Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dağ bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ibrahim erseçkin tarafından paylaşıldı.

1. ibrahim erseçkin

ibrahim erseçkin Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaslar bu marka cok bilinmeyebilir ama bisiklet almayı dusunuyorum bisiklete 400 tlden fazla para vermek ıstemıyorum cunku daha önce bisikletim calındı calınan bısıkletım

http://www.decathlon.com.tr/TR/rockrider-5-0-men-188627403/

sımdı almısken bır ust modelını mı alsam dıyorum ama arada fıyat farkı 100 lıra var sızce deger mı?Bilgilendirirseniz sevinirim.Bisiklete havanın uygun oldugu her gün 30 dakıkada olsa bınen biriyim.

http://www.decathlon.com.tr/TR/rockrider-5-1-188627498/

2. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    amortisöre özenme, fazladan ağırlık yapar. bence ilk aldığınız iyi.

ibrahim erseçkin bunu beğendi.
  3. ibrahim erseçkin

Seviye:
    İlk aldıgım bısıkletın kadrosu hi-ten almayı dusundugum aluminyum ama yeni ve iyi parcalarla gelistirmeye hangısı daha uygun cunku param oldukca zamanla bazı parcaları geliştirmeyi dusunuyorum

4. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Alüminyum olanını almanızı öneririm.Amontisör özellikle engebeli araziye girince çok işe yarıyor.Bisikletin ağırlığı da gayet ideal.Son olarak alüminyumun vites değişticileri tourney serisinden.Ama hiten de microshift olarak hatırlıyorum(ilerde sorun yaratabilir.).
    Alüminyum sizin için ideal :)

5. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    salcano ng 650 öneririm. bu bisikletlerden daha iyi. Nakit 300tl gibi rakamlara alabilirsiniz.

6. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcanoda iyi bir seçim olabilir.Ancak rockrider servis yönünden daha iyidir.Sıkıntı yaşamazsınız.

7. ibrahim erseçkin

Seviye:
    Rockrider yani b-twin tercih etmemım en basta gelen ozellıklerden bırı de magazalarındakı servısın cok ıyı olması cunku teker patladıgı zaman bıle ucretsız degısım yapıyorlar(lastık parası oduyorsunuz sadece) bu bısıklete yenı baslayanlar ıcın cok ıyı bır destek oluyor.Salcano duyunca artık ben de tedırgınlıkle yaklasıyorum servıs kalıtesızlıgı yuzunden

8. ibrahim erseçkin

Seviye:
    Sormak ıstedıgım bır soru daha var sehır/yol bısıkletı alıp dag lastıklıgı taksam normal dag bısıkletındekı performansı yakalayabılır mıyım

9. ibrahim m yaradilmis

ibrahim m yaradilmis Kıdemli Üye

Seviye:
    ibrahim bence de arka süspansiyonlu alma derim boşa ağırlık olur.ama ön tarafta süspansiyon kaldırım in çık derken işe yarıyor şehir yol bisikletlerinde pek yok ön süspansiyon(daha doğrusu ben bilmiyorum en azından) ama arazi düşünüyorsan bence ön süspansiyondan vazgeçme.şayet turlara katılmayı düşünüyorsan da kesinlikle amacına uygun bisiklet almanı öneririm

10. Volkan Güneri

Volkan Güneri Üye

Seviye:
    Sanmıyorum ayrıca yol bisikletine dağ lastiği takınca gerçekten çok garip bir görüntü olur bence dağ bisikleti al sonra istersen yol lastiği takarsın görünümde de bir problem olmaz performansta da...:in: :in:

11. Volkan Güneri

Volkan Güneri Üye

Seviye:
    Ayrıca arkadaş doğru söylüyor... Arka süspansiyonlu boşuna ağırlık yaparsın..:in: :in:

12. Rana Süsal

Rana Süsal Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle inşallah gönlüne göre birşey bulursun diyeyim. Ben de önceleri öyle düşünüyordum yani bir yol bisikleti alıp dağ lastiği takmayı fakat arkadaşım eğer öyle yaparsam lastiğin üst ve alt çeki borularına sürteceğini bu yüzden sürüşten hiçbir şekilde keyif alınamayacağını söyledi bence de en iyisi hafif ve bütçene göre bir mtb almak hatta alü kadrolu olan çok güzel duruyor fiyatı da uygun onu al derim.