Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cyclocross mu hibrit mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında H.Genç tarafından paylaşıldı.

1. H.Genç

H.Genç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    KKTC'den merhaba arkadaşlar. Özellikle KKTC dedim çünkü malumunuz dünya tarafından tanınmıyor. elimde trek 4300 dağ bisikleti var. Bisikletimden aslında memnunum fakat acemiliğimden olsa gerek kendime göre küçük aldım( site ile daha sonra tanıştım :)). bisiklet 16", bacak boyum 80cm. bisikleti genelde düz yol ve hafif engebelli arazide kullanıyorum. Aslında gönlümden Cyclocross geçiyor ama bu türden alabileceğim tek marka salcano cyc02 apex. fakat marka ile ilgili çoğu kişinin olumsuz görüşü var. birde Türk markası olmasına rağmen KKTC'de bayileri mevcut değil. o yüzden Salcano konusunda endişeliyim. geriye Merida kalıyor ( Kıbrıs'ta resmi bayisi var ve marka kaliteli). Merida'nın Cyclocross modeli gelmiyor. sizce Salcano cyc02 apex mi, yoksa Meridanın (yeni sezon martta gelecekmiş) herhangi bir hibrit modeli mi? Teşekkürler.

2. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    bence cyclocross derim yol bisikleti çok ayrı bir duygu cyclocross ta aynı duygu yu verir mi bilemem ama hibritte güzel birşey alınırsa oda güzel gider bence hangisi daha hoşunuzu gidiyorsa onu alın

3. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Öncelikle şunu söylemek istiyorum, eğer hybrid bir bisiklet alırsanız en ufak engebeli yollar da bile rahatsız bir kullanımla karşılaşabilirsiniz çünkü o bisikletler de bir nevi yol bisikleti sayılır düz maşa ve ince lastikleri mevcut.
    Salcano Cyc02 modeline bende çok sıcak bakmıyorum forumda da olumsuz yorumlar vardı incelemenizi öneririm.
    Kıbrıs yolları nasıl bilmiyorum sadece asfaltta kullanacaksanız ve güzel bir asfalt ise hybrid Meridalara bakabilirsiniz.
    Ancak ben cylocross istiyorum derseniz bu hafif engebeli yollara girmek için, sıradan bir yol bisikleti alıp 700x32c cyclocross lastiği takabilirsiniz eğer kadro yapısı uygun ise, ben şahsen yaza öyle yapacağım. Eğer gerçekten hafif ise şartlar, sizde öyle yapın aksi halde göbekleri veya jantları değiştirmeniz gerekebilir.

4. H.Genç

H.Genç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hibrit modellerinde maşa sabit mi? Bugün meridayı sürdüm. Süspansüyon vardı.

Asfalt kesinlikle düşünmüyorum. Arazide de süreceğim. O yüzden araziyede girebilecek bir bisiklet olmalı.

Loading %61..

5. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    O zaman sürdüğünüz model şehir bisikleti, onlar da belli bir yere kadar araziye girerler ama zorlamaya gelmez eğer zorlayacaksanız dağ bisikleti bakmanız lazım yeniden.

6. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    hibritlerde ön süspansiyon vardır diye biliyorum bende ?

7. H.Genç

H.Genç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  8. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  9. H.Genç

H.Genç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hibrit benim bildiğim hem asfalt hem arazi için. Trek için karşılığı dual sport diye tahmin ederek siteden kontrol ettim. Süspansüyonlu ds modelleri.

Loading.. %61

10. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kafanız biraz karışmış, bende şimdi bir bilgiye ulaştım.
    Merida Crossway, Trek DS gibi modeller "Şehir Bisikleti" olarak geçer genelde ön süspansiyonlu disk frenli modeller.
    Hybrid dediğiniz modellere Merida Speeder ve Trek FX serisi örnek gösterilebilir düz maşalı v-frenli modeller. Bilen birine de sorarsanız yardımcı olabilir.

Bkz: http://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_bicycle

11. H.Genç

H.Genç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bende kontrol ettim. Bisiklet forumunda bir kaç konu açılmış. Sanırım hem sabit hemde süspansüyonlu modelleri mevcut. Hibrit=şehir, tur bisikleti. Peki şehir tur bisikleti araziye girer mi?

12. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Resimle örnek vereceğim.

Bu bisikletle belli bir seviyeye kadar araziye girersiniz çukurdu atlamaydı zıplamaydı o alanların bisikleti değil sadece hafif arazide yolda bırakmaz.

Bu bisiklet sadece asfalt için uygun en ufak bozuk yolda rahatsız bir sürüş yaratabilir sizin için.

13. H.Genç

H.Genç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tamam Berke bey. Ben üsteki gibi bir merida denedim bugün. Üsteki bisiklet hibrit mi? Tanım olarak üstteki tanıma uyan bisiklet istiyorum.

Loading.. %61

14. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben düz maşalı modellere hybrid dendiğini biliyorum üstteki model için şehir bisikleti veya cross şehir bisikleti gibi tanımlar geçtiğini biliyorum bisikleti başka bir yerden mi sipariş vereceksiniz? Kıbrıstan alacaksanız zaten orada görüp alabilirsiniz.

15. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Selamlar Hakan ben :) bende tatil günleri olsun bana özel günler olsun Kıbrısa giderim eskiden lefkoşada oturuyordum şöyle birşey hatırlıyorum lefkoşadan gönyeli çemberine doğru giderken bir bisiklet mağzası var diye biliyorum şuan istanbuldayım fakat yeni evimin olduğu yer Lapta bisikleti bırakın insan görmek nafile :D kıbrısa geldiğim günlerde bisiklet sürmeyi çok isterim sizle :)

16. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    MehmetAliB. bunu beğendi.
  17. H.Genç

H.Genç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Evet Tunakan bey. Akcan bisiklet sanırım. Murat bey o konuyu okumuştum. Arkadaş daha sonra bisikleti sattı:). Salcanonun burada resmi bayisi yok. Birde olumsuz yorumlar var. Trek falan satılıyor ama pahalı bisiklet. Merida için bugün konuştum. Satıcı Türkiye fiyatlarından %10 pahalı satıldığını söyledi. O yüzden Merida alacaksam Kıbrıs'tan alacağım.

Loading.. %61

18. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Acaba rum tarafında fiyat durumu nedir hiç bilginiz varmı ? mağlum giremiyoruz oraya

19. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Berke Trek ds modelleri hibrit diye geçer ön süspansiyon vardır araziye biraz daha yatkındır benim de kullandığım Trek fx modelleri şehir tur diye geçer süspansiyon yoktur ...İlgili arkadaşa eğer biraz arazi bol şehir yapacaksa Trek ds 8.2 tavsiye ederim.

20. H.Genç

H.Genç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bilmiyorum. Benim orijinim Türkiye olduğu için giremiyorum. Girebilsem ve ucuz olsa yayan gidip bisikletle dönerdim:)

Loading.. %61

Tunakan Önen bunu beğendi.