Dağ Bisikleti Tavsiyesi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba. 3-4 yıl oldu bisiklete binmeyeli. Özletti de kendini. Okulumda da bisiklet topluluğu kurma fikri oluştu, bu bahaneyle bir şeyler yapayım dedim.
Bu sürede çok şey değişmiş bunu anladım. Hiçbir şey bilmiyormuşum meğer. Bir süredir bu forumda dolaşıyorum ancak üye olmak düne nasipmiş. Neyse, çok uzatmayayım.

Birkaç bisikletçi gezdim. Son olarak bugün Decathlon'a gittim. YIBA Çarşısı'na, Performans ve Delta Bisiklet'e gittim; Güngörler Bisiklet'e telefon ettim, haftasonu gideceğim.
Performans'ta Kron ve Sedona'ya baktım.
Kron XC500 v fren 690 TL
Sedona Borla 790 TL
Sedona 711 890 TL dediler ancak son aradığımda bu fiyata veremeyeceklerini söylediler, anlamadım.
Hepsini geçip, bütçemi biraz daha zorlayıp Sedona 721 alacaktım, karar vermiştim ancak bana uygun kadro boyu kalmamış maalesef. Aslı Bisiklet'i aradım, onların da elinde yokmuş. Kaldım öylece.
Bugün de Decathlon'a gittim, 5.1, 5.2 ve 5.3'e baktım. 5.3 iyi ancak mekanik disk frenli olması beni düşündürüyor. Bunun fiyatı da 899 lira.
YIBA Çarşısı'nda Ghost SE 1000'i 850 liraya, Güngörler Bisiklet direk 700 lira dedi ancak hoşuma gitmedi gibi.

Düşünceleriniz benim için çok önemli. Alacağım bisikleti uzun süre kullanayım istiyorum. Bütçem aksesuarlar dahil 1000 lira, belki 1100 lira olur. Üstüne çıkmam mümkün değil.
Şimdiden teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Scudo

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Bir arkadaşımda ghost se 2000 var. ilk aldığında ben çok beğenmiştim. görüntüsü falan çok hoş bisikletin. şuanda satmak istiyor.bisiklet gerçekten çok temiz. bisikleti alıp 2 ay kullandı sonrada yol bisikleti aldı kendine o gün bugündür kullanmıyor. (link) bu bisikletin sahibinden.com daki ilanı eger değerlendirirseniz kendisi görüşebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ömer karan

Teşekkür ederim ancak fiyatı bütçeme uygun değil maalesef. Daha aksesuar da alacağım için bisikletin fiyatına bir sınır koymak zorundayım.
Tekrar teşekkür ederim.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
1 ay kadar önce ben almayı düşünmüştüm yani o kadar hoşuma gidiyor ama bende satan arkadaş gibi 3 4 gün sonra tekrar satmaya çalışacaktım biliyorum o yüzden almadım. çünkü mtb kullanmak zevk vermiyor banada. eger kendisiyle görüşürseniz belki yardımcı olabilir. ama tercih sizin. inş gönlünüze göre bir bisiklet bulursunuz.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

BF Okuru

Üye
Tepki
2
2014 modellerde Sedona 720 var ancak o da 1100 lira gibi bir fiyata alınır herhalde en ucuz.
Yardımcı olursanız sevinirim...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bugün Güngörler Bisiklet'e gittim, Carraro CRS 620 için 960 lira fiyat verdiler. Bütçeme uygun başka bisiklet yok orada.
Önümüzdeki günlerde tekrar Performans'a gideceğim, Sedona 711'i 890 TL'ye bırakırsa sanırım artık onu alacağım.

Sizin önerilerinizi, yardımlarınızı hala bekliyorum. Ankara içinde ikinci el düşünebilirim.
Teşekkürler şimdiden.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mert C.

Siz de bunu kullanıyorsunuz sanırım.
Salcano'yu hiç düşünmedim, alma diyen de çok. Servisi hakkında kötü yorumlar var. Bir de "Salcano" oluşu beni uzaklaştırıyor açıkçası. Ancak donanım olarak bu fiyata çok iyi duruyor.

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Yiba carsisindaki Mosso bayiine gitmenizi tavsiye ederim. Mosso 2670 acera model bisikleti 900 civarina alabilirsiniz. 27 vites full acera, shimano hidrolik disk frenler ve gidondan kilitli maşa mevcut. Kesinlikle gidip inceleyin. Ben de ulus tarafında oluşundan hep uzak durmustum ama ben ay once arkadaşın israri ile gidip 1150 liste fiyati olan Mosso 771 smv model hibrid bisikleti 850 nakite aldim

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sercan T.

Bu fiyata o donanım tabi ki iyi ama servis sıkıntısı bir gerçek ve o salcano yazısı içinize sinmiyorsa almayın içinizden binmek gelmez 2014 sedona 720'nin görünüşü hoşunuza gitti ise başlangıç için ideal.

• Beğen
Tepkiler: Berke

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ahmet Faruk Eğit

Gittim YIBA'ya. Mosso satan dükkana da girdim. Mosso ALV201'i gösterdi. Kendisinin yetkili satıcı ve servis olduğunu söyledi. İnternetten baktım, Ankara'da ne servis ne bayi var. Ulus'takilerin çoğu kazıklama mantığındalar, onlardan almayı düşünmüyorum maalesef.

@Berke1903

İçime sinmeyecek aldığımda, eminim bundan. Boşa da para vermek istemiyorum.
Sedona 720 de 1180 liraya geliyor, ne yapacağım bilmiyorum. Acaba 2013 Borla ya da 711 mi alsam diye düşünüyorum. Dün Güngörler'de Burak Bey "2014 modelleri bekleyin." dedi. "Donanım olarak fark olacak mı?" dedim, "Hayır." dedi. Sadece görünüş farkı olacağını ve %10 fiyat artışı beklediklerini söyledi. Sadece görünüş için de 90-100 lira farka değer mi. Ayrıca her bakım için de 100 lira ücret alıyorlarmış; yılda eder 200 lira. Bu da bütçeyi sıkıntıya sokar bayağı.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence 2014 modelleri bekleyin zaten 2 ay dan önce gelmez o zamana kadar da biraz daha para toplamak mümkün olabilir, bakım ücreti kaçınılmaz en ufak bakım için bile dünya para alıyorlar. Şuan Türkiye'de tek ücretsiz bakım yapan yer Trek ama çok büyük problem değil gerekli malzemelerle sizde yapabilirsiniz.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Berke1903

Biran önce alsam da binsem diyorum ama beklemek kaçınılmaz olacak sanırım. Aralığın sonunda ya da ocağın başında Sedonalar gelecekmiş. Bekleyeyim biraz daha o zaman. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Yine önerisi olan varsa ve söylerse sevinirim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sercan T.

Bende zor dayanıyorum yol bisikleti alacağım bütçeyi tamamlıyorum ama beklemek kaçınılmaz dediğiniz gibi :D Sedonalar Ocak sonu bayilerde olacak.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Berke1903

Evde sıkıntıdan patlıyorum. Bir alsam bisikleti eve uğramayacağım. :D 2 ay nasıl geçecek bilmiyorum. :(

• Beğen

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Sercan T.

her bakıma 100tl alan hangi marka? benim servis 4 aylık periyodik bakımdan 10tl alacağını söyledi mesela...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mert C.

Carraro. Trek alırsam bakımda herhangi bir ücret yok ancak Carraro ve Ghost'tan bu ücret alınıyor. 6 ayda bir bakım var.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sercan T.

Trek bakımda ücret almıyor ama şöyle bir olay var 600 liralık bisikleti 1 milyara satıyor. :)

• Beğen