Dağ bisikleti tavsiyeleri

ecuadorm

Üye
Tepki
25
@Cembio D.32
Ikiside birbirine yakin ozellikte. Lakin 560 ta 2li ayna kol var. 1760 ta 3 lü. 560 in masasi marka olarak bir kademe daha iyi ama ozellik olarak sanirim havali xcr masadan geride olabilir (emin degilim). Vites sistemi deore nin alt sinifina denk geliyor. X7 olsaydi deoreye denk diyecektim. Frenler denk. Bir tek geriye kadro kalitesi kalıyor. Onda da btwin omur boyu garanti veriyor.

Kullanim esnekligi acisindan 3 lu aynakol olan 1760 oneririm ama 560 alip aynakol da degistirilir ama bu sadece aynakol degisimi ile bitmez ön vitesede mudahale gerektirir. Alayim hic ellemeyeyim derseniz 1760 benim tercihim.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo

ecuadorm

Üye
Tepki
25
@Mustafa Zeybek
Ayni donanimi saydiginiz markalar daha pahaliya satıyor maalesef. Yakin fiyatta saydiginiz markalarin donanimlari altus tourney vs oluyor. Gonul isterki hepimiz bu markalara binelim ama o is dediginiz gibi "ben olsaydim" ile olmuyor maalesef. Herkesin butcesi ve beklentisi farkli. Whistle bu donanim ile saydiginiz markalar yaninda F/P olarak öne cikmakta.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Ümit Yaşar
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
Deore x5 veya x7 denk geliyor tam bir netlik yok bu konuda. Bu arada bence 2 ikili aynakol dezavantaj değil. Geçişler arası serilik sağlıyor. Maşalar da performans olarak pek fark yoktur. Bence Rockrider 560 ama servisi olsun bulunduğum yerde dersen Miwok 1760 al. Bende bisikletimi yeni aldım sayılır bana göre kadro boyu yoktu ondan Rockrider alamadım. Miwok 1760 almaya niyetlendim sonra ama bütçemi biraz daha arttırıp kato 5 aldım ama onda bile konik kadro yok.

Ruhullah.Grbz

Daimi Üye
Tepki
366
Bisiklet
Diğer
@Mustafa Zeybek bu bisiklet 2200 lira maliyeti oldu bana çoğu 3000 tl lik bisikletlerden üstün parçaları var sadece indirimde aldım sabırla bekleyerek yarısı yurt dışından tabi :)IMG_1750.JPG

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek
Tepki
0
İsim
Yusuf Kasar
Bisiklet
Ghost
Ghost kato 1 alacaktım ama bir arkadasim tavsiye etmedi alınacak bir bisikletmi ve tavsiyeniz varmı

cocytus

Üye
Tepki
0
İsim
KT
400 tl civarı bisiklet arıyorum arada sürmek için boy 1.82 kilo 60 :)

şu 4 bisiklet arasında kaldım bütçeme uygun olarak bir tanesi full shimano o yüzden kararsız kaldım çok etki eder mi vs. bilemedim yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

(link)

(link)

(link)

(link)

artidestek

Üye
Tepki
1
Merhaba arkadaşlar,
Gelen yorumlara istinaden çıtayı biraz daha yükselttim. aşağıdaki 3 ürün içinden tercihinizi nedenleri ile beraber alabilir miyim?
Scott Scale 960 2016 Model 3900 TL
Cube Attention SL 2017 Model 3440 TL
Mosso Groovy 27.5" Carbon 3750 TL

• Beğen
Tepkiler: memet_mert
Tepki
0
İsim
Eren KARADENIZ
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar en fazla 1200 TL ye kadar bisiklet almayı düşünüyorum tavsiye ettiğiniz bisiklet varsa yazar mısınız?

memet_mert

Üye
Tepki
3
Arkadaslar iki bisiklet arasında kaldım yardım istiyorum
(link)

(link)

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

memet_mert

Üye
Tepki
3
Spider 50 400euro
Kato2 460euro

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sigirsky

Üye
Tepki
121
@artidestek Diğer ikisini bilmiyorum ancak Cube Attention SL 2016 modelini kullanıyorum, çok memnunum... Donanım olarak diğer bisikletlerle mukayasesi nasıldır bilmiyorum tabi ancak Cube tercih ederseniz pişman olmazsınız...IMG_20170608_091758.jpg

• Beğen
Tepkiler: MaxtorX

snxrnpp

Üye
Tepki
4
İsim
Bora G.
Bisiklet
Carraro
Merhaba sevgili forumdaşlar :D.Okula giderken normalde servis ile gidiyorum ve 3-4 km uzaklıkta yakın sayılabilecek bir yerde okulum var.Ancak bu kadar az mesafeye bile Konya şartları için 2500 TL servis parası vermek benim ve ailemin zoruna gidiyor.İlk başta motosiklet alarak bu problemi halletmek istedik ancak anası danasını geçiyor gibi bir durum oldu orda ayrıca gittiğim tüm motosiklet bayiisindekiler Konya'da motosiklet sürmek ölüm fermanını imzalamak gibi bir şey dediği için tereddütte kaldık.Sonra hem spor olsun hem de nispeten daha az tehlikeli diye(Bisikletin yolunda bile üstüne çıkabilirler :D)hem okula gidip gelmek için hem de kişisel gezilerim vs. için bir bisiklet almaya karar verdim.Bütçe olarak da böyle bir fiyat ideal gördüm.Belki 200-300 arttırılabilir.Benim yaşadığım yer şehrin dışında ve evimden okuluma olan yolun yarısı stabilize yarısı ise bisiklet yolu.Aynı zamanda yaşadığım sitenin hemen arkasında da köy var.Her tarafta patika yolu vs. de bol bol.Böyle olunca yol bisikletinden ziyade dağ bisikletine insanın aklı kayıyor.Bana bu bütçe ile bisiklet önerebilicek var mı?Marka olarak Bianchi olmasın da .O eşek ölüsü zamanında Bianchi iyidir mantığı ile alınmış bisikletim benim için kabus niteliğinde.Sonuç olarak bisiklet için ayırdığım bütçe bu kadar.Aynı şekilde temel isteğim dağ bisikleti olmakla beraber diğer bisiklet çeşitlerinin daha avantajlı olduğunu söylerseniz onlardan da olabilir.

snxrnpp

Üye
Tepki
4
İsim
Bora G.
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar toplamda 3200 tl Bütçem var bu fiyata önerebileceğiniz 0. dağ bisikleti nedir?

kayisikent

Üye
Tepki
29
İsim
oki
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Mosso 2670 TB Acera ürünü tek kalmış ve 1300 TL fiyat biçildi. Ürün hakkında nette fazla bir şey bulamadım. 1250 TL de Kron xc300 dendi. Bu iki ürün hakkında düşünceleriniz nedir? 3. bir ürün öneri yapılabilir misiniz bu fiyat bandında?
daha çok kanyonda kullanacağım, biraz da şehir içi (bakkal-market vs).

Tepki
14
İsim
Kutluhan Aydoğdu
@redidit arx 729 dan bahsediyorsaniz , herhangi bir sorun cikartmaz. Kadro boyu olarak 38-41cm önerebilirim boyunuz 167.
Birazcik daha çevik kullanim istiyorsaniz arx 727 yi öneririm bu iki modelin arasindaki tek fark teker boyudur. Tabi ben bunuda çevik kullanabiliyorum. Farkini en iyi traillerde anliyabilirsiniz.(teker boyunun) Onun disinda bisikletin tek dezavantaji ön amortisörü sert.

Surabaya

Üye
Tepki
7
İsim
Ahmetcan
Bisiklet
Whistle
Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Bir sorum var. Kron xc150 kullanıcısıyım. İlk bisikletimdi ve şimdi orta-üst seviye bir bisiklet almak istiyorum. Bütçem 1800tl(max). Bu fiyata Whistle Patwin 1727 29'' veya 2016 model Kron Xc1000 27.5" buldum. Sizce nasıl bir tercih yapmalıyım. Özellik açısında Kron daha iyi ama kadro sağlamlığı olarak Whistle iyidir diye düşünüyorum. Dış görünüş olarak da Whistle çok daha güzel. Cevaplarınız ve başka tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.