Cyclocross almayı düşünenler ama kararı veremeyenler... CYCLOCROSS ALIN :)

Scudo

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@trainspotting35

Aynen sana ayrıca teşekkür ederim dostum. Ve inanmayacaksın belki de kalan tek merida cx 500 ü çok güzel bir fiyata aldım kampanyalı. Kaç bisikletçi aradım. Bir tek metin bisiklette bir tane kalmış oda tam boyuma uygun olan kalmış şükürler olsun

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bugün dag bisikletimle arazide dolasiyordum, tesadüfen bisiklet yarisina denk geldim.

Bir baktim dag yollarinda yol bisikletiyle yarisiyorlar, %80-85 yol bisikleti %10-15 dag bisikleti. Bu adamlar deli heralde dedim :D

Biraz daha yakinlasinca kafamda simsekler çakti, yol bisikleti zannettiklerimin hepsi cyclocrossmus.

Ne yalan söyleyeyim cyclocross bisikletler çok hosuma gitti, elime biraz para geçerse ilerde bir tane almak isterim.

Valla ben çok begendim, begenilmeyecek gibide degil :)

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Godzilla

Şu an bebeğime bakmaya doyamıyorum zaten nasıl üstüne bineceğim ben bunun :)

• Beğen
Tepkiler: Whirlwind

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ÇaNakkaLeRuHu

Hocam birde çok sekil duruyorlar, bence kesinlikle sahip olunmasi gerekilen bisikletlerden birisi cyclocross :)

Ama biraz sert arazide gitmesi zor gibi geldi bana, dönmeli parkurlardan birisinde ufak bir engel vardi. Dag bisikletçileri ziplayarak geçiyorlardi, cylocrosscular ise bisikleti ellerine alip geçiyorlardi. Birazda hareket kabiliyetleri kisitli heralde. :)

Zaten cyclocross dag bisikleti degil orasi ayri ama tip olarak resmen ben buradayim diye bagiriyor hocam :)

Disli kombinasyonlarini merak ettim simdi , dag bisikletinemi daha yakin yoksa yol bisikletinemi?

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Godzilla

İkisinin ortası hibrit. Zaten bunun için tercih ettim. Şöyle söyleyeyim ormana giderken yol performansıda sağlayan ve gideceğin yere seni çabuk ulaştıran ve ormanda da istediğin gibi aksiyon yapabileceğin bir bisiklet daha ne olsun... :harika:

• Beğen
Tepkiler: Whirlwind

Ömer E.

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Giant
@Godzilla
Benim aynakol 50-39-30 (revolt 3), kaset 8li. Genelde ikili aynakol ama arazide 3lü daha verimli gibi..

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Aytaç DİREK

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Ekipmanları taktıkça bisiklet karşı konulmaz oluyor :D Her an sürmeye çıkabilirim...
Yalnız sigma ön far gidona olmuyor gidon bandından dolayı ve zilde olmuyor. Sanırım yenilerini alacağım. Arka knog kırmızı lamba güzel oturdu. KM saati tabikide güzel oturdu. iyiki beyazmış. Matara dehşet..:komik: IMG_20161015_215844.jpg IMG_20161015_215932.jpg IMG_20161015_215915.jpg
IMG_20161015_215834.jpg

Dosyalar

Ömer E.

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Giant
Ne yüzü, 500. Bisikleti gören gaza gelmiş. Ormanda 50 iyidir..

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ömer E. 30 olan disli biraz büyük sanki tirmanis için hocam, ben ciddi egimleri 22"yle çikiyorum ama iyi tirmaniliyor 22"yle.

30 kondisyonsuz kullanicilari biraz zorlayabilir bence, aslinda küçük dislinin en sevdigim yani beni yormamasi :)

Peki aynakol yapraklari degisebiliyormu?

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Godzilla

Ben MTB ile o km leri yapıyordum. Yarın beni ALLAH(C.C.)'tan gayrı kimse durduramaz :D Zaten bisiklet çok hafif acayip tuhafıma gitti. Altımda kırılacakmış gibi hissediyorum :komik:

Son halinide atıp bugünkü paylaşımı bitirelim Yarına ALLAH(C.C.) kerim İnşaallah bol bol atarız..

IMG_20161015_225833.jpg

gokalp74

Üye
Tepki
5
İsim
Yusuf
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Rabbim kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Çok güzel bir bisiklet maşallah.

• Beğen
Tepkiler: ÇaNakkaLeRuHu

Ömer E.

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Giant
@Godzilla
Benim aynakol üçlü olduğu için 30 iyi bile. Cyclocrosslarda genelde ikili. Onlarda 36 falan sanırım küçüğü. MTB ile kıyaslamamak lazım. Zamanla alışılıyor..

SM-T800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@gokalp74

Çok teşekkür ediyorum. Daha iyileri sizin olsun İnşaallah.

Şu an ilk turumu tamamlamış bulunmaktayım ayrıntıları yazacağım fakat ilk defa kullandığım bir vites sistemi, farklı tarz bir bisiklet ile bu kadar uzun yolu ilk defa yaptım. 1.5 ay ara verdim ve sabah büyük bir sabırsızlık ile hiç ısınmadan bisiklete bildiğim gibi pedal basmaya başladım. Performansı buna göre değerlendiriniz lütfen. Ağırlık ve diğer ince ayrıntıları eve gidince yazarım İnşaallah artık.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Whirlwind ve iogee

Hayrettin

Forum Demirbaşı
Tepki
662
İsim
Hayrettin
Bisiklet
Salcano
@ÇaNakkaLeRuHu