Dag bisikleti seçimi mtb marka model

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar Merhabalar Ben bisiklet almak istiyorum ilk mtb bisikletim olucak suanki bisikletim ugur idarelik kullanıyordum ama asırı masraf cıkarıyor her parcası sorunlu ben carraro markasını cok begeniyorum baya hoşuma gitti ama sizin önerileriniz nasıl ? 2015te fuar olucak sanırım istanbulda orayada gidip alabilirim ama carraro alma pişman olursun diyeniniz varmı maksimum bütçemi belirliyemedim cevremdekiler ilk bisikletine fazla para vermene gerek yok dediler 800-900 tl arası bir bütçem olucak tahmini önerilerinizi bekliyorum tesekkürler

Scudo

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
En güzel bisiklet gördüğünde en sevdiğin bisiklettir. :cool:
Benim 2009 yılında aldığım Whistle Miwok 1052D modeli vardı, güzel bisikletti ama birgün gezerken Carraro CSR620 gördüm. Beyaz - Turuncu - Siyah mat boya çok hoşuma gitti. Eskisini satıp onu aldım hemen, sonra üzerine ufak tefek parçalar taktım. Şu an onu kullanıyorum. Beraber bindiğimiz arkadaşlarda Carraro Force ve Carraro Big modelleri de var, onlar da memnun. Yurt dışından Cannondale getiren bir arkadaşımız var, iyi para verdi, o da memnun mesela.
İlk bisiklet olacağı için bence çok takılmayın markaya modele, bineceğiniz alanlara uygun her marka uzun bir süre işinizi görecektir.

• Beğen
Tepkiler: aziz otkur

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
tolga bey fikirleriniz icin teşekkür ederim icimi ferahlattınız ben ilk bisikletim olucak diye baya uçtum fiyat bakımından kendimi zora sokucak sekilde sanırım ilk mtb bisikletim olucagı icin :) bisiklet dükkanına gittigimde hoşuma gideni alıcagım emin olabilirsiniz ama bir sorum olucak 175 boyum var kaç inç uygun olur bana

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
corratec al bence. ben kullandığımı öneririm.

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
Merhaba. Carraro için aynı şeyleri düşündüm ve etraftan iyi yorumlar duydum devamlı. İlk girişimi Carraro Cr-P 700 ile yaptım. Profil resmimde görebilirsiniz.
İkinci bisikletim olarak Crx 970 planlıyorum. Yine Carraro. . . Çok iyi bir marka mı ? diye soracak olursanız, fiyatına göre gerçekten iyi. 1260 TL fiyatı vardı, nakit 1000 TL verip almıştım. Üstelik sorunsuz kullandım. Tavsiye ederim kesinlikle. Salcanodan nefret ederim ama bu seneki modeller can alıcı. Düşünün derim :)

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
(link)
(link)
(link)

sıfır takıntın yoksa ben 2. elede bak derim. Çünkü şuan sıfır fiyatları çok yükseklerde.

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
16" veya 17" bir kadro sizin işinizi görecektir, yine de almadan iç bacak boyunuzu ölçüp tablodan bakın uygun olan kadro boyuna. Ben 1.73 boyundayım, 16" kullanıyorum. Aldıktan sonra orjinal selenin yerine SR Royal Gel taktım, çok rahat ettim. Sele gerçekten önemli bir konu çünkü bu tarz başlangıç seviyesi bisikletlerin seleleri genelde taş gibi. :)
İlerde düzenli binecekseniz ihtiyacınıza göre aksesuarları tamamlarsınız, en baştan herşeyi almayın, bir heves gereksiz şeyler de alınabiliyor.

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
aslında boyum 175 banada aşagu yukarı 16 17 inç bacak boyumu ölçeyim araştırıyorum bakalım carraroya kesinlikle takıldım cok iyi modellerı var giriş seviyesi olucak dedigim gibi sadece modeline karar veremedim ve kaç inç olucagını fazlada aşmak istemiyorum kendimi 800 900 tl vericem en fazla