Dağ bisikleti tavsiyeleri

EmreTzn090909

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
Emre Tüzün
Bisiklet
Trek
Ben Bisikletimi Takas Edeceğim Gibi (link) bu bisikletle üstüne para vererek.Sahibi Olan kişide maşayı raidonla değiştirmiş de merak ettim sadece @Cheetin

Üstündekiler sticker bu arada

• Beğen
Tepkiler: Cheetin
Scudo

Cheetin

Üye
Tepki
15
İsim
Bahadır
Bisiklet
Diğer
@EmreTzn090909
Sedona 950 Çok iyimiş alırsanız güle güle kullanın :)

Ruhullah.Grbz

Daimi Üye
Tepki
366
Bisiklet
Diğer
@EmreTzn090909 Ben çok memnunum ince yağ ile borusu yağlandı servisde havayıda 85 ps ye ayarladım kilom 70 çok güzel hassas çalışıyor :)
Fiyat indirimdeyken aldım inanamazsınız belki ama 280 tl :)

• Beğen

EmreTzn090909

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
Emre Tüzün
Bisiklet
Trek
evet çok güzel fiyata almışsınız gerçekten memnun olduğunuzada sevindim :) fakat raidonun bile 3 tane ayrı modeli var sanırsam bu attığım sedona nın üstündeki Xc-Lo-R ,sizinkinin eğer kitapçığı duruyorsa bir bakabilirmisiniz?

çünkü sedonanın sahibine sorduğumda 650 tlye almış maşayı

Insigniaa

Üye
Tepki
3
Arkadaşlar ilk defa bisiklet almaya niyetlendim tercihim dağ bisikleti aşağıdaki 3 bisikletten hangisini önerirsiniz?

Corelli adonis 2.0 26 jant 675₺ (Önde fren diski var)
Corelli cyborg 1.1 27,5 jant 600 tl
Btwin rockrider 340 26 jant 699₺

• Beğen

Ruhullah.Grbz

Daimi Üye
Tepki
366
Bisiklet
Diğer
@EmreTzn090909 bu maşa raidonun en yüksek seviyesi gidondan kilitlemeli x3 modeli 2012 yılında üretilmiş youtubeden raidon air x3 yazıp izleyebilirsiniz :)

Cheetin

Üye
Tepki
15
İsim
Bahadır
Bisiklet
Diğer
@Insigniaa
Oturduğunuz ili, Boy Kilo ve Ne istediğinizi yazarsın yardımcı olabilirim.

Insigniaa

Üye
Tepki
3
@Cheetin
Şehir içi okula gidip gelirim 5 km falan, çoğunlukla dağda sürmek istiyorum bütçem 700₺'ye kadar

• Beğen

Cheetin

Üye
Tepki
15
İsim
Bahadır
Bisiklet
Diğer
@Insigniaa
Aralarında en makulu ve en iyisi Cyborg 1.1 gibi duruyor.

berbatine1

Üye
Tepki
7
İsim
Burak Asan
Değerli forum üyeleri çelik kadrolu bisikletimden gına geldi adam akıllı, sağlam bir dağ bisikleti almayı düşünüyorum bütçem en fazla 1500 tl.
Hangi amaç için kullanacaksın diye soracak olursanız günde en az 1 saat sahilde sürmek, şehirler arası turlara katılmak, 5-10 km uzaklıktaki spor salonuna gitmek için düşünüyorum (spora spor yaparak gitmek komik olsa gerek
)

-Mersini bilenler bilir dümdüz yol bundandır ki bisiklet süren insan sayısı biraz fazla fakat bu yol bisikleti al bin işte demenizi gerektirmez lakin asfaltla sınırlı kalmak istemiyorum.

Teknik özellikleri olarak olmazsa olmaz dediğim özellikler şu şekil olmalıdır: En az acera değiştirici, hidrolik disk fren, gidondan kilitli maşa.

Son olarak toparlamak gerekirse fiyat/performans odaklı bisiklet arıyorum ve max 15 kilo olmalı mesela bisiklet şekil fakat ön - arka vites altus ee ne anladın bu işten ? Şimdiden herkeze çok teşekkür ediyorum herkeze bol pedallamalar.

Not:sıfır alacam.

Değerli forum üyeleri çelik kadrolu bisikletimden gına geldi adam akıllı, sağlam bir dağ bisikleti almayı düşünüyorum bütçem en fazla 1500 tl.
Hangi amaç için kullanacaksın diye soracak olursanız günde en az 1 saat sahilde sürmek, şehirler arası turlara katılmak, 5-10 km uzaklıktaki spor salonuna gitmek için düşünüyorum (spora spor yaparak gitmek komik olsa gerek
)

-Mersini bilenler bilir dümdüz yol bundandır ki bisiklet süren insan sayısı biraz fazla fakat bu yol bisikleti al bin işte demenizi gerektirmez lakin asfaltla sınırlı kalmak istemiyorum.

Teknik özellikleri olarak olmazsa olmaz dediğim özellikler şu şekil olmalıdır: En az acera değiştirici, hidrolik disk fren, gidondan kilitli maşa.

Son olarak toparlamak gerekirse fiyat/performans odaklı bisiklet arıyorum ve max 15 kilo olmalı mesela bisiklet şekil fakat ön - arka vites altus ee ne anladın bu işten ? Şimdiden herkeze çok teşekkür ediyorum herkeze bol pedallamalar.

berbatine1

Üye
Tepki
7
İsim
Burak Asan
)

kalybron

Üye
Tepki
15
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar,

Bisiklete uzun bir süreden sonra tekrar başlayacağım. Dağ bisikleti almayı düşünüyorum.
Kullanacağım alanlar, Şehir içi-Park-Sahil 40% + Patika-Arazi-Dağ yolu 60%. V fren olması tercihim (Hidrolik frenin ağır olması sebebiyle ve bakımı problemli olması sebebiye pek düşünmüyorum).

Boyum : 182 cm, Bacak boyum: 84 cm, Kilom 77kg. Kocaeli'de yaşıyorum.

Aklımdaki markalar Kron,Sedona... (Markalar hakkında pek bir bilgim yok, yeni marka önerilerine açığım)

Bütçem ise 1200 +-200 TL.

Umarım öneriler için gerekli bilgileri vermişimdir. Önerilerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@berbatine1 merhabalar, kullanacağınız yerlere bakarak dağ bisikleti önermiyorum ve 1500 liraya full acera beklememelisiniz. Dağ bisikleti olsun derseniz Rockrider 540 alabilirsiniz.

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@can.apr hayırlı olsun o kilitler iş görmez biraz daha sağlam kilitlere bakmanızı öneririm

berbatine1

Üye
Tepki
7
İsim
Burak Asan
@(link) hocam o bisikletin donanımını sevmiyorum mesela maşa gidondan kilitli bile değil, birde fiyatını hak etmiyor diye düşünüyorum

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@berbatine1 sizin aradığınız tam olarak şu (link)Güngörler bu arada rockrider 540 muadillerinden iyi. Özellik olarak pek artısı yok fakat garantisi ve kalitesi daha iyi bence.

berbatine1

Üye
Tepki
7
İsim
Burak Asan
@(link) bu bisikleti bende çok beğeniyorum fakat 27,5 jant lazım birde 1500 lira olsa düşünmeden alırdım :D