Dağ bisikleti mi şehir bisikleti mi?

Tepki
0
Öncelikle benim aradığım çamurluğu ve arka sepeti olan tür bisikletlerden, buna city bike deniyor galiba o yüzden başlığa şehir bisikleti yazdım, bir de yol bisikleti var karıştırıyorum. Neyse asıl soruma gelirsek,

City bike denen türden almak istiyorum (Giresun dayım markete gitme akşamüstü gezme tozma amaçlı, dağa taşa çıkmayacağım) yalnız aksesuarlar (arka sepet çamurluk vs) sanki çok fazla yükseltiyor fiyatı. Dağ bisikleti alıp sonradan çamurluk vs taksam daha ekonomik gibi ama benim işimi görür mü sizce? Bir de vitesli bisiklet kullanmadım daha önce, yokuşta zorlar deniyor ama vitesliler de bana hiç stabil gelmiyor özellikle düşük bir bütçe ayrılmışsa. (bu arada bütçem maksimum 500 tl kafamda) Vitesli olması veya olmaması çok sorun olur mu?

Bisiklete heves ettiğimde aklımda marketlerde satılan 100 tl lik bisikletler vardı daha doğrusu piyasanın o civarda olduğunu sanıyordum, nette araştırınca herşey değişti, piyasası -ortalama ürünlerin bile- umduğumdan çok yüksekmiş. Aluminyum kadro, zilyon çeşit shimano modeli (yani shimano yazınca markada hah en iyisi bu heralde diyenlerdendim) vs kafam karıştı.

Uzun oldu mesaj galiba, okuyana ve cevap verenlere şimdiden teşekkürler. Allah insanın hevesini kaybettirmesin :p

Scudo

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
28 jant şehir bisikleti sizin için doğru bir seçim olur. Yokuşları dert etmeyin. Yeter ki kondisyonunuz olsun. uygun lastik seçimi size alternatif sunabilir. Sedona 311'i iyi bir tercih olabilir.

oğuz tüm

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
bence kullanılıcak bölgeye bağlı ama yinede dağ bisikleti almanı öneririm onada sepet takabilirsin görünüşüne zarar vericeğini sanmam

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Sizin türünüz şehir/tur bisikletidir.Bütçenize uygun olan 28" (inç) tekerlekli şehir tur bisikletlerinden birini seçebilirsiniz.
Bazı markalar, şehir bisikleti modellerinde aksesuar kullanıyor, bazıları kullanmıyor.Kullanmayanlardan bakabilirsiniz.
Vitesli bisiklet, özel bir amacınız yoksa her zaman daha kullanışlıdır.Viteslilerden korkmayın.

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
eğer bana kalırsa illa şehir içinde kullanacağım diyorsan city bike en iyisi. çünkü adı üzerinde. şehir bisikleti. konforu ve sağlamlığı ona göre olur en azından. benim araştırdıklarıma göre öncelikle kadro geometrisi farklı oluyormuş citybike ların. birde şimdi dağ bisikleti alıpta çamurluk,sepet takmak bana biraz abes durur gibi geldi. şu an kendi bisikletimin çamurluklu ve sepetli halini düşündümde :D:D yok sen en iyisi citybike al. abimizinde dediği gibi ince lastiklerle ve biraz kondisyonla yokuş felan çok zorlamaz. birde vites kullanmayı iyi bilmelisin. daha önceleri yokuşlarda hemen ruble(arka dişli) ve aynakol(ön dişli) 1. dişlilerdeyken çıkmaya çalışıyordum ve bu hepsinden daha fazla yoruyordu. asıl olan kendine ve hızına uygun vitesi bulmakmış. zamanla oda artık refleks olarak oturur.

ilk mesajınızmış bu foruma hoşgeldiniz.

forumdan keyif almanız dileğiyle

ali karagönlü

Forum Bağımlısı
Tepki
630
Evet shimano güzel modeller satıyor.Richtey,Sram benim bildiklerim.Sanırım bynarı set halinde almak daha ucuza geliyor...

ali karagönlü

Forum Bağımlısı
Tepki
630
Evet shimano güzel modeller satıyor.Richtey,Sram benim bildiklerim.Sanırım bunları set halinde almak daha ucuza geliyor...

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Bence önce etraflıca forumu okuyun, kafanizda daha somut düsüncelerin olusmasi acisindan......

Tepki
51
mtb alın derim,ihtiyaç hissederseniz yol lastiği de takabilirsiniz.Bu bisiklet zevki insana bulaştı mı bir kere,oraya buraya gitmem lafı masal olur.

mzdly1

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar normalde şehir bisikleti istiyorum fakat kışın yağmurlu havalarda da kullanabilmek istiyorum.CTB lerin lastikleri çok kayar mı ıslak zeminde?

Themaner

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Toprak Y
Bisiklet
Sedona
Bisikletimi ilk aldığım günden beri çok severek kullanıyorum ve elimden geldiğince daha özel hale getirmeye çalıştım. Şimdi ve ilerisi için sizce artı olarak yapılacak bir şey var mı? Orjinalinden farklı olarak donanım anlamında değil de pedal, gidon birçok parçası farklı. Bu şekilde ruhlu bir kullanım mı yoksa Mtbye çevrilmeli mi bisikletim hakkında yorum ve görüşlerinizi bekliyorum.:)image.jpeg image.jpegimage.jpeg