Dağ bisikleti tavsiyeleri

serdarsom

Üye
Tepki
30
İkinci el düşünür müsün bilmiyorum ama elimde şöyle bir bisiklet var:

(link)

Scudo
Tepki
270
Bisiklet
Geotech
Başlangıç ve sonrasındada işinizi görecektir,o fiyatlara salcano dışında başka bir 29er bulma şansınız yok, fakat bulunduğunuz şehir itibariyle gerek servis gerekse yedek parça sıkıntısı yaşayabilirsiniz ki 29er larla ilgili parça sıkıntısı tüm yurtta,yavru vatan kıbrısta ve tüm elçiliklerimizde hissedilmekte...

• Beğen
Tepkiler: Doğu Biçer
Tepki
4
29 er almayıp 26 alsam boyumdan dolayı sorun yaşar mıyım? erzurumduyım asvalt ve mucur yolda kullanacağım daha çok...1000 tl civarı bütcem var bir yardım lütfen

Berk_D

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Geotech
(link) Kalan paraya da forma-çanta-tamir seti vs. bir şeyler alabilirsin.

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
boyunuz daha çok kadro boyunu belirlemede önemli. 29un tabiki avantajları var fakat 26 ilede çok büyük sorunlar yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
@zeki tanrıvermiş

Neden 29er? Boy derseniz benim boyum da 186 cm. aramızda 4 cm var. 20" kadrolu bisiklet kullanıyorum 26 jantlı. Kesinlikle memnunum. Heybetli, kocaman bir bisiklet.

29er'ler daha çok yeni ve piyasada bir kaç model var sadece. Neden takılıp kaldığınızı anlamadım.Ayrıca avantaj ve dezavantajlarını da bir araştırın.

Kron: XC1000 öneririm, hidrolik disk istersen XC2000 öneririm.
Sedona: 741 öneririm.
Merida: TFS 100 öneririm.
Salcano: hiçbir fikrim yok(komponentler iyi ama kadrosunu bilemem)...
Scott: Aspect 40 öneririm.

Ozan Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
191
Yarışmayan biri için 29er doğru seçim olacaktır.Zira 29 bisikletler daha konforlu, daha akıcı ve genel olarak daha hızlıdır.Yarışçıların iki türe de sahip olması ve parkuruna göre avantajlı olanı seçmesi lazım.

Biz yarışmayanlar için 29er bisikletlerin daha avantajlı olmasının iki şartı var.Birincisi boyun belli bir sınırın yukarısında olması; 170 cm ve üstü diyelim.

İkincisi de donanım kalitesinin 26 larla aynı olması.Bu madde Türkiye'de henüz sağlanamadı.Türkiye'de yedek parça sorunu da ciddi şekilde mevcut.

Yani, Türkiye'nin özel (sorunlu) durumu yüzünden 26 tercih edebilirsiniz.Yoksa yarışmayan biri için 29, 26 dan daha iyi bir tercihtir.

Salcanonun donanımı fena değil ancak kadro ve jant kalitesi hakkında en ufak bir fikrim yok.Kullanan arkadaşlar -beni de:)- aydınlatırsa sevinirim.

29 bisiklet (hala) üretmeyen Türk firmalarına sitemlerimi bir borç bilirim.

Tepki
2
@Doğukan KARBAL

ya bende SALCANO NG255 SRD ile sedona 741 arasında gidip geliyorum.siz olsanız hangisi?

Erol KOLAS

Daimi Üye
Tepki
188
Bisiklet
Salcano
@hasan esmer

kesinlikle NG255SRD, pazarlıkla peşin paraya hemen verirler. daha o donanımı 1 bisiklette göremezsin.

Ferhat Öz

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
1000 tl bütçenin hepsini bisiklete verme.Bisiklet almayla iş bitmiyor.Kask,gözlük,pompa,tişört ilk aklıma gelenler.Bunları göz önünde bulundurarak alışveriş yaparsan senin açından dahaiyi olur bence.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
salcano igman yada salcano astro 212 hd ;) kuzenimde igman var gayet memnun ;) tek eksik yanı selesi rahaatsız ediyor o yüzden kaliteli jelli bir sele aldı sorun çözüldü, astro 212 hd igmanın yeni modeli sanırım onlarda direk jelli sele yazıyor ama onu denemedim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ama şöyle birşeyde var eger 8 li 9 lu sisteme filan ilerde geçecem dersen sorun oluyor ilerde.sanırım göbekler ve jantlardan dolayı idi.Geçen yıl igman hakkında forumda çok yazı vardı istersen araştır bi.
not: bu söylediğim igman için, 212 hd yi bilemiyorum :D

Tepki
18
igman güzel bisiklet ama onun jantındaki teller 95kg için yetersiz, 70-80 kg lik bir arkadaş tellerin çoğunu kırmıştı, bisikleti alırken üzerindeki jantı verip 32 telli bir jant taktırabilirsin, çok fazla fiyat fark edeceğini sanmam

TugayAydın

Aktif Üye
Tepki
60
@Ali Cem Gülbitti

işte beni taşıyacak bi alet lazım :) jant değiştirirsem sorun kalkarsa igman düşünebilirim