Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dağ Bisikleti Alacağım Yardıma İhtiyacım Var

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında gokberk.nur tarafından paylaşıldı.

1. gokberk.nur

gokberk.nur Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    selamlar,

otobüs kullanmamak,okula gidip gelmek ve arada dağa taşa çıkmak için bisiklet almak istiyorum. Bu durumda sanırım en uygunu dağ bisikletleri oluyor. Biraz araştırma yaptım, kafamda 600-700 lira vardı. Salcanolara bakıyordum daha sonra specialized hardrock 29" lik bisikleti gördüm fiyatı 1300 lira izmir'de. Satıcının da bisikleti övdü biraz, benim aklım takıldı. Eğer gerçekten değecekse 1300 liralık bir şey alabilirim, diye düşünüyorum onun harici kafamda bir iki model var. Disk fren olmasını istiyorum, bir de sele konusunda da olabilecek en rahat sele olmasından yanayım. Bunun dışında işin içinde olan birilerinin tavsiyesi çok daha akıllıca olur diye düşünüyorum benim seçimlerimden.

Baktıklarım:

Specialized - Hardrock 29" 2012 - 1300tl

Salcano INSOMNIA 292 SHIMANO 29"- 1300tl

Salcano ASTRO 290 SHIMANO 29" - 890tl

Bunun dışında specialized ın 2013 hardrock modeli çok hoşuma gitti ama türkiye de yok sanırım. Neyse sonuç olarak 1300tl kadar bütçemi zorlayabiliyorum, bana hangi bisikletleri önerebilirsiniz bu civarda ? izmir'de oturuyorum. Şimdiden teşekkürler.

2. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Okul dağ başında mı? Neden okula gitmek için en uygunu dağ Bisikleti oluyor? :)

3. Cagkan Dur

Cagkan Dur Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    turkiye sartlarindaki yollardan dolayi secmis arkadas
    heryer cukur kazi alani olunca yol ve sehir bisikletleride biryere kadar tabi;)

4. üstüninanç bayram

üstüninanç bayram Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Selam
    Salcano yu bilmiyorum ama 3 gün önce Specialized Hardrock Sport Disk Int Aldım gayet iyi tavsiye ederim...
    Allah kolaylık versin iyi düşün doğru kara ver içinde şüphe kalmasın en güzeli :)

5. kemal.bahadır

kemal.bahadır Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Specialized - Hardrock 29" modeli hakkında hiç bir bilgim yok ama salcano insomnia 293 sramla uzun zamandır yakından ilgileniyorum benımde 29er bisiklet alma gibi bi niyetim var.kadro kalitesine veya sağlamlığı kesinlikle Specialized tutmaz ama fiyat performans olarak iyi oldugunu düşünüyorum 1100 alabilirsin 293 ü.ben pazalıkla indirmiştim.parayı denkleştirdıgımda almayı düşünüyorum.şimdi inceledim Specialized - Hardrock 29 modelini vites grubu olarak 293 ten daha aşagıda diye düşünüyorum.tam emin olmayaraktan h.frenlerınde 293te daha iyi oldugunu düşünüyorum.tabi işin uzmanları daha net bılgılendırme yaparlar inş:) ama tabi Specialized marka olarak sağlamlık olarak çok daha iyi bir marka salcanodan.fiyat aynı ise Specialized tercih edilebilir.ama ben 293 sramı düşünüyorum

6. serhat177

serhat177 Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sırf okula gidip gelmek için arada bir de gezmek için,1300 tl lik bi bisiklet almak yerine 600 -700 tl ye bisiklet alsan daha iyi olur bence sonuçta öğrenci adamsın.600-700 tl ye gerçekten güzel bisikletler bulabilirsin..Disk fren yerine V fren öneririm ,disk frenli bisikletlerin fiyatları biraz daha pahalıdır ve bir arıza durumunda tamiri de pahalıdır.Aynı işi gören V frenin senede 1 kez papuçlarını yenilemen yeterlidir.Satıcılar tabiki de sattığı malı övecektir.En iyi bilgiyi forumları okuyarak kullanıcı yorumlarını takip ederek ulaşırsın..Kron bisikletlere de bakmanı öneririm..şimdiden hayırlı olsun :D

7. kemal.bahadır

kemal.bahadır Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bu arada Specialized - Hardrock 29" modeli mekanik disk miş.kesinlikle tavsiye etmiyorum.bunun yerine v fren olan modellerinden tercih etmenizi öneririm

8. Alper Kemal

Alper Kemal Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    GHOST SE 2000 al kardeşim rahatına bak fiyat-performans ödün vermez. ayrıca senin bütçene uyuyor. Ben kullanıyorum gayet memnunum.. Buyur resmi.(Diğer resimleri, Bisikletlerimizin Fotoğrafları bölümünde Ghost se 2000 de bulursun) : [​IMG]

9. Ege Örs

Ege Örs Bursa / Öğrenci

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Specialized bakan insana Kron onerilir mi kardesim?
    Yalnız dikkat illa disk fren istiyorsan hidrolik olmasina dikkat et cok rahat oluyor.

10. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    "Türkiyedeki yol şartlarından dolayi dağ bisikleti..." tarzında başlayan cümlelerden gına geldi.

İzin almaniz gereken bisiklet en kötü ihtimalle 28 jantli bir hybrid olmali...

Edip Dinçer ve Çağatay Çağlar bunu beğendi.
  11. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sanırsın Türkiye'deki yol yok. Downhill yaparak ulaşımı sağlıyoruz. Koskoca caddede 2 çukur görüyorsunuz, yollar bozuk oluyor sonra. Şu bakış açısına delirmemek elde değil arkadaş!

Edip Dinçer bunu beğendi.
  12. gokberk.nur

gokberk.nur Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Dediğim gibi tırmanış da yapacağım, o yüzden dağ bisikleti alıyorum. sanırım specialized markadan dolayı biraz pahalı üstelik mekanik disk frenliymiş. ondan vazgeçebilirim o zaman. ghost da güzele benziyor izmir de neresi satıyor ? birde 26" sanırım o. benim duyduklarım "almışken 29" al daha iyi olur" şeklinde. bir de kron'dan şöyle bir model baktım xc750 - http://www.dorukbisiklet.com/?p=6080 bu da gayet hoş gibi.

fiyat dediğim gibi önemli değil aslında sadece rahat bir sele,disk fren ve 29" 1300 lira bu özellikler için nasıl bir fiyat hiç bir fikrim yok ama o kadar çıkabiliyorum. v fren istemiyorum bu arada.

bir de şunu sormak istiyorum specialized marka olduğu için mi pahalı ? yani o fiyata başka bir bisiklet alsam mesela salcano veya ghost ne fark edicek veya ben bunu anlayabilecek miyim ? demek istediğim bir yandan da düz bmw almak yerine full wv golf alabiliriz mantığında hareket edebilir miyiz?

13. Aşkın Şentürk

Aşkın Şentürk Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    O dağa felan çıkma durumları yalan olur ben sana söyleyeyim mtb alırsan sonra pişman olursun mtb nin işi asfalt yolda değil. Sen %90 olarak asfalt üzerinde olacaksın o yüzden şehir bisikleti almalısın ille de istiyorsan kitlemeli maşalı bir şehir bsikleti al seni fazlasıyla tatmin eder :)

14. Soner Kanar

Soner Kanar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    TUNCAY BEY sizi Bahçeşehir ve Küçükçekmece bisiklet grupları olarak turlarımıza bekleriz..Facebookta BAŞAKŞEHİR grubunuza davetler atıyoruz..Ama daha yanıt alamadık.....