Cyclocross almayı düşünenler ama kararı veremeyenler... CYCLOCROSS ALIN :)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ÇaNakkaLeRuHu Giant Anyroad kadro yapısından da anlaşılacağı gibi asla bir cyclocross değildir. Gravel bike tarzına daha yakındır. Diğer verdiğiniz örneklerde cyclocross sahibi olacakların genelde cyclocross yarışlarına katılmayacakları için kullanıcı kolaylığı sağlaması adına üzerine eklenmiş aynakollardır. bunlarda yurtiçi ve yurtdışından bulduğum örnekler.
bu videoyu da izlerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. İyi günler.

Tabiki siz bu şekilde kullanmayacaksanız 50/34 aynakollu bir cyclocross alabilirsiniz. Ancak geometri olarak rahatlık bulabileceğinizi sanmıyorum. %80 asfalt, %20 hafif arazi derseniz benim tavsiyem Endurance tarzı bir yol bisikleti olacaktır. Benim Fuji Sportif 1.3 bisikletim kadro ve jant yapısı itibari ile 34 mm lastiğe kadar destekliyor zaten üzerinde 28 mm lastiklerle geldi. Disk frenleri var. Bagaj deliği mevcut ve oturuş pozisyonu diğer yol bisikletlerine nazaran daha dik ve rahat. 50/34 aynakol ve 11/32 ruble ile yokuşlarda üzmüyor. Endurance nasıl anlarım derseniz üst kadro borusuna baktığınızda aşağı doğru bir eğim söz konusudur ve bu size daha dik sürüş pozisyonu sağlar. Kabaca bu şekilde anlayabilirsiniz.

https://s.graphiq.com/sites/default/files/975/media/images/2014_Fuji_Sportif_13_2501129_i2.jpghttps://www.deltabisiklet.com/myassets/products/506/pr_01_4506.jpg?rev=1424506509üstteki endurance alttaki cyclocross.

Scudo

deadlistcach

Daimi Üye
Tepki
443
Bisiklet
Felt
Ben 1x11 kullaniyorum yani 36ya 11 28 hic bir sikinti cekmedim 150km 180km tur yaptim hiz konusunda vites yetmemezligi yapmadi.

• Beğen
Tepkiler: Ersin savaş

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Merak ettiğim bir konu var, yokuslarda (çok uzun ve bitmeyen dik yokuşlardan bahsediyorum tumgun boyu süren bir performans söz konusu) durum nedir? Bu kısa aynakol oranları cx kullanıcılarını nasıl etkiliyor?

Ben 50\34 ile 3saat kadar sonra yorumluyorum. 6 saat süren gezim süresince 1850mt yi bulan eğim beni bitirdi ve mıcır li kötü yollara denk gelince acaba? dedim kendime cx lerde arka ruble oranları daha yüksek ve mtb gibi tırmanış ve kötü yollara daha uygun durum nedir?
Yine de kullanmadan bilinmez sanmıyorum. Yol dan sonra sıkıcı da gelebilir denemek lazım

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@trainspotting35

50/34 - 11/32 sisteminden yokuş ve yol performansı olarak memnunsunuz yani ?

• Beğen
Tepkiler: Whirlwind

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Hafiflik, yol - arazi performansı dengesi, 105 setten aşağı olmaması, farklı tekerlek kombinasyonlarını kullanabileceğim maşası olan, mavi-beyaz-siyah renk tonlarında, 5-6 bin tl. civarı bisiklet tavsiyelerine ihtiyacım var acil. Kafayı yiyecem bir aydır karar veremedim bisikletsizlik başıma vurdu :komik:

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@trainspotting35

Aynen yav. Bir daha uzun seneler tarz değiştireceğimi sanmıyorum. Son durak olur gibime geliyor cx. Artık bundan sonra değiştirirsem kesinlikle di2 sistemli bir yol olur büyük ihtimal.

• Beğen

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@trainspotting35

Bunu bayadır inceliyorum. Canyon ahaliside bir hayli fazla forumda. Bir bildikleri vardır diye düşünüyorum. Buna ısındım hatta kaynama noktasına geldi diyebilirim :) Direk alıp binebilirim her an :kyfmyrn:
Ayrıca MTB de kullandığım marka ve componentler mevcut dt swıss, schwalbe, v.s. Yani kalitesini denedim diyebilirim.
Bunda takıldığım nokta yalnız ney biliyormusun bu bisikletin neresini beyaz yapabilirim :)
Gidon bandı ve seleyi beyaz yapsam nasıl durur acaba...Yada tekeri beyaz yanaklı yapsam...

• Beğen

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynakola dikkat edin 36/46 vardır Canyon'un bir bildiği. Ağırlık güzel, frenler hidrolik galiba, 105 set var. 200 € gönderim ücreti ve vergiyi üzerine eklersek TL olarak 5500 TL ve 680 TL kargo ücretine geliyor. Mantıklı seçim.

Pardon en önemli özelliğini unutmuşum mavi- siyah. :)

• Beğen
Tepkiler: ÇaNakkaLeRuHu

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@trainspotting35

Mavi - siyah - beyaz en sevdiğim renk kombinasyonudur. Şu an için başka bir renk bisiklet kesinlikle düşünmüyorum. Ayrıca aldığım tüm giysilerde aynı renk. MTB yi satmamdaki sebeplerden biride renk olayı idi. Onu o renkler ile nasıl aldım kendi açımdan hala anlamış değilim. :koptum:

• Beğen

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
http://akakce.cubecdn.net/salcano/salcano-cyc02-apex-yaris-bisikleti-z.jpgBen sizin yerinizde olsam birtane ikinci el bundan alıp yanına birde safkan yol bisikleti alırdım.

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@trainspotting35

Bana herşeyi de Salcano deme aga :)

Ben şu noktalardayım göstereyim

(link)

• Beğen

Heraklia

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Sertan Atalay
Bisiklet
Mosso
Konuyu biraz dağıtıcam ama kusura bakmayın. Bu link verdiğiniz siteden bisiklet alırken ne kadar vergi veriliyor. Bisiklet fiyatları cok uygun.

Venzelemos

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Salcano
@ÇaNakkaLeRuHu sizinle aynı durumdayım ama ben seçenekleri 2 ye kadar indirdim..Giant Revolt 3 ve Anyroad 2....Tek sorun bu donanıma bu para verilirmi
ve mutlu olmazsam bisikletten soğurmuyum..

• Beğen

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Venzelemos

İnşaallah içinize sinen bir bisiklet bulursunuz. Ben hala tırmalamaya devam ediyorum. Gün geçtikçede iştiyakım daha da artıyor. Sanırım bisikleti alınca bir 500 km üstünden inmem gibi duruyor.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ÇaNakkaLeRuHu Açık söylemem gerekirse bu iş zevk meselesi ama cyclocross için o kadar para vermem ben olsam. Hayırlı alışverişler.

• Beğen