Dağ bisikleti seçimi

Tepki
6
Amacıma yönelik bir seçim yapmayı istiyorum. Ve bu seçimi yaparken de aldığım bilgilerin zeminini sağlam kazığa bağlamak istiyorum, bu konuda sizden başka güveneceğim birileri yok :) Beni uzun kmler boyu doğaya giriş yoluna kadar taşıyabilecek, ve kabaca doğadaki muhtemelen olan bir çok koşulda benimle beraber olabilecek (yarı yolda bırakmayacak) bir ürün beni doyuracaktır. Şu ana kadar 2-3 günlük sağdan soldan aldığım bilgilerle aklımda bir kaç model belirdi. Fakat bilgilerimin kısıtlı olması nedeniyle aralarındaki kıyaslamayı çok da iyi yapamıyorum misal, sedona 731(2013) ile sedona 740(2014) arasındaki farkı pek de iyi bilmiyorum. Anlayacağınız üzere bütçem 1000tl civarındadır fakat, performans ve konfor açısında beni çok daha tatmin edebilecek bir ürün çıkarsa, 400-500tl gibi değişiklikler yapılabilir.
+Bisikleti belirli dönemlerde almak mı daha avantıjlıdır yoksa, piyasalar stabil mi ilerlemektedir.

Scudo
Tepki
6
Foruma biraz göz attığım da, sedonanın fuzuli yere masraf olacağı kanaatına vardım. Fakat, yerini dolduracak bir marka&model önerisi bulamadım.

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Öncelikle tek istediğiniz marka Sedona değilse salcanonun Astro 241 SV Veya Astro 212 HD(Hidrolik Disk) Modeline Bakmanızı Tavsiye Ederim :)

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
Cube'lere de bir göz atmanızda fayda var ;)

Tepki
6
Ücreti nakit ödeyeceğimi de göz önünde bulundurarak tavsiyeler yapabilirsiniz, 2.el piyasasına da göz atabilirim aslında daha avantajlı olacağına önerebilirseniz

Ghost serisi de bi hayli hoşuma gitti. 0&2.el piyasasında 1.000tl civarındaki herhangi bir model önerebilirseniz sevinirim.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@vahapaydin

1000-1500 tl arasi gercekten Cube bulabilirmiyiz? Yardimci olursaniz seviniriz. Tesekkürler....

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet seçimlerinde genel kriter şudur

1-) Amaca göre model edinmek ( Düz bir zeminde mi ? Yoksa Arazi şartlarında mı kullanılacak
2-) Sürücünün performasına ve hedeflerine uygun modelin ve komponentlerin belirlenmesi
3-) Seçilecek bisikletin kalitelisi mi ? Yoksa uygun bir fiyata sahip olması mı ?

Tüm bu sorulara ilişkin yanıtlar bir araya geldiğinde seçim yapmanız daha da kolaylaşacaktır iyi alışverişler

Tepki
6
Abi sana durumu şöyle toparlayayım istersen. Düz bir zeminde yol alıp, (kabaca) doğada zaman geçirmeyi hedefliyorum. Kendi bütçemin aralığında kaliteli& bu acemi halimle beni tatmin edebilecek bir modeli arıyorum. Kamp malzemelerimi de sırtıma alıp, uzun süreler bana konforlu bir seyahat imkanı sunmalı ve de arazi şartlarına girdiğimde bana zorluk çıkarmamalı. Bilmiyorum, bu bütçe için çok mu şeyler istiyorum ? :)

Tepki
6
Konuda belirlenen bazı belli başlı kriterler var, bunlar dikkate alınarak bir ürün tavsiyesinde bulunabilecek olan bir arkadaşımız yok mu hiç ? Ama lütfen yaptığınız önerilerin nedenleriyle birlikte ikna edici bir metin ile sunarsanız, mutlu olurum.

Tepki
6
Ghost Se 1175 ile Sedona 741 arasında gidip geliyorum. şayet 400-500 lira daha pahalı olup, çok daha performans&konfor sunabilecek bir model önerirseniz sevinirim.

Tepki
6
Yol gösterebilecek tecrübede birileri sorularıma yanıt verebilirse sevinirim.

Tepki
6
Sedona 650b ile yeni çıkacak olan 840 modelleri arasındaki teknik farkı ayırt edebilecek düzeyde bir bilgim yok. Bir bilir kişi karşılaştırmasıyla tavsiye alabilir miyim?