Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dağ bisikleti alacağım???

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında farukbas77 tarafından paylaşıldı.

1. farukbas77

farukbas77 Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar dağ bisikleti almak istiyorum ama istediğim bazı özellikler var koltuk ince ve konforlu olmalı,frenler disk olacak.Hem yolda hemde arazide kullanabileceğim bir bisiklet olmalı.Bütçem şimdilik 480-500 arası.Bu arada süspansiyonlu bir dağ bisikleti ile süspansiyonsuz sadece önde amörtisörleri olan bir dağ bisikleti arasındaki fark nedir?Hangisi daha iyidir? Aklıma yatan markalar carraro,kron ve salcano sizce nasıl bir şey almalıyım?

2. Kazım Güler

Kazım Güler Yeni Üye

Seviye:
    Kron xc 250 tam istediğin tür de zaten çift süspansiyonlu pek önerilmiyor. Kadrosu da çok sağlam ama şehir içinde kullanıcaksan pek tavsiye etmiyorum.

3. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    500 liralıkta anca mekanik disk bulursun ki işe yaramaz verdiğin paraya yazık.Çift amortisörlü enerji kaybetbenden başka bir işe yaramaz.

4. CanKoral

CanKoral Yeni Üye

Ben pekçok tanıdğımdan aldığım izlenim doğrultunda ikinci el piyasasına bakmanı öneririm öte yandan servis ve garanti açısından sıfır herzaman sıfır tabi ve ilk el almayı düşünüyorsan, Dechatlon mağazasının sattığı rockrider mtb bisikletler var, fayda fiyat açısından düşük bütçeli alıcılar için tavsiye ederim ben de rockrider 5.0 kullanıyorum hybrid bir model ve kalitesinden memnunum, Fıransız malı ancak üretim yeri farklılık gösteriyor olabilir.

5. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    500 tl lik bisiklette çift amartisör ve disk fren çok gereksiz.Bunlar olsa bile çok adi olurlar disk frenler tabi bu bütçeyle.

6. İbrahim Özhan DOKUMACI

İbrahim Özhan DOKUMACI Aktif Üye

Seviye:
    benim kullandığım xc 250 öneririm size 500 tl peşin paraya almıştım ben

7. Emir K.

Emir K. Üye

Seviye:
    Ben de sorduğum da kron xc250'yi bana da peşine 500 denmişti. Bu fiyat aralığında çoğu kişinin tavsiye edebileceği marko kron model ise xc250'dir. Fakat senin dediğin çift amortisör yani downhill bisikletlerde çok sıkıntı çekersin kadansın yüksekken zaten zıplıyorsun bunda fırlarsın maazallah. şaka bir yana o bisikletler tepeye kadar araba,sırt vs.gibi araçlarla çıkıp aşağıya inmek için kullanılan bisikletlerdir. Gereksizdir yani senin isteklerin doğrultusunda.

Kron xc250 tavsiye ederim

8. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    500 tlye hidrolik frenli bulamazsın. Bütçene göre sana carraro grunge öneririm

9. farukbas77

farukbas77 Kıdemli Üye

Seviye:
    Peki carraro'yu önermenizin sebebi nedir ve nakit ödemeye en son ne kadara olabilir?
    Bu arada arkadaşlar babam 180-200 civarı ekleme yapabileceğini söyledi.:)

10. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
    Carraro 419 Grunge. En basitinden vites sistemi ve süspansiyonu diğerlerinden daha kaliteli. Bu açıklama yeter sanırım. :) Ayrıca daha bunun kask, eldiven, gözlük, km saati, ön arka far, pompa, suluk, çanta, yama takımı, aletler vs.. aksesuar giderleri var. Bunları da baban karşılar sanırım. :)

11. farukbas77

farukbas77 Kıdemli Üye

Seviye:
    Ömer abi ben zaten dağ bayır çıkmıcam ki arada bir arazide arada bir de yolda kullancam.Şimdi az önce küçük bir araştırmamla sana bir sorum olacak.Disk fren almaktan vazgeçtim çünkü hidrolik olmazsa memnun olmazmışım.Burada ki yorumlara göre tabi.O zaman bende iyi bir v fren takımı olan bir bisisklet alayım diyorum.Bu benim için daha iyi olur diye düşündüm.Artık hidrolik disk freni ilerki zamanlarda kullanırım.Bir sorum daha olacak hazır aklıma gelmişken normalde v freni olan bir bisiklete disk fren takılma şansı var mı? Bir de bana iyi bir v frene sahip olan bir bisiklet önerir misin?