Dağ Bisikleti Alacağım Yardıma İhtiyacım Var

Tepki
0
Bisiklet
Specialized
selamlar,

otobüs kullanmamak,okula gidip gelmek ve arada dağa taşa çıkmak için bisiklet almak istiyorum. Bu durumda sanırım en uygunu dağ bisikletleri oluyor. Biraz araştırma yaptım, kafamda 600-700 lira vardı. Salcanolara bakıyordum daha sonra specialized hardrock 29" lik bisikleti gördüm fiyatı 1300 lira izmir'de. Satıcının da bisikleti övdü biraz, benim aklım takıldı. Eğer gerçekten değecekse 1300 liralık bir şey alabilirim, diye düşünüyorum onun harici kafamda bir iki model var. Disk fren olmasını istiyorum, bir de sele konusunda da olabilecek en rahat sele olmasından yanayım. Bunun dışında işin içinde olan birilerinin tavsiyesi çok daha akıllıca olur diye düşünüyorum benim seçimlerimden.

Baktıklarım:

Specialized - Hardrock 29" 2012 - 1300tl

Salcano INSOMNIA 292 SHIMANO 29"- 1300tl

Salcano ASTRO 290 SHIMANO 29" - 890tl

Bunun dışında specialized ın 2013 hardrock modeli çok hoşuma gitti ama türkiye de yok sanırım. Neyse sonuç olarak 1300tl kadar bütçemi zorlayabiliyorum, bana hangi bisikletleri önerebilirsiniz bu civarda ? izmir'de oturuyorum. Şimdiden teşekkürler.

Scudo

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
711
Bisiklet
Colnago
Okul dağ başında mı? Neden okula gitmek için en uygunu dağ Bisikleti oluyor? :)

Cagkan Dur

Forum Demirbaşı
Tepki
84
Bisiklet
Trek
turkiye sartlarindaki yollardan dolayi secmis arkadas
heryer cukur kazi alani olunca yol ve sehir bisikletleride biryere kadar tabi;)

Tepki
20
Bisiklet
Specialized
Selam
Salcano yu bilmiyorum ama 3 gün önce Specialized Hardrock Sport Disk Int Aldım gayet iyi tavsiye ederim...
Allah kolaylık versin iyi düşün doğru kara ver içinde şüphe kalmasın en güzeli :)

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Specialized - Hardrock 29" modeli hakkında hiç bir bilgim yok ama salcano insomnia 293 sramla uzun zamandır yakından ilgileniyorum benımde 29er bisiklet alma gibi bi niyetim var.kadro kalitesine veya sağlamlığı kesinlikle Specialized tutmaz ama fiyat performans olarak iyi oldugunu düşünüyorum 1100 alabilirsin 293 ü.ben pazalıkla indirmiştim.parayı denkleştirdıgımda almayı düşünüyorum.şimdi inceledim Specialized - Hardrock 29 modelini vites grubu olarak 293 ten daha aşagıda diye düşünüyorum.tam emin olmayaraktan h.frenlerınde 293te daha iyi oldugunu düşünüyorum.tabi işin uzmanları daha net bılgılendırme yaparlar inş:) ama tabi Specialized marka olarak sağlamlık olarak çok daha iyi bir marka salcanodan.fiyat aynı ise Specialized tercih edilebilir.ama ben 293 sramı düşünüyorum

serhat177

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Kron
Sırf okula gidip gelmek için arada bir de gezmek için,1300 tl lik bi bisiklet almak yerine 600 -700 tl ye bisiklet alsan daha iyi olur bence sonuçta öğrenci adamsın.600-700 tl ye gerçekten güzel bisikletler bulabilirsin..Disk fren yerine V fren öneririm ,disk frenli bisikletlerin fiyatları biraz daha pahalıdır ve bir arıza durumunda tamiri de pahalıdır.Aynı işi gören V frenin senede 1 kez papuçlarını yenilemen yeterlidir.Satıcılar tabiki de sattığı malı övecektir.En iyi bilgiyi forumları okuyarak kullanıcı yorumlarını takip ederek ulaşırsın..Kron bisikletlere de bakmanı öneririm..şimdiden hayırlı olsun :D

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bu arada Specialized - Hardrock 29" modeli mekanik disk miş.kesinlikle tavsiye etmiyorum.bunun yerine v fren olan modellerinden tercih etmenizi öneririm

Tepki
23
Bisiklet
Ghost
GHOST SE 2000 al kardeşim rahatına bak fiyat-performans ödün vermez. ayrıca senin bütçene uyuyor. Ben kullanıyorum gayet memnunum.. Buyur resmi.(Diğer resimleri, Bisikletlerimizin Fotoğrafları bölümünde Ghost se 2000 de bulursun) : http://e1211.hizliresim.com/13/6/fpgd0.jpg

Ege Örs

Üye
Tepki
24
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Specialized bakan insana Kron onerilir mi kardesim?
Yalnız dikkat illa disk fren istiyorsan hidrolik olmasina dikkat et cok rahat oluyor.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
"Türkiyedeki yol şartlarından dolayi dağ bisikleti..." tarzında başlayan cümlelerden gına geldi.

İzin almaniz gereken bisiklet en kötü ihtimalle 28 jantli bir hybrid olmali...

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Sanırsın Türkiye'deki yol yok. Downhill yaparak ulaşımı sağlıyoruz. Koskoca caddede 2 çukur görüyorsunuz, yollar bozuk oluyor sonra. Şu bakış açısına delirmemek elde değil arkadaş!

• Beğen
Tepkiler: Edip D.
Tepki
0
Bisiklet
Specialized
Dediğim gibi tırmanış da yapacağım, o yüzden dağ bisikleti alıyorum. sanırım specialized markadan dolayı biraz pahalı üstelik mekanik disk frenliymiş. ondan vazgeçebilirim o zaman. ghost da güzele benziyor izmir de neresi satıyor ? birde 26" sanırım o. benim duyduklarım "almışken 29" al daha iyi olur" şeklinde. bir de kron'dan şöyle bir model baktım xc750 - (link) bu da gayet hoş gibi.

fiyat dediğim gibi önemli değil aslında sadece rahat bir sele,disk fren ve 29" 1300 lira bu özellikler için nasıl bir fiyat hiç bir fikrim yok ama o kadar çıkabiliyorum. v fren istemiyorum bu arada.

bir de şunu sormak istiyorum specialized marka olduğu için mi pahalı ? yani o fiyata başka bir bisiklet alsam mesela salcano veya ghost ne fark edicek veya ben bunu anlayabilecek miyim ? demek istediğim bir yandan da düz bmw almak yerine full wv golf alabiliriz mantığında hareket edebilir miyiz?

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
O dağa felan çıkma durumları yalan olur ben sana söyleyeyim mtb alırsan sonra pişman olursun mtb nin işi asfalt yolda değil. Sen %90 olarak asfalt üzerinde olacaksın o yüzden şehir bisikleti almalısın ille de istiyorsan kitlemeli maşalı bir şehir bsikleti al seni fazlasıyla tatmin eder :)

Soner Kanar

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Merida
@Tuncay ÜnerTUNCAY BEY sizi Bahçeşehir ve Küçükçekmece bisiklet grupları olarak turlarımıza bekleriz..Facebookta BAŞAKŞEHİR grubunuza davetler atıyoruz..Ama daha yanıt alamadık.....