Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dağ Bisikleti için Taşıma Sistemi ve Dış lastik Önerisi

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında negativegerilla tarafından paylaşıldı.

1. negativegerilla

negativegerilla Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,
    Elimde Miwok 943D var.
    Bisiklet budur. Ben kısa süreli kamplı tura çıkmak istiyorum istanbul civarında. Genelde 1-2-3 gün olacaktır. Kendimi denemek istiyorum.
    Bu bisiklete heybeli sistem yaptırmak mantıklı olur mu? Nasıl bir şey yapabilirim. Arkaya iki çanta şeklinde mi? yoksa heybe mi? çadırı da taşımam gerekiyor. Tur/yol bisikleti daha uygun olacaktır ama ikinci bir bisikleti kendime fazla görüyorum öncelikle hakkını vermem gerekir bisikletin. Önereceğiniz sistem verimli olur mu?
    Heybe sistemi ve çanta önerebilir misiniz? 2 gün için sanırım 40-50 litrelik çanta yeterli olur diye düşünüyorum.
    Genel olarak asfalt gidecek isem; dış lastik değiştirmeyi önerir misiniz? Yoksa bir süre bu şekilde devam mı edeyim?

Ürünlerin en kalitelisini almayı düşünmüyorum. Bütçem 400-500 TL' ye kadar çıkabilir. Ama orta halli şeyler önerirseniz sevinirim. Eğer sürdürmeye karar verirsem üst seviyelerini alabilirim. Deneme amaçlı orta seviye birşeyler düşünüyorum.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

2. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
  3. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çekmeli sistemler biraz hantal oluyor diye söyleyenler olmuştu. Özellikle rampalarda. Siz nasıl memnunmusunuz?

Düzeltme: Tamam verdiğiniz linkte cevabı buldum, teşekkürler.

4. negativegerilla

negativegerilla Yeni Üye

Teşekkürler yorum için.
    Benim Whistle'da heybe için yer mevcut. Römork bu bisiklette verimli olur mu? Yokuş çıkarken arkaya çok yük binmez mi? Trafikte de manevra yapmak sanki daha zor olur.

Teşekkürler yorum için.
    Benim Whistle'da heybe için yer mevcut. Römork bu bisiklette verimli olur mu? Yokuş çıkarken arkaya çok yük binmez mi? Trafikte de manevra yapmak sanki daha zor olur.