Dağ bisikletinden yola geçiyorum sizce hangisi?

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
154
@OsmaniyeRehber triban 520 nin orjinal lastikleri nasıl? Kolay patlıyormu? Ben değiştirmeyi düşünmüyorum orjinal lastikleri. Ama patlarsa evden 20 30 km uzakta hiç hoş bir durum olmaz. Sık patlamamasını istiyorum. Yoldaki taşlar vs. Bu lastiği kolayca patlatırmı? Birde orjinal kaliperli pedal kullanmayı deniyecem. Daha önceden bu tür pedal kullanmadığımdan biraz korkuyorum. Sizin düşünceniz nedir? Bir tehlike anında ayaklarımı kolayca pedaldan kurtarabilirmiyim? Triban 520 nin en çok tasarımını beğendim. :) Dün burada bahsedilen tüm modelleri ve fazlasını görmek için gezdim mağazaları. Tabi zevler ayrı. Kimi beğenir kimi beğenmez. Karbon görünümlü mat boya hoşuma gitti. Tabi siyah biraz toz gösterir ama silerim. Arabamda siyah takım olurlar:)

Scudo

vatan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Vatan
Bisiklet
Mosso
canyon veya focus

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
@Deniz Duman yol bisikleti bu ağabey ne bekliyosun aramıza hoşgeldin bende yeniyim çokta tecrübeli değilim lakin bu teker patlama isi kismettir patladığında ise kıyamet :D saka bir yana decathlon dan aldığımız ucuz iç lastikler yama tutmuyor o teker ayda bir patlar o yüzden iç lastiğini yanında tasi montajı öğren abi ummadığın yerde bir çakıl tasi kabusun olabilir lakin ben çukura resmen gömdüm bu gün jantin sesi geldi tiz kut diye lakin patlamadı patlat diye düşündüğüm teker geçen de yine taşların üstünden gidiyorum korka korka patlamadı çok seyrek taşlı yoldan geçtim hafif süratle baktım jantin üstünde gidiyorum :D

• Beğen
Tepkiler: Deniz Duman

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
154
@Uzeyir Sağlık yama yapmayı biliyorum. Ama malzemeleri yanımda taşımak istemiyorum:) biraz dişli bir zımpara olsada dikiş tutmuyormu? Lastiği komple söküp yeni lastik takarız olmadı. Kaymak gibi yolda kullanıcam bisikleti ama genede şans tabi. Devamlı beni üzerse daha sağlam bi dış lastik alırım mecburen. Şehir bisikleti vardı mosso patlayıp duruyodu lastiği. Bi swalbe race aldum korumalı oymuş. Hiç patlamadı. Cam falan patlatmıyodu değil taş...Neyse malzemeler için bide çanta almam gerekicek. Eşim beni gebertecek. masraf masraf masraf:) He bide seleye jel kaplama yapıcam. Tayt düşünmüyorum. Bakalım nasıl olucak.Zaten 1 saat civarı biniyorum bisiklete. Dayanıcaz mecbur...

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
@Deniz Duman Aynen abi bahsettiğin kevlar özellikli lastikler galiba 100 tl teki :D onu alacağıma 69 tl iki tane çift michelin alırım :D şeritleride var
Bu arada unutmadan ben 2.5 saat uğraştım yolda yama için ne yaptıysam olmadı

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
Btwin 520 ve mosso kaldı seçenekler arasında.Bu ikisi arasından mossoyu seçmeyi düşünüyorum.Ama biraz daha araştıracağım.

sercansekkin

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
@Bahadır Ulusoy Mosso markasına ve Salcano'ya garip bir önyargım var. Acımasız bir eleştirmen gözüyle değil de markaların isimleri ve çevremde gördüğüm denediğim bisikletlerin çok alt düzey makineler olmasından kaynaklanıyor sanırım :) Hani garip gelebilir belki ama çok üst düzey parçaları olan bir Mosso mu yoksa ortalama bir Carraro mu deseler, Carraro derim. Ben de böyle bir delikanlıyım ;P :D

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Ulusoy

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) üzerindeki dış lastiği 2600 km kullandım ve lastiğim 2 kez patladı ve halen iyi durumda olmasına rağmen yaza hazırlık için Michelen pro 3 taktım.Bisikleti aldığımda pedalların üzerinde bir aparat vardı onu hiç çıkarmadım ve çok hoşuma gitti çünkü ayağımı her atışımda doğru pozisyonda ayağımı konumlandırmamı sağladığını düşünüyorum.Sele olarak sportour jel sele al , sele kılıfı sağlıklı değil , gittigiyordan 2 hafta önce spottour jel sele aldım çok memnunum tavsiye ederim.
(link) dechatlondan aldığım iç lastiğe güzelce zıppara yaptınmı yama tutuyor sıkıntı yok.

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
154
@Uzeyir Sağlık Aldım triban 520 yi. Şansa bak ki yolda ön aydınlatma yerinden fırladı kırıldı. Ayna kolda durduk yere çok hafif bir boşluk oluştu. Bisikleti 18 km civarı kullandım. Jel sele uygun ebatta yoktu sünger sele aldım. Daha önceden bindiğim mossodan çok daha rahat bir selesi var. Konfor olarakta fark görmedim ben.Hatta triban 520 kullandığım sehir bisikleti mossodan daha rahat diyebilirim. Pedalların performansa katkısını görmedim. Ayağımı içine sokarken zorlandım. Çok denfeli bir bisiklet. Her olumsuzluğa rağmen bisikleti beğendim.

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
154
@Uzeyir Sağlık yaş 42 yol bisikleti aldık. Bakalım nolucak. Vites sistemine yeni yeni alışıyorum. Frenler v frene göre başarısız. Biraz alışmam gerekiyor. Bisikte 1 saat 20 dk gibi bindim. Yorulmadım. 18km yol yaptım. Cok tempo yapmadım trafikte yoğundu. Hedefim 30_40km yol yapabilmek ilk etapta(duz yolda). Suan 20 km civarı yol gidiyorum gerci zaman yok calismaktan. Birazda zayiflasam super olur. Boy 175 kilo 86...Tosun gibi..Akşamları işten sonra ve haftasonu binerim diye planlıyorum bir aksilik olmazsa.Böyle bir bisiklet aldığım ve bindiğim için mutluyum ve kendimi şanslı görüyorum. Neyse uzun yazdım. Decatlona geri götürüp bi göstericem o var...

• Beğen
Tepkiler: Aldora Road Team

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) hayırlı olsun .Allahım kazalardan belalardan esirgesin.Keyifli güzel sürüşler dilerim.Ben alalı 8 ay oldu buğün 36 km her zaman ki rutin sürüşümü yaptım bisikletimle.hafta sonları duruma göre 50 ile 100 km arası mesafeleri yapabiliyorum 520 den ben çok memnunum umarım sende memnun kalırsın :harika: Aramıza hoşgeldin
İmkanın varsa Bir kaç foto atar mısın ?

• Beğen
Tepkiler: Deniz Duman