Bisiklet
b'Twin
Çok net ve basit soruyorum cevabıda sebebiyle birlikte, net, özet, sade şekilde istiyorum.

Lastiklerin teknik terimlerinden pek anlamam. Btwin Rockrider 560 MTB kullanıyorum 27.5 stok lastiklerle. %80 oranında şehiriçi-sahil-orta derece topraklı yolda kullandığım, extreme şekilde dağ tipi yerlerde sık kullanmadığım için ince, hafif, hızı artıracak, yol bisikletine yaklaştıracak ama bunları yaparken ufak tefek kaldırımdan inme, çıkma vb. gibi görevlerinide aksatmayacak bir lastik almak istiyorum. Önerileriniz nelerdir? (60-150₺ bütçe).

Şimdiden teşekkürler.

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sizi anlamıyorum böyle işlerle uğrasıcağınıza alın bir 700x28 bir bisiklet alın rahat rahat yolda gidin veya şehir bisikleti alın yok lasiğin yüzeyini duzle yok şu lastiği tak yok bunu yap uğraşmaya ne gerek var