Dağ bisikleti tavsiyeleri

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@semihce

(link)

Benim bisikletimin 27.5 modeli. 1900 TL bike and outdoor fiyatı. Sedona marka olarak kalite bir firmadır.

Scudo

semihce

Üye
Tepki
4
İsim
basit insan
@master06 ağabeyim kusura bakma okuyunca fark ettim. Öyle söylemişim ama niyetim bisikletinizi beğendiğimi ve öyle bir bisiklete sahip olmak istediğimi belirtmekti. Hakkınızı helal edin.

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Est. Emsal teşkil etmesi bağlamında söylemiştim :D

semihce

Üye
Tepki
4
İsim
basit insan
@mtb_rider tşk ederim güzel bir bisiklet. Aslında hepsi güzel ama bana en uygun olanı bulmaya çalışıyoruz :))

@soneryen sizleri yoruyorum ama biraz daha gayret edersek taşlar tam oturacak sanki :))

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
En önemli unsur kadro boyu olacaktı. Eğer 26 jant alacaksanız medium. 27.5 jant alırsanız da small tercih edin.

• Beğen
Tepkiler: semihce

semihce

Üye
Tepki
4
İsim
basit insan
üstadlar biraz hedef küçültür gibi oldu ama zaten alacağım bisiklet ile amaçladığım şeyleri sanıyorum ki bu model ile karşılayabilirim. Fiyatı da uygun olduğu için geriye kalan parayla da aksesuar dizebilirim. Model için ne diyorsunuz vereceğimiz paraya değerdir umarım. Değerli bir kardeşimin tavsiyesiyle buldum bu modeli.

(link)

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@semihce Öncelikle Decathlon'un 20 Gün Sonra Yeni Sezon Bisikletleri Gelecek Diye Bir Duyum Aldım Acele Etmeyin.

Daha Sonra Bisikletin Bileşenlerine Gelirsek Bu Maşanın Çalışma Mesafesi 100mm Arazide Biraz Yetersiz Kalabilir 120-130mm Daha Uygun Olur (Bence.)

Acera Vites Sistemi Giriş Seviyesinin Bir Üstünde Vites Sistemidir. Benim GT'de Kullanıyorum, TREK'de XT Deore Sistem Var , Aralarında (Bence) Çok Fark Var Geçişler Ve Konfor Açısından.

Hidrolik Fren Konusunda da Piyasada Yaygın Olan 2 Marka Var "Shimano ve Avid" Bunlardan Bulmaya / Almaya Dikkat Edin.

• Beğen

semihce

Üye
Tepki
4
İsim
basit insan
@master06 ağabeyim nereye el atsak kurur oldu :)
Ben işin içinden böyle çıkamayacağım belli oldu. Bu yüzden yine sizlerin elinize bakıyorum.

1.70 Boy,, 70 kg.
26" ve hidrolik fren, sadece ön süspansiyon yeterli olur ancak kilitlenebilme özelliği olsun. Geriye kalan hususlarda tavsiyelerinize muhtacım.

Bana bir kaç modeli söyleyip arasında tercih yapmamı önerebilir iseniz eğer çok memnun olurum. Bu arada belirttiğim hususlar umarım doğru kararlardır.

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Bence acele etme daha iyi bilgi birikim sahibi arkadaşlar da konuyu görünce müdahil olup yardımcı olacaklardır elbette. Siz kriterleri vermişsiniz Max 1750 Tl + ekipmanlar , amortisörlü maşa , dağ bisikleti, 1.70 boy / 70 kg. Bir çok alternatif bulunacaktır, hem de kaliteli. Sadece acele etmeyin.

• Beğen

semihce

Üye
Tepki
4
İsim
basit insan
@master06 Peki üstad bekliyoruz bakalım. Sayenizde en iyi sonucu alabileceğime inanıyorum.

jemalece

Üye
Tepki
1
İsim
jemal
Bisiklet
Ghost
@semihce dostum simdiden hayirli olsun.ben giant rincon kullaniyorum.suan genelde yoldayim.arazi ye cikmadim.yol lastigi var ustunde rubena.cok cok memnunum.13 kilo civari.aksesurla beraber 2000 e anca mal olur.bence dusun derim.

semihce

Üye
Tepki
4
İsim
basit insan
Teşekkür ederim ağabeyim.
Şu anda giant rincon ve rockrider 520 B'TWIN arasında kaldım. 520 BTWIN fiyat ve kalite karşı karşıya konunca harika diyorlar. Ancak sizden de fikirlerinizi duymak istiyorum.

jemalece

Üye
Tepki
1
İsim
jemal
Bisiklet
Ghost
@semihce dostum btvin konusunda hic bi fikrim yok ama giant kendini kanitlamis.1400 e birakiolardi ama dolar kurundan sonra ne olur bilmiom.ben pazarlikla 1400 aldim.bir ay oldu.bi dunya aksesuar aldim 1800 e geldi.

@semihce ayrica renkleri de cok iyi rinconun.renk ve grafik tasarimini iyi yapmislar.

@semihce

Dosyalar

• Beğen

semihce

Üye
Tepki
4
İsim
basit insan
evet tereddütte kaldığım kadar var yani :))

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Esas olan kadro garanti ve kalitesi.

BTWIN'leri forumda görüyoruz arkadaşlar parçalayıp Decathlona götürüp veriyorlar yenisini alıyorlar ki BTWIN portekiz imalatı kadrolar kullanıyor.

Giant ise zaten dünyanın en büyük bisiklet üreticisi, adamlar dünyada bilindik markalar da dahil üretimin %70'ini elinde bulunduruyorlar. Kadro cidden fabrikasyon hatası / kaynağı sonucu kırılırsa hemen değiştiriyorlar.

Faturanızı saklayın yeter.

Tabi ömür boyu garantiniz var diye gidip kadroyu zorlayın demiyorum ama arazi kadrolarının kırılma ihtimali yüksek oluyor ve Hemen değişim için Türkiye / Y.dışı stok fazlası noktasında bence BTWIN 1 adım önde.

Yukarıda da dediğim gibi bisklette önemli olan kadro kalitesi , kadronuz iyiyse sonradan fren, vites takımı, jant seti vs. alır takarsınız. Önemli olan üstüne oturunca bisikletin size nasıl göründüğü ve size neler hissettirdiği.

Bende 2 makine var ikisinin de hissiyatı cidden alakasız, birinde kendimi boğanın üzerindeki rodeocu gibi hissediyorum , diğerinde atın üzerinde gibiyim (Teşbihde kusur olmaz derler)

Buyrun :D

http://s6.postimg.org/8tqdswe69/IMG_20151004_142245.jpg
http://s6.postimg.org/j2iuyq281/IMG_20151004_142041.jpg http://s6.postimg.org/qtzkxa6dd/IMG_20151004_142106.jpg

• Beğen

semihce

Üye
Tepki
4
İsim
basit insan
Peki o zaman üstadlar yeniden soruyorum :))
Bana aşağıda belirttiğim kriterler doğrultusunda model önerin ben de içinden birisini seçeyim :))

Boyum 1,70
Kg. 70

Özel isteklerim şunlar;
1-26" jant olacak
2-HD fren olacak
3-Ön süspansiyon yeterli sadece. Ayarlanabilir/kilitlemeli olacak
4- Ve en önemlisi 2000 TL'nin altında bir bedeli olacak.

adr

Üye
Tepki
196
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cube
Bugün Erdoğanlar bisiklete uğradım özellikle fiyat performans anlamında Cube modellerini incelemenizi tavsiye ederim.
Cube bisikletler Almanya'daki fabrikasında üretiliyor, kadro kalitesi ve donanımları başarılı..

http://www.rattaring.ee/images/stories/virtuemart/product/attention-27,5-293.jpg

• Beğen

semihce

Üye
Tepki
4
İsim
basit insan
Tüm yardım ve destekleriniz için teşekkür ediyorum.

Son olarak arasında kaldığım bir kaç model hakkında fikrinizi merak ediyorum.
Birincisi (link)
İkincisi (link)

Sizlerce hangisini tercih etmeliyim?
İkinci bisiklet arada ki fiyat farkına değer mi?

Bianchi tdl 1300

Forum Demirbaşı
Tepki
256
İsim
Kartal kaan
Salcano insomnia kendim almak istemiştim ama alamadım insomnia 26 hd 1400 TL
Bence 2,el mtb alınmaz sıfır al kafaniz rahat olsun garantisi de olur :harika: