Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dağ Bisikleti(MTB) Seçimi - Salcano NG 255 SRD

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Burak B tarafından paylaşıldı.

1. Burak B

Burak B Aktif Üye

Seviye:

TİP : 26" MTB
    VİTES : SRAM X7 FULL SET 27 VİTES
    KADRO : TRIPLE BUTTED 6061 ALÜMİNYUM KADRO
    MAŞA : SUNTOUR SF11 XCR RLO GİDONDAN KİLİTLEMELİ AMORTİSÖRLÜ MAŞA
    FREN : AVID ELIXIR 5 HIDROLİK DİSK FREN TAKIMI
    GİDON : RITCHEY MTN PRO RIZER O/S
    GİDON BOĞAZI : RITCHEY PRO 4-AXIS-44 110MM
    SELE : RITCHEY COMP MARATHON
    SELE BORUSU : RITCHEY PRO V2 31.6x350MM
    MAŞA YATAĞI : RITCHEY LOGIC ZERO PRESS FIT/1-1/8"
    ELCİK RITCHEY MTN COMP 129mm
    TEKERLEK : SALCANO X-PROD1 ÇİFT DUVARLI JANT VE INOX PASLANMAZ JANT TELLİ TEKERLEK SETİ
    LASTİK : MICHELIN COUNTRY DRY2 LASTİK
    SEÇENEKLER KADRO ÖLÇÜLERİ 16"-18"

Fiyat: 1130 TL

Arkadaşlar bisikletin donanımı giriş seviyesi bir kullanıcı için bana yeterli göründü. Ayrıca bu seviyede bir bisikleti bu fiyata satan başka bir firma da göremedim. Bisiklet hakkında sizin de yorumlarınızı merak ediyorum bu fiyat aralığında tercih edilebilecek farklı marka-modeller nelerdir?

2. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu fiyat aralıgında tercih edilebilecek çeşitli alternatifler mevcuttur. Ancak sana belirtmeliyim ki; benim de forumdan okudugum kadarıyla : Salcano servisinden menun olmayan arkadaşlar var.Bilgilerine.

Merida Matts TFS 100 - D / 200-D / 300-D , Kron Xc 1000 , Sedona 761, vs. Diğer arkadaşlar daha çeşitli yorumlar ve bilgiler vereceklerdir.

3. Burak B

Burak B Aktif Üye

Seviye:
    Haklısın bu markalar alternatif olarak görünebilir ama fiyat/performans olarak bakınca Salcano ile aralarında epey fark var. Salcano servisleri hakkındaki yazıları biliyorum ama saydığınız markalara göre daha geniş bir alanda servis hizmeti sunuyor ki servis konusunda büyük sıkıntılar yaşayacağımı sanmıyorum.

4. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Henüz dikkat ettim. Ankara'dasınız. Servis olayı geniştir orda. Rahat olun. Ekipman olarak güzel bir bisiklet.Tercihiniz yine kendi kararınızdır. Tercihinizi Salcano'dan yana kullanmışsınız. Şimdiden hayırlı olsun.

5. Burak B

Burak B Aktif Üye

Seviye:
    Sağolun, büyük ihtimal bu bisikleti alacağım ama yine de önerilere açığım bu donanım ve fiyat seviyesinde gözümden kaçan bisikletler illa ki olmuştur çünkü.

6. Erol Kethüda

Erol Kethüda Aktif Üye

Seviye:
    Salcano piyasada en çok bisiklet satan firma sanırım. Bazıları güvenmese de iyi olmalı ki o kadar çok bisiklet satıyor. şimdiden hayırlı olsun.

7. Burak B

Burak B Aktif Üye

Seviye:
    Sağolun.

Dediğim gibi alternatif önerilerinizi ve bisiklet hakkındaki yorumlarınız bekliyorum arkadaşlar 1 ay içinde alacağım bir aksilik olmazsa.

8. Şükrü YILDIZEL

Şükrü YILDIZEL Yeni Üye

Seviye:
    Whistle miwok serileri alternatif olabilir bence onlarada bir bakın.

Burak B bunu beğendi.
  9. Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

Seviye:
    Kardeşim 1130 liste fiyatı, iskonto filan 1000 lira ya kadar alırsın. Bende bu modeli alacaktım ama firma temin edemedi sram x5 setli astro 270 srd aldım. İnan varya bisiklete aşık oldum yok böyle bi performans, dağ bisikleti olmasına rağmen 18 kiloluk bisikletden inip buna binince altımda motosiklet varmış gibi hissettim :) Kaldı ki bu nasıl olur bilmem artık. Ankara' yı bilmem ama ben kesinlikle servis adı altındaki bisikletçi abimize kesinlikle götürmüyorum herşeyini kendim yapıyorum. Bir de bu bisikleti alacaksan yanında Avid Bleed Kit almanı tavsiye ediyoryum, biraz maliyetli ama kesinlikle ihtiyacın olacak. Ayrıca sende de bendeki gibi zinciri dandik takarlarsa bir de kaliteli zincir almanı tavsiye ediyorum :). Saygılar

Burak B bunu beğendi.
  10. Burak B

Burak B Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Evet, Ankara'da 1.050 dediler ama dediğiniz gibi 1.000 TL'ye alınır bu bisiklet ama memleketten alacağım bisikleti Ankara'da okuyorum :)

Sram'ları aşırı övüyorlar Youtube'da özellikle deore-x7 kıyaslamaları var ki arada epey kalite farkı görünüyor. SD yerine SRD almamdaki neden de biraz bu.

Avid Bleed Kit cidden epey pahalıymış ya Erdoğanlar'da 35.52EUR gibi bir fiyat görünüyor. Bunun yerine bir şeyler uydurulmaz mı ki acaba:p

11. Ayhan Cihangir

Seviye:
    Evet uyduruluyo hatta uydurma konusunda da üstüme yoktur :) Ama konu servis ve teknik bakım üzerine olduğu için iş biraz ciddileşti ve bende 70 lira gibi bi rakamı gözden çıkarttım ama gerçekten iyi oldu frenlerde ayarsız gelmiş sürtüpduruyodu. Ön arka ikisininde yağlarını değiştirdin havalarını aldım canavar gibi oldu. ilerde bu işi servise yaptırsan eminim daha fazla gider. Bi teker örmesini ve akord ayarını bilmiyorum yakın zamanda onuda öğrenicem inş :)

12. Burak B

Burak B Aktif Üye

Seviye:
    Yani bisikleti alırken kiti de alın, hatta alır almaz yağını değiştirin diyorsunuz?

13. Ayhan Cihangir

Seviye:
    Ben değiştirdim içime sinmedi, ama gerçekten yağın içinden tortular filan çıktı belki bi zararı yoktur ama bende de öyle bi huy var yeni aldığım bişeyin içini dışını açarım bakarım araştırırım özelleştiririm :) Yalnız zincire çok dikkat et diyorum ikinci gün aşırı zorlamamama rağmen baklasından ayrıldı, gittim servise garantiye girmez dedi baklayı değiştirdi 3 lira bayıldım. Benimde kafam bozuldu gittim zincir anahtarı aldım birde sram pc 991 aldım canavar gibi oldu seste gelmiyor artık.

14. Burak AŞIK

Burak AŞIK Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kullanıyorum ve gayet memnunum. Bisikletin yanında hiçbirşey almanıza da gerek yok. Benim 4700km yi geçti, ve hala frenlerim bakıma girmemesine rağmen tıkır tıkır çalışıyor. Kendiniz frenlerle ilgili pek çok şeyi halledebilirsiniz. Servis konusuna gelince de, çalışana bağlı olmak üzere bazıları çok iyiyken bazıları çok kötü. Yani, tüm salcano servisleri kötü diye bir durum yok.

15. Burak B

Burak B Aktif Üye

Seviye:
    -Avid Bleed Kit
    -Sram PC991

Başka önerileriniz var mı?

16. Burak B

Burak B Aktif Üye

Seviye:
    Burak bey yorumlarınız için teşekkür ederim. Bisikleti ne zaman ve kaç liraya aldığınızı da söyleyebilir misiniz? :)

17. Cenk Demir

Cenk Demir Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bencede fiat performas açısından ideal bir bisiklet.

18. Burak AŞIK

Burak AŞIK Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yanlış hatırlamıyorsam 2009 Eylül,Ekim gibi almıştım taksitle 1072 tl'ye. Fiyatları değişmiyor zaten çıktığından beri. Her sene aynı fiyat ile çıkıyor satışa.

Burak B bunu beğendi.
  19. Ayhan Cihangir

Seviye:
    İşte dediğim gibi bu modelde ihtiyaç olurmu bilemem ama aldığım modelde ihtiyaç duydum yani yanlış yönlendirmede olmasın tabi her kullanıcı bu ihtiyaçları kendine göre belirleyecek. Ayrıca kilitli pedalı kesinlikle tavsiye ediyorum gerçekten performansa çok artısı oluyor. Saygılar

Burak B bunu beğendi.
  20. Furkan Yaldızkaya

Furkan Yaldızkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mükemmel bir bisiklet sonuna kadar tavsiye ederim SD modelini kullanıyorum ve çok memnunum :)