Cyclocross almayı düşünenler ama kararı veremeyenler... CYCLOCROSS ALIN :)

Scudo

Murat Aras

Üye
Tepki
49
Bisiklet
Salcano
Her geçen gün daha çok seviyorum cyclocross bisikletimi. Doğru karar hem yol bisikletli arkadaşlara ayak uyduruyorum hem dağ bisikletleri arkadaşlara . Tavsiye üstüne tavsiye ediyorum.

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
Orta yaş ve üzerine cyclocross olur mu acaba?
Yollarda drop bar kullanan orta yaş ve üzeri gördüğünüz oluyor mu?

Murat Aras

Üye
Tepki
49
Bisiklet
Salcano
Bir dahaki kalabalık turda fotoğrafları çekeceğim desem yeterli cevap olarak kabul eder misiniz ? :)

Murat Aras

Üye
Tepki
49
Bisiklet
Salcano
Evet doğru kadro seçimi ile hiç sıkıntı olmaz. Artı cyclocross kadro yol ile dağ arası egime sahip kadro. turda 3-4 büyük abimiz dropbar kullanıyordu.

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
Teşekkürler.Yollarda hiç rast gelmediğimden sordum.Doğrusu sürüşü merak ediyorum.Belimde de bir sıkıntı yok.Bir çok forumda drop barın çok daha zevkli sürüş sağladığını okumuştum.

Murat Aras

Üye
Tepki
49
Bisiklet
Salcano
Şehir antalya. Manavgata gelirseniz buyrun gelin . Turda göreceksiniz. Hatta dikkatimizi bugün ne çekti biliyor musunuz? Önceden turlarda örnek 20 kişiden sadece 1-2 si dropbar kullanırken bugün bunun sayısı 7-8 yari lara ulaşmaya başlamış. Ayrıca son kullanıcı cyclocross larda iki şekilde kullanilabilecek fren sistemi mevcut. ;)

tamayaytam

Üye
Tepki
41
Bisiklet
Salcano
Hangi bisiklet türünden geçtiniz cyco ya acaba. Aynı lastikleri kullanan düz gidon bir bisiklet de yine aynı hızlarda kullanılabilir mi sizce? Cyco nun trainerı gibi düşünün.

Murat Aras

Üye
Tepki
49
Bisiklet
Salcano
Şehir tur bisiklet inden geçtim. Neden olmasın. Ulaşılabilir de. Rüzgar ve duruş pozisyonu yavaslatir. Bir diğer önemli konuda vites seti... Yol grup seti, carklarin büyüklüğü hızı etkileyecek unutmayın ;)

tamayaytam

Üye
Tepki
41
Bisiklet
Salcano
Ben de en sonunda karar verdim . Yani verebildim. Yahu ne zormuş. Neyse bugün en uygun fiyatlı Cyclocross bisklet olan Salcano cyc 02 Apexi sipariş geçiyorum. Yarına gelebilirmiş bakalım. Yol bisikletinden geçiyorum. Alternatif lastik ebatlarıyla kullanacağım.

Murat Aras

Üye
Tepki
49
Bisiklet
Salcano
Hayırlı olsun. Yolda yine yolu tercih edebilirsiniz ama patika yollara çıkınca keyif alacaksınız. Cyc02 eğer bisikletten anlıyor ve parçalarını kendiniz ayarlayabiliyorsaniz f/p için süper seçim. Salcano servislerine iyi demedikleri icin

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
MTB türü bisikletlerin neredeyse %99'u şehir içinde kullanılıyor. Kullanan tüm tanıdıklarım "hamallık" diyorlar. Yol bisikleti alanlar yol olmamasından şikayetçi. Şehir bisikleti alanlar yokuşlardan şikayetçi. Geriye kalıyor fitnes ve cyclo sınıfı. Aslında ülkemize en uygun tarz cyclo. 90'yıllarda ne olduysa artık 9 yaşındaki çocuğa da 40 yaşındaki teyzeye de dağ bisikletimsi şeylerden sattılar. Diğer tür bisikletleri hep yurt dışından Türkiye'ye dönüş yapanlarda gördük. Şu an bile mağazalarda MTB tarzı bisikletler çoğunlukta.

Murat Aras

Üye
Tepki
49
Bisiklet
Salcano
@KuzuBoyz
Çok güzel yazı... Saygılar...

Tepki
106
Bisiklet
Specialized
@Ahmet-E

Ahmet Bey,
Geçen sene yol bisikletine geçtim, yaş 46 kesinlikle tavsiye ederim, başka birşey :)

• Beğen
Tepkiler: Gjankrow

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Yaş 39, orta yaş sayılabilir, yol bisikleti aldığımdan beri şehir bisikletinin de mtb'nin de pek yüzüne bakmadım desem yeridir. Dağ bisikletine gene haftasonları ormanda biniyorum 2 haftada bir, ama şehir bisikleti yatıyor komple, işe gidiş geliş bile yolla artık :)

• Beğen
Tepkiler: Ismail Hakkı Y.

tamayaytam

Üye
Tepki
41
Bisiklet
Salcano
Benim de yaş kırk. Önce katlanır bisiklet vardı sonra dağ bisikleti arkasından şehir bisikletine geçtim. Ancak bir gün ne kadar yol bisikleti sayılır bilmiyorum bir salcano xrs300 e bindim. Ve herşey değişti. Sonra bir indirim anında salcano xrs800 aldım bir sene kullandım .En sonunda da cyclocrosa geçiyorum. Yani yol bisikleti gerçekten çok keyifli bir olay. Spor yaptığınızı anlıyorsunuz. Bence uygun kadrolu bir bisikleti bulup deneyin.

@MURAT ARAS
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Evet artık izleye deneye bir çok şeyi öğrendim. Başedebilirim sanıyorum. Çanakkale de rota bol . Keyifli günler geçireceğime eminim.

• Beğen
Tepkiler: tutuksuz-17

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ahmet-E

35 yaşındayım ve dropbar kullanıyorum. 40 / 45 yaşında arkadaşlarım var ve yol bisikleti kullanıyorlar

ERDEM ÖZDEMİR

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Corratec
45 yaşındayım mtb,tur ve yol bisikletim var.Yol bisikletinden aldığım keyfi hiçbirinde bulamadım.