Dağ bisikleti seçimi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhabalar

7 yıllık bir aradan sonra tekrar bisiklet sürmeye karar verdim. Çocukluğumdan itibaren mtb tarzı bisikletler kullandım.

İstanbul içinde, kısa ve uzun mesafede kullanmayı düşünüyorum. Sedona'nın yeni 720 ve 721 hoşuma gitti.

Bilgi sahibi olan ve paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Mustafa...

Scudo

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Geçen senenin modelleri sanıyorum dediğiniz modeller.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İstanbul için kullanacağınız yol şartları asfalt olacak ise şehir veya yol bisikleti bakmanızı öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Berke

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Onur Ali İmren

Onur selam. 721 geçen sene ama fiyatı hiç düşmemiş

720 yeni sezon. 721 ile aynı fiyata sahip.

Berke MTB olucak alacağım bisiklet.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sen şehir içinde sürmeyecek misin?

325 veya 345 alsan daha iyi olur.

ya da

salcano city sport 10

(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@halil ibrahim duran

Uzun mesafe yapmayı düşünüyorum abi. Mesela atlayıp kilyosa gitmeyi düşünüyorum. O yüzden mtb daha mantıklı olur diye düşündüm

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Bence Sedona'dan vazgeçin. Malum dolar artınca fiyatlar da uçtu...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@enes savaş

evet fiyatlar oldukca yüksek görünüyor. 721 2013 model olmasına nazaran 1300 TL

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mustafa Özer

Tam tersi aslında şehir bisikleti daha iyi olur.

Şuna da bakabilirsin: salcano city sport 10
(link)

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Mustafa Özer

O paraya 27 vites , hidrolik frenli , rockshox maşalı salcano serileri satılıyor. Hem onlara hem de carrarolara bakın bence...

(link)

(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@enes savaş

Mustafa,

Senin boyun uzun, 26" jant yerine 28" tercih etmelisin. Bu ikisi sana tam gitmez abicim.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Boynuz kaç cm bilmiyorum ama boylar için çeşitli kadrolar mevcut. Ben 26 öneririm parça bulunabilirliği yönünden. Gereksiz bir tartışma başlatmak istemiyorum 26-28vs. Şehir bisikleti kullanmadan ama Mtb arazi için gayet güzel şehirde de gidiyor ama önerim şehir bisikleti. Salcano city sport gayet güzel görünüyor. Markalı parca üzerindekiler. Öneririm!

E.Buyuran

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Salcano
V fren olsun dersen (link)
Hidrolik için ise (link)
önerebilirim... f/p olarak iyidir.

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
@halil ibrahim duran

Hocam boyla jant ebatının ne alakası var ki ?

• Beğen
Tepkiler: Mert C.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
@Furkan Çınar

İşte bahsettiğim şey :) Bence hiç önemli olmayan bir nokta. Arkadaşın istediğine cevap vermek çok daha iyi olacak zannımca.

Bu arada kadroyu size uygun olandan bir tık büyük olmak turlar için iyi olacaktır. Bunu deneyimleme fırsatım oldu,bir tık büyüğüde öneririm.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Mustafa benim uzun yıllardır yüzyüze görüştüğüm sevdiğim bir kardeşim. Boyu 190 civarı ve kadro büyük olsa bile 26 yerine 28" bir bisikletin onun isteklerini daha iyi karşılayacağını biliyorum. Şahsen iyi tanımadığım birine pat duye böyle bir teklifte bulunmam zaten.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Mtb varsa aklında gönlünde cokta yola yönelmemeni tavsiye ederim . Evet ihtiyac dogrultusunda alısveriş yapmak önemlidir fakat bisiklet ulasımdan ziyada spordur . Spor yaparken zaten yorulmak amaclanır gelişmek için. Ben yılardır mtb kulnırım cok sık sık binmesemde. Fakat bisiklete bindigim zaman gidecegim yere asfalt yol olsada birden kaldırıma cıkarım ordan ne bilim bi arazi görrüüm yol kenrarında zevk için girerim falan , sırf amac belirleyip ben suraya gidicem hep asfalttan 40 km yol yapcam dierek ne bilim bana biraz sıkıcı gelior .

İhtiyactan cok bana zevk meselesi geliyor bisiklet işi yapılan bi cok modifiede zevk için yapılıor zaten yoksa en alt seviye cok fazla kişiye yetioda artıo .

al kafana göre bi mtb bisiklet piyasası zaten canlı 200-300 hesap yapıcaksan alma zaten satıp yeni alırsın begenmessen ama deneyerek gör derim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Uğur Recep AKGÜL

Aslında tamda dediğin gibi Uğur. Amaç ulaşım değil ama istanbul içinde Otobüsle uğraşmaktansa Spor ve eğlence amaçlı bisiklet kullanmak çok daha keyif verici olacaktır.

Zaman ayırıp yorum yazan herkese teşekkürler arkadaşlar.

Konuyu açtığım dönemde maddi sıkıntılar ile bu işi ertelemiştim. Şimdi Sedona 720 20'' kadro ile bisikleti yalova dan alacağım. İstanbul da kalmamış :)