dağ bisikletimi yoksa yol mu kararsızım :(

Tepki
3
sedonna 741 alıp lastık değişimi yapsam salcano xsr 800 sora performansına yaklaşabılırmıyım sehır içinde çok kararsızım arklar ben uzun mesafelere gitmeyi de düşünüyorum ama yol durumunn kötü oldugu yerlerde yol bisikletini zorlayabılecegını düşünüyorum genellıkle okula gıtmek için kullanıcam gunluk 20 km onun ıcın dag bısıkletınden yeterlı performansı alamam dıye düşünüyorum cevaplar için şimdiden t.ederim. bütcem 600 1000 tl...

Scudo

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Senin şehir bisikletlerine bakman gerek.

Tepki
3
@TALHA ATEŞ

şehir biisikleri derken onlar daha kısıtlı sayıda hangi marka ve modeli öneririsiniz

bianchi slr 150 veya salcano xrs 800 sora tarzı labılır mı ?

Tepki
27
@osman kocaman

Yanlış bisikletlere bakıyorsunuz bence. Sedona 321, Whistle Guipago gibi bu tür modellere bakın.

(link)
(link)

Tepki
66
Bence 35c veya daha kalın (38c) lastikli şehir bisikletlerine bakmalısınız. Benim 35c lastikli bir şehir bisikletim var, oldukça rahat. Bozuk yollarda güvenle kullanabiliyorum. Daha önce üzerinde 28c spor lastikler vardı ve özellikle bozuk yollarda sıkıntısı çok oluyordu.

Dağ bisikletleri, adı üzerinde, dağ patikaları ve aşırı engebeli arazi için. Çoğunlukla şehirde kullanacaksanız hiç bakmayın derim. Gereksiz yere daha fazla yorulursunuz.

GEOTECH LIFE SHIMANO ACERA ŞEHİR/TUR BİSİKLETİ (699 TL) oldukça uygun gibi. Ayrıca her gün kullanacağınıza göre (yağmurda çamurda), bisikletin çamurlukları da olmalı. Yoksa 20 km de sırtınız tamamen çamur veya su olacaktır. Yaz günleri bisikletin üzerindeki extra ekleri sökersiniz ve böylece daha hafif bir bisikletiniz olur.

Bunun haricinde, 1000 TL sınırına yakın diğer seçenekler :
1.. Bianchi GUIPAGO-NERO-TIME OUT,
2.. SALCANO CITY SPORT 27 HDS,
3.. SEDONA 321.

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Neden şehir bisikleti?

Çünkü;
-Çamurluklu olması gerek yoksa bütün elbiseniz okul günlerinde mahvolur.
-Zincir muhafazası gerek pantolon giymek zorundasınız hem yağ olur hemde takılır
-Aydınlatma gerek.
-Çantanızı ve defter kitaplarınızı taşıyabileceğiniz arkada bagaj gerek.
-Hızlı olması gerek

Tavsiyem eğer bu kadar uzun yolda sık sık merdiven çıkacaksanız alt veya üst geçit kullanmak zorundaysanız aliminyum gövde tavsiye ederim.

Eğer bu modellere bakacak olursanız satıcılar size "Bu modellere gerek yok bizde aynı tipte daha uygun olanları var" diyebilirler aldanmayın. Bu modellerin özelliklerini diğer aynı tipteki bisikletlerden üstünlüklerini uzun uzun anlatmak mümkün değil.

Model olarakta Bianchi markanın MİLES veya DISCOVERY modelini tavsiye ederim. Bunlarda bu saydığım donanımlardan fazlası var.

Tepki
15
@osman kocaman

Eğer sadece okula gidip geliceksen yol bisikletini tercih et derim.Bende yol bisikleti aldım (Salcano xrs 800) sadece işe gidip gelirken kullanıyorum şehir içi.Performans açısından veya sürüş zevki hiç farketmez süper oluyor hiç yormuyor vede zevkli oluyor.Paça bantı kullanırsın bi sıkıntı olmuyor ve sele altı çamurluk işini çok iyi görür!Tabi şu anda tekrar satmaya karar verdim oda farklı bi konu konu :(

• Beğen
Tepkiler: Talha Ateş

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Whistle guipago veya sedona 321, whistlein fiyat/performans oranı çok yüksekt olduğunu biliyorum.

ali bayrak

Daimi Üye
Tepki
162
Bisiklet
Whistle
whistle kullanıyorum yorulmamak istiyorsan önerebilirim.
ama nazik bisiklet dir onu söyleyeyim

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Benim oğlumda benim gibi bisiklet tutkunu. Gel gelelim kendine çok güzel bir dağ bisiklet aldı. Çok memnun ama okula sadece havalar iyi olduğunda bisikletle gidebiliyor. :D

burhan alfatlı

Aktif Üye
Tepki
62
becede tur bisikleti bakman daha uygun.
GEOTECH LIFE fiyat/performans açısından bana en mantıklı geleni!