Dağ bisikleti yarışları

onur özlem

Daimi Üye
Tepki
77
Arkadaşlar merak ettiğim birşey var mtb yarışlarında her yarışta olduğu gibi lisans gerektiğini biliyorum fakat başka hangi koşullar aranıyor bilgisi olan paylaşabilirmi ör: bisikletin özelleikleri disk fren vs vs ?

Scudo

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Lisans Dışında Herhangibirşey Gerekmiyor Bisikletinizin Dağ Bisikleti Olması Yeterli Sahip Olduğu Komponentler İle İlgili Bir Şart Yok

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Bisikletin dağ bisikleti olmasına da gerek yok aslında. Dağ yarışlarında bisiklet sınırlaması yok.

Mesela yol yarışlarında bisikletlerin geometrilerine bile bakılıyor. Uygun değilse yarışamıyor.

Onun dışında federasyonun yasaklamadığı fakat insanların genel düşündüğü şeyler var. Mesela çamurlu parkursa eğer disk şart. İşte Deore ekipman altı yarışmak için uygun değil. İşte bilmemkaç kilo üstü boşuna hammallık falan filan.

Bülent Gökmen

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Cannondale
2002 yılında bireysel lisans çıkartmak için Taksimdeki şb ye başvurmuştum. Hayatımda bukadar saçma sapan engellerle karşılaşmamıştım. Yok ''klübe bağlı olmayınca işler uzuyormuş'' yok sağlık için 6 ayda bir rapor vs vs derken sistem beni lisanslı yarışlara girmekten soğutmuştu. Şimdi nasıldır bilemiyorum...

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Lisans gerekiyor mu ya? Ben mart da katılmayı düşünüyordum kaçkar yarışlarına..

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
@Onur Ali İmren

Kaçkar'ın yarışı lisans istemiyor.