Dağ bisikleti ve Tekerlek

Tepki
11
Merhaba arkadaşlar, Salcano ng-650 aldım yaklaşık 3 ay oluyor. Tek sıkıntım şuanda tekerin sürekli patlaması. Çakıllı yolda bile patlar halde. geldi ki 30-40 km yol yapıyorum. Bu yol zarfında patlamadan edemiyor. Nasıl bir lastik taktılarsa artık. Uzun lafın kısası bana bir lastik önerebilir misniz. Yada sadece lastik yeterli mi? Çok fazla bilgim yok bu konuda bağşlayın. CONTINENTAL Mount King düşünüyorum. fakat baktım ki çok geniş bi lastik. Bu beni yorar mı? Şimdiden yardımlarını esirgemeyen herkese saygılar teşekkürler.
Sağdaki benim bisikletim, keza ikis de ng-650
http://1.bp.blogspot.com/-09TXSqH-u_I/UlbHeI3ZOYI/AAAAAAAAALo/2JOxUVs-pAI/s640/PA100029.JPG

Scudo

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Lastiğinizin sürekli patlamasında birden çok neden olabilir.
1)Patlayan iç lastik yerine takılırken veya yeni iç lastik takılırken dış lastiğin tam olarak kontrol edilmeden takılmasından,
2)Jant tellerinin uçlarının jant içerisinde çok içerde olmasından,
3)Jant içerisinde jant tellerini kapatan lastiğin deforme olmasından,
4)Jantı kaldırım gibi bir yere sertçe çarptığınızda içeride jant çıkıntısının iç lastiğe zarar vermesindendir.
Yukarıda sıraladığım nedenlerden biri ve/veya bir kaçı mevcutsa,beklenen durum gerçekleşecektir.

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
continental race king 2.2 var bende herkes dıştan bu lastik nasıl patlar diyor ama en ufak bir şeyde patlıyor iç lastik gibi ince nası bu kadar kötü olabiliyor anlam veremiyorum şimdi koruma kullanın diyeceksiniz o zaman lastiği yaparken düşünmemişlermi (patlama hariç memnunum o ayrı)

uzun süre patlamasın diyorsan ya schwalbe marathon plus gibi pahalı alacan yada normal bir lastik alıp koruma kullanıcan
şehir içindede kullanacaksan fazla geniş alma yorar
lastiklerle ilgili pek tecrübem yok artık bildiğim kadarıyla yazdım

Tepki
1
hocam ben de continental race king 2.2 kullanıyorum iki aydır çok zorlu yollarda da sürdüm ama lastiğim patlamadı, lastik gayet sağlam bence

başka bir sıkıntıdan dolayı patlıyordur diye düşünüyorum seninki

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Lastik konusu kısmet işidir. Aynı lastik kiminde patlar, kiminde patlamaz. Ben de bir dönem race king 2.2 kullandım hiç patlamadı. Daha sonra forumdan bir arkadaşa sattım. Umarım onda da patlamaz uzun bir süre. Koruma konusunda zayıf gibi göründüğü doğru fakat doğru hava basıncı ile direnci de artacaktır. Bu hususu es geçmeyin. Kimisi komfor için bu lastiğe 30-35 psi basıyor. Halbu ki 50 psi'den az basmamak gerekiyor...

otekcan

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
uzun süre patlamasın diyorsan ya schwalbe marathon plus gibi pahalı alacan yada normal bir lastik alıp koruma kullanıcan
şehir içindede kullanacaksan fazla geniş alma yorar
lastiklerle ilgili pek tecrübem yok artık bildiğim kadarıyla yazdım
senin yollar bence çok zorlu değil. yada çok şabnslısın bendede race king var iki haftadır 5. patlayışı. çok ince hafifi lastik fakat dayanıksız. bende değiştirecem ama daha karar veremedim

@Engin Arkın

senin yollar bence çok zorlu değil. yada çok şabnslısın bendede race king var iki haftadır 5. patlayışı. çok ince hafifi lastik fakat dayanıksız. bende değiştirecem ama daha karar veremedim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Chaoyang dual kevler gibi nerdeyse çok memnunum bilhassa arazideyim diken.cam,tel,çakıl hiç sorunum yok 26 jant 1.95 dişli ama çok değil fiyatta çok uygun tavsiye ederim.

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
bak şöyle bişey var lastikler adi maldan yapılmışsa lastiği takıyorsun taktıktan sonra bi basıyosun havayı patlıyor şöyle bişey yapabilirsin takmadan önce şişirip sonra söndürüp takabilirsin veyatta 25 tl verip slime lastik dolgusu alabilirsin slime tavsiyemdir