Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dağ bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Onur Kırdal tarafından paylaşıldı.

1. Onur Kırdal

Onur Kırdal Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bisikletler hakkında pek bilgim yok. Küçükken binerdik. Dağ bisikleti almaı düşünüyorum. 1.66 boyundayım. 56 kiloyum. 1500-2000 TL arasında önereceğiniz bisikletleri bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

2. Ramazan Gürel

Ramazan Gürel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    yaş kaç :)

3. hakan aydın55

hakan aydın55 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkadaşım yakın zamanda 16" bir cube aldı. 1750 TL önerebilirim...

fakat hidrolik disk fren yerine mekanik disk fren olsa daha iyi olurdu...

ön hidrolik 1 haftada sorun çıkardı.... :)

4. Onur Kırdal

Onur Kırdal Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yaş 29. :)

Bisikletin on amartsür kilitlenebiliyor mu? Düz yolda da sürecem.

5. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Once bacak aranizi olcup kadro boyunuza oyle karar verin. Sonra V fren mi, mekanik disk mi, hidrolik disk mi istiyorsunuz ona bakın. Zaten soylediginiz fiyat araligindaki bisikletler hemen hepsinde kilitlenir maşalı olacaktir.
    Dag ve duz yol kullanim oraniniza gore bisiklet secin. Ama zaten 26 inch bir MTB'ye daga cikmayacaginiz zamanlarda 1,50 veya 1,75 lastik takarsaniz duz yolda da rahat edersiniz. Bisiklet onerme faslina gelince alan cok genis. Ben derim mosso, arkadasimiz demis cube, baskasi cikar soyler Trek, Giant, Sedona, Carraro, Salcano vb. Siz donaniminizdaki oncelikleri belirler, ne tarz bir kadro begeniyorsaniz karar verirseniz oneriler daha dogru olacaktir. Hatta bir on arastirmayla begendiginiz tasarimlari belirtirseniz kiyaslamalar netlesecektir...

6. Onur Kırdal

Onur Kırdal Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kadro sağlam ve hafif olması iyi olur. Hidrolik fren. Diğer donanımların bisiklette ne kadar önemli olduğunu bilmiyorum. Teknik servis önemli bi de.

7. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Donanımlar tam olarak nasil kullanmak istediginiz ve butce ile ilgili biraz da. Teknik servis eğer elinizden gelmiyorsa veya yeterli alet edavst ile birlikte bisiklet konusunda fazla bilginiz yoksa cok onemli. Ancak merakliysaniz neyin nasil yapilacagina dair forumlarda, yabanci dil biliyorsanız internette fotografli ve goruntulu pek cok bilgi bulabilirsiniz. Butun bunlarla ben ugrasamam dersen isini bilen iyi bir servis cok onemli. Cunku cogu kisi yetkili servislerden ve bisikletlerindeki sorunlarin giderilememesinden sikayetci.
    Hafif kadro icin 7005 aluminyum alasim, hydroformed (sivi akiskanliginda şekillendirilmiş), triple butted (3 kez dipçiklenerek direnç noktalarina zarar vermeden inceltilmiş) kadrolar veya karbon kadrolar tercih etmelisiniz.
    Bisikletin genelinin hafif olmasini istiyorsaniz ya cok yuksek fiyatli hafif amortisorlu modeller arastiracaksiniz, ya da amortisor yerine duz maşa ve hidrolik fren yerine V fren tercih edeceksiniz.
    Ben burada birtakim billgiler veriyorum ama cok kafam karismasin diyorsanız, forumda şöyle bir gezinerek genelde önerilen bisiklet markalarinin 1000 - 1500 aralığındaki modellerine bakin. Onlar rahatlikla ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

8. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  9. burak özgüng

burak özgüng Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    1500 2000 veriyorsan ithal bisikletlere bakmanı tavsiye ederim.
    merida cannodale trek scott specialized giant gibi.26'sana çok uygun olucak diye düşünüyorum.29 çok büyük gelebilir.
    aklıma belli bir model gelirse linkini yollarım.

10. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence ithal model alıp markasına para verceğine türkeyede olan bisikletlerden al en azından markaya değil bisiklete para vermiş olursun...

11. Onur Kırdal

Onur Kırdal Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/da/cube-da/2013-cube-acid-29-bisiklet-18.html
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/da/cube-da/2013-cube-attention-29-bisiklet-19.html

İki bisikleti öylesine koydum. Bana göre büyük olabilirler. :) Cube lerin rengi hoşuma gitti. Aralarındaki farklar ne?

http://www.erdoganlarbisiklet.com/da/cube-da/2013-cube-attention-29-bisiklet-19.html
    Bu da hemen hemen aynı fiyatta aralarında ne tür farklar var.

http://www.erdoganlarbisiklet.com/da/scott-scale-dag-bisiklet/scott-2013-scale-970-bisiklet.html

Aralarında ne gibi farklar var

http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,3570,OdesisMc
    Bunu da sonradan buldum.

12. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Marka olarak kadrolar farkli. Donanim olarak oynar aksamlar (vites, dişli, fren) birbirine çok yakın donanımlar. Sadece GT'de avid hidrolik fren ve sram ruble kullanılmış. Ancak çekiş sisteminde uyumlu çalışma için aynı marka ve seri kullanilmasi tavsiye edilir. Zorunluluk mu? Elbette degil. Cube Acid ve GT'de havali maşa var daha iyi.
    Jantlar ve jant göbeklerinde farkliliklar var ama çok uçurum yok aralarında bildigim kadari ile. Sonuçta hepsini kullanmak mümkğn değil. Kullananlarin yorumlarini almak lazim.
    Uzun lafin kisasi birbirine çok yakın modeller. Cube ve Scott dunya markasi. GT Kanada menşeili bir firma merak ediyorsan üretici firma linki, ancak senin model 2013 serisinde yok muhtemelen 2012 veya öncesi:
    http://www.gtbicycles.com/2013/bikes/mountain/xc

Toplam ağırlık değerleri dogru ise GT digerlerine 2 ila 2,5 kg fark atiyor ama bunu nasil beceriyor açıkcasi anlamadim. Satıcı firmaya telefon açıp sormak lazim...

13. Onur Kırdal

Onur Kırdal Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
  14. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Onur bey, eğer ki fethiye'de kullanacak iseniz, migrosun oradaki sedona bayisine uğramanızı tavsiye ederim. Fethiye'de sedona çok tutuluyor.

15. Onur Kırdal

Onur Kırdal Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye: