Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dağ Bisikleti Nasıl Sürülür ?

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Ali.A tarafından paylaşıldı.

1. Ali.A

Ali.A Yeni Üye

Seviye:
    Kron XC 500 aldım dün arkadaşlar, zincir değişmelerinde problem var, hassas ayar gerekli sanırım istediğim vitese atamayabiliyor, bir altında veya bir üstünde kalabiliyor. Onun dışında yorulmadan sürmek için sürekli pedal çevirmek lazımmış sanırım. Genelde yolda süreriz, uzun kmler yaparız.

2. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Butun bisikletler ayni surulur temelde.
    Sizin sordugunuz pedal devir hizi ve kondisyon. Kondisyon zamanla oturacak bir sey. Pedal devir hizi ise "kadans" olarak gecer ve cesitli kaynaklara gore degisir. Yaygin olani dakikada 70 ila 90 tam devir cevirmenizdir. Bunu da bacaklarinizin bu devri zorlanmadan yakalayacagi vites araliklarini, yolun durumuna gore surekli ayarlayarak yapabilirsiniz. Yuksek kadans enerjinizi cabuk cekecek ve kalp ritminizi yukseltecektir. Dusuk kadans ve ozellikle zorlandiginiz kosullarda dusuk kadans, diz eklemlerinize uzun vade de zarar verecektir.
    Yolda surecekseniz şehir veya tur bisikleti almanız daha dogru olabilirdi. Ancak mademki aldiniz yuksek basinc hava ile (lastigin yanaginda max. hava degeri vardir genelde 60-65 psi olur) 1,75 kalinlikta lastik kullanın. Mumkunse arazi degil cross country tipi diş yapisi daha uygun modeller seçin.
    Yeni bisiklette vites ayarsizligi, kisa surede cant ayarı ihtiyaci olagan durumlardir. Servisiniz bunlari cozumler.

Hayirli ugurlu olsun, keyifli pedallar :)

3. Ali.A

Ali.A Yeni Üye

Seviye:
    [​IMG] Bisikletin lastiği böyle bir şey. Ben genellikle şehirde sürerim dedim, merdivenlerden iner çıkar, kaldırımlardan atlarım. O yüzden bu bisikleti seçtim. Arazide de sürüyoruz yoksa :)