Dağ bisikleti tavsiyeleri

Tepki
1
İsim
Aleyhan SEVİM
Bisiklet
Diğer
arkadaşlar merhaba bisikletler hakkında bilen arkadaşlara birkaç sorum olacakta ilk önce elimdeki bütçeyi ve ne yapmak istediğimi anlatayım elimdeki bütçe 850-900 tl downhill tarzı bisiklet sporu varya arkdaşlar onu yapmak istiyorum(daha tecrübem yok) fakat ne tarz giriş seviyesi bisiklet almalıyım açıkçası downhill deki gibi çok uçuk şeyler denemeyeceğim enfazla kendi imkanlarımla 1 metre rampa kurup toprak arazide atlayış yapıcam geliştirmek istiyorum kendmi dediğim gibi giriş seviyesindeyim ve güvenlik önlemlerimi alıcam birde full face kaskmı almam gerekiyor yoksa normal mantar kaskmı (ÇOK FAZLA BİR BİLGİM OLMADIĞI İÇİN ANLAYACAĞIM DİLDEN YAZARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM)

• Beğen
Tepkiler: eyetouch
Scudo

artidestek

Üye
Tepki
1
Merhaba arkadaşlar,

Uzun bir aradan sonra bisiklete yeniden başlamak istiyorum. Bu yüzden bisiklet arayışındayım. Malesef biraz marka takıntım var. Ancak 2500 kadar da bütçem var. Sıfır ürünlere baktığımda o fiyatlarda Whistle Patwin 1760 Full deore set olarak göze çarpıyor. Bu rakamlara önerebileceğiniz başka ürün var mı? Ya da Specialized, Cannondale, Ghost, Cube markalardan şunu modeli al hiç uğraşma (ürün beni çok cezbederse biraz daha kaynak yaratabilirim) diğerleriyle diyeceğiniz bir model var mı? Ya da 2. el kaliteli bir bisiklet mi araştırsam. 1.90 boy ve 85 kiloyum. Yorumlarınız benim için önemli.

ecuadorm

Üye
Tepki
25
@artidestek
Yazdiginiz markalar whistle a gore pahali kaliyor ve donanimlari düşük maalesef. Bende patwin1760 aldim bu donanimda daha uygun sıfır bulamadim. Istanbulda iseniz sariyerdeki bayiden liste fiyatindan da uyguna alabilirsiniz. 2200 e çekmiş rakami. Ilan duruyormu bilmiyorum. Duruyorsa pazarlikla daha da uyguna alabilirsiniz belki.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tuncer I.

Üye
Tepki
94
İsim
Tuncer I.
Bisiklet
Whistle
@Cembio D.32
@Cembio D.32

Ben miwok 1730 kullanıyorum.
1760 ile arasında fark yok denecek kadar az.
Şuan için 2 hafta oldu. Günde 10 km olarak kullanıyorum gayet memnunum. Tavsiye ederim

ecuadorm

Üye
Tepki
25
@Tuncer I.
Yok denecek kadar az fark var demissiniz ama bu farklar oyle yabana atilir cinsten degil :) 1730 ile 1760 arasinda on arka vites sistemi ( sadece kollar ayni model) , lastikler, maşa tamamen farklidir. Belki başka farklarda vardir ama aklimda kalanlar bunlar.

artidestek

Üye
Tepki
1
@ecuadorm

Dün Sarıyer deki bayiye gittim ve ellerinde kalmamış. Fabrikada da yok dedi. Fiyatı gerçekten de uygundu. Bir yandan 1760 araştırmaya devam ediyorum. Diğer yandan daha güzel bir şey bulabilir miyim diye bakınıyorum. Bir yerde Mosso Groovy 29 buldum. Fiyat pazarlıkla 3000 e getirilebilir diye düşünüyorum. Bu ürün ile ilgili yorumunuz nedir?

ecuadorm

Üye
Tepki
25
@artidestek
Mosso hakkinda bir fikrim yok maalesef. Marka olarak bakmistim lakin fiyatlar yukaridaydi. Patwin 1760 onlarin yaninda F/P ürünü kaliyordu donanimi ile. O yuzden bende araştırdım ve pendik bayide buldum. Ayni zamanda satilmadiysa eğer pendik bayide 51 kadro miwok 1760 vardi. Almaya gittigimde görmüştüm. 27.5 teker ve kadro boyu uygun ise onu da düşünebilirsiniz.

Ilave olarak evet 1760 i fabrika üretmiyor artik. Bende sordurmustum bu yaniti aldim.

Tuncer I.

Üye
Tepki
94
İsim
Tuncer I.
Bisiklet
Whistle
@ecuadorm
Ben internetten karşılaştırmasına baktığımda arka vitesin xt olduğunu görmüştüm sadece fark olarak. o yüzden o şekilde söyledim :)
1760 gayet güzel bisiklet. bütceniz varsa tavsiye olunur :)

edit: Ayrıca 1760 stoklarda bulamıyorsanız 1730'u da inceleyebilirsiniz. Gayet yeterli geliyor bana. İncelemenizde fayda var.

ecuadorm

Üye
Tepki
25
@Tuncer I.
Isin guzel yanı 1730 ile aralarinda cok fiyat farki yok. 1730 yerine 1760 daha mantikli gelmisti bana arastirdigim zaman. Simdi tekrar baktim baska da fark yokmus ama maşa farki agirliga direkt etki etmis anlasilan, aralarinda 1 kg fark var.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
biri xcm biri xcr maşalı. Birinin arka aktarıcısı deore diğeri XT. 1760 daha hafif doğal olarak. Arada ne kadar fark var bilmem ama ben olsam o kadar parayı whistle almaya harcamam. Ghost merida cube falan alırım düşük donanım olsa da. En azından ömür boyu garantisi olur

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Cembio D.32 oldukça mantıklı. N11 indirim kuponu veriyor, kask vs alırken faydalanılabilir. Ama N11 de havale indirimi yok:)

Tepki
12
Bisiklet
Ghost
@Cembio D.32 Dostum (link) kesinlikle değerlendir bu modeli derim. Hem daha hafif hemde kadro konik whistle de bildiğim kadarıyla düz kadro. Yarın bir gün maşa yükseltecek olursan konik olması önemli. Sram x5 set var deoreye denk geliyor.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Cembio D.32 çift amortisörlü 520ile karıştırmışım kusura bakmayın. 560 daha iyi bence . Hem maşa hem ağırlık olarak. Sram x5 galiba alivio ile eşdeğer ama şu videoya bir göz atın . ayrıca sram da şöyle bir güzellik var : vites büyütüp küçültmek için sadece başparmağınızı kullanıyorsunuz böylece işaret parmağınız daima fren kolunda kalıyor :)

Enes_A.

Üye
Tepki
34
İsim
Enes A.
Bisiklet
Whistle
Yaşadığım şehirde Decathlon'un ne mağazası ne bayisi ne servisi var
bu benim için ne kadar büyük sorun olur adamlar ömür boyu garanti veriyo ben kullanamıyorum:D

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@rasmus103 Eğer bisikletten nefret etmek ve ölmek istiyorsanız Salcano ng650 sizin için tam ideal. 1.5 Senedir bisiklet kullanmıyorum bisikletten soğuttu. Bu aralar tekrar bir bisiklet almaya karar verdim o kadar zamanın ardından. Ben yandım siz yanmayın