Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

dağ bisikleti yarışları 2014-2015

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında Ahmet Ezdeşir tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Ezdeşir

Ahmet Ezdeşir Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    herkese merhaba ben 13 yaşındayım. bu yıllarda olcak dağ bisikleti yarışları hakkında bilgi istiyorum lütfen.(bisikletim rockrider 8.1) aliağada oturuyorum.performansım iyi.

2. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Koçum daha zamanın var keyfine bak sen yaşın daha ufak ufak derken yanlış anlama daha vücut gelişimin bitmemiş o bi bitsin kalıplar yerine otursun gel 16-17 yaşına o zaman katıl abilerin yarışıyo oralarda şu an hem almazlar alsalar bile parkuru bitiremezsin performans öd antrenman önemli

ramazanedis bunu beğendi.
  3. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ahmet, sen Ali'nin dediğine aldırma. Antrenman yapmaya devam et, yarışları da federasyon sitesinden takip edebilirsin. Erken yaşta başlamak avantaj. Yarışlara almazlar diye bir saçmalık olamaz, her yaşın kategorisi ayrı. Tur yesen de yarışı bitiremesen de önemli değil. Önemli olan yarışmak, tecrübe kazanmak :)

İlk iş olarak rsmi yarışlara katılmak için lisans çıkartabilirsin. Forumda nasıl çıkarılacağı hakkında konular mevcut, arama yaparak bulabilirsin.

4. Ahmet Ezdeşir

Ahmet Ezdeşir Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    teşekkürler en net cevabı siz verdiniz

5. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    13 yaşında olduğuna göre yarışlara ulaşımda --farklı illerde yapılıyo yarışlar-- ciddi sıkıntılar çekebilirsin...
    bu yüzden kulüpleri araştırman faydalı olabilir. eğer bi kulüp bünyesinde yarışlara girersen de kulübünden her tür bilgiyi alabilirsin zaten...
    şimdiden başarılar, bol şanslar :)

6. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben boş yere ümit vermek istemedim diğer arkadaşın da dediği gibi çok çalışsada izmirdeki yarışlara katılamayacak daha yaşı ufak vücut gelişimini tamamlamamış gym'lere bile 16 yaşından ufakları almıyorlar almaya da bilirler alsa da bu yaşta çok zor gelsin 15-16 yaşlarına gerisi çorap söküğü gibi gelecektir ama şu anda yapması gereken arkadaşlarıyla veya tek başına turlara çıkmak (küçük boyutlu tabiki) ve antrenman yapmak en net mesaj önemli değil en doğru mesaj önemli sana uysa da uymasa da kardeşim bu seneden yarışlara katılmak senin için zor doğruya doğru nerdeyse hiçbiri istanbulda yapılmıyor bu yüzden ailen izin vermeyecek ve gidemeyeceksin ama ümidini kaybetme 16-17 yaşına geldiğinde istemediğin kadar yarışa katılacaksın ;)

7. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Önemli olan dediğin gibi antrenman. Ne kadar uzun süre antrenman yaparsa vücut o kadar uzun gösterir. Ben demiyorum ki yetişkinlerle aynı antrenmanı yapacak, her yaşa uygun antrenman programı yapılabilir. Haftada üç gün binmek bile ilerdeki kondüsyonuna etki edecektir. Vücüt gelişimi ona göre şekil alacaktır. Tabi düzenli beslenme, dinlenme çok önemli.

Ali Ç. bunu beğendi.
  8. Mert özkan

Mert özkan Yeni Üye

Seviye:
    Antremanın iyi olsun yeterli yaşın önemli değil lisanaını çıkart katıl yarışa